המדריך האולטימטיבי לשינוי שרת ה- DNS שלך

ישנן סיבות רבות לכך שתרצה להשתמש בשרת DNS של צד שלישי, החל מבקרת הורים ותכונות אבטחה ועד שיפורי מהירות ואמינות. אתה יכול לשנות את שרת ה- DNS עבור כל הרשת הביתית שלך בנתב שלך, או להגדיר אותו בנפרד במחשב, Mac, iPhone, iPad, מכשיר אנדרואיד, Chromebook או התקנים רבים אחרים.

על הנתב שלך

קשורים: מה זה DNS, והאם עלי להשתמש בשרת DNS אחר?

אם ברצונך לשנות את שרת ה- DNS עבור כל הרשת הביתית שלך, תצטרך לעשות זאת בנתב שלך. כל המכשירים ברשת שלך - מחשבים אישיים, סמארטפונים, טאבלטים, קונסולות משחק, רמקולים חכמים, תיבות הזרמת טלוויזיה, נורות תומכות Wi-Fi וכל דבר אחר שתעלה על דעתך - רוכשים את הגדרת שרת ה- DNS שלהם מהנתב אלא אם כן אתה יוצא מהדרך שלך לשנות את זה במכשיר. כברירת מחדל, הנתב שלך משתמש בשרתי ה- DNS של ספק שירותי האינטרנט שלך. אם תשנה את שרת ה- DNS בנתב שלך, כל מכשיר אחר ברשת שלך ישתמש בו.

באמת, אם אתה רוצה להשתמש בשרת DNS של צד שלישי במכשירים שלך, אנו ממליצים לך לשנות אותו בנתב שלך. זו הגדרה אחת, ואם תשנה את דעתך ותרצה לשנות את שרת ה- DNS שלך מאוחר יותר, תוכל לשנות את ההגדרה במקום אחד.

קשורים: 10 אפשרויות שימושיות שתוכל להגדיר בממשק האינטרנט של הנתב שלך

לשם כך, גש לממשק האינטרנט של הנתב שלך. הצעדים המדויקים שעליך לבצע ישתנו בהתאם לנתב שלך. אם אינך בטוח כיצד לעשות זאת, סביר להניח שתרצה לבדוק את התיעוד הידני או המקוון עבור דגם הנתב הספציפי שלך. זה יראה לך את ההוראות לגישה לממשק האינטרנט וכל שילוב ברירת מחדל של שם משתמש וסיסמה שתצטרך להיכנס אם מעולם לא שינית אותו.

ברגע שאתה נמצא בממשק האינטרנט, כנראה שתמצא אפשרות לשרת DNS באחד העמודים. שנה זאת וההגדרה תשפיע על כל הרשת שלך. האפשרות עשויה להיות תחת הגדרות שרת LAN או DHCP, מכיוון ששרת ה- DNS מסופק באמצעות פרוטוקול DHCP למכשירים המתחברים לנתב שלך.

אם אתה מתקשה למצוא את האפשרות, עיין במדריך הנתב שלך או בצע חיפוש בגוגל עבור דגם הנתב שלך ו"החל שרת DNS ".

במקום זאת תוכל לעקוף את שרת ה- DNS האוטומטי המסופק מהנתב שלך ולהגדיר שרת DNS מותאם אישית במכשירים בודדים, אם תרצה - כך תעשה זאת בכל פלטפורמה.

במחשב Windows

ב- Windows, תוכל לשנות אפשרות זו מלוח הבקרה. אפשרות זו עדיין אינה חלק מאפליקציית ההגדרות החדשה ב- Windows 10.

עבור אל לוח הבקרה> רשת ואינטרנט> מרכז רשת ושיתוף> שנה הגדרות מתאם.

לחץ לחיצה ימנית על חיבור הרשת שברצונך להגדיר ובחר "מאפיינים". יש לשנות אפשרות זו בנפרד עבור כל חיבור שעבורו תרצה לשנות אותו. המשמעות היא שאם יש לך מחשב עם חיבורי Wi-Fi וגם חיבורי אתרנט קווי, יהיה עליך לשנות אותו גם עבור מתאמי ה- Wi-Fi וגם עבור מתאמי ה- Ethernet אם תרצה לשנות את שרת ה- DNS עבור שניהם.

בחר "פרוטוקול אינטרנט גרסה 4 (TCIP / IPv4)" ברשימה ולחץ על "מאפיינים".

בחר באפשרות "השתמש בכתובות שרת ה- DNS הבאות, הזן את כתובות שרתי ה- DNS שבהם ברצונך להשתמש ולחץ על" אישור ".

אם ברצונך להגדיר שרת DNS מותאם אישית גם לחיבורי IPv6, בחר "פרוטוקול אינטרנט גרסה 6 (TCIP / IPv6)", לחץ על "מאפיינים" והזן גם את כתובות ה- IPv6. לחץ על "אישור" בסיום.

לאחר שתשנה את שרת ה- DNS במחשב Windows, ייתכן שיהיה עליך לשטוף את מטמון ה- DNS שלך כדי לוודא ש- Windows משתמש ברשומות משרת ה- DNS החדש שלך ולא בתוצאות במטמון מהקודם.

בטלפון או טאבלט אנדרואיד

אנדרואיד מאפשר לך לשנות את שרת ה- DNS שלך, אך לא לכל המערכת. לכל רשת Wi-Fi בודדת שאליה אתה מתחבר יש הגדרות משלה. אם ברצונך להשתמש באותו שרת DNS בכל מקום, יהיה עליך לשנות אותו עבור כל רשת Wi-Fi שאליה אתה מתחבר.

כדי לשנות את שרת ה- DNS שלך, עבור אל הגדרות> Wi-Fi, לחץ לחיצה ארוכה על הרשת שאליה אתה מחובר והקש על "שנה רשת".

כדי לשנות את הגדרות ה- DNS, הקש על התיבה "הגדרות IP" ושנה אותה ל"סטטי "במקום DHCP המוגדר כברירת מחדל. בהתאם למכשיר שלך, ייתכן שתצטרך לסמן את התיבה "מתקדם" כדי לראות הגדרה זו.

השאר את הגדרת שרת ה- IP כאן לבד, מכיוון שהיא נרכשת אוטומטית משרת DHCP. הזן את שרתי ה- DNS הראשיים והמשניים המועדפים עליך בהגדרות "DNS 1" ו- "DNS 2" ואז שמור את ההגדרות שלך.

באייפון או באייפד

IOS של אפל מאפשר לך לשנות את שרת ה- DNS שלך, אך אינך יכול להגדיר שרת DNS מועדף לכלל המערכת. אתה יכול לשנות רק את שרת ה- DNS של רשת Wi-Fi בהגדרה המותאמת אישית שלך, כך שתצטרך לעשות זאת עבור כל רשת Wi-Fi בה אתה משתמש.

כדי לשנות את שרת ה- DNS שלך ב- iPhone או ב- iPad, עבור אל הגדרות> Wi-Fi והקש על כפתור "i" מימין לרשת ה- Wi-Fi שברצונך להגדיר. גלול מטה והקש על האפשרות "הגדר DNS" תחת DNS.

 

הקש על "ידני" והסר את כל כתובות שרת ה- DNS שאינך רוצה להשתמש מהרשימה על ידי הקשה על סימן המינוס האדום. הקש על סימן הפלוס הירוק והקלד את כל כתובות שרת ה- DNS בהן תרצה להשתמש. ניתן להזין כתובות IPv4 ו- IPv6 ברשימה זו. הקש על "שמור" כשתסיים.

אתה תמיד יכול להקיש על "אוטומטי" כאן שוב כדי לשחזר את הגדרות ברירת המחדל של שרת DNS עבור הרשת.

ב- Mac

קשורים: כיצד להשתמש ב- OpenDNS או ב- DNS של DNS ב- Mac שלך

כדי לשנות את שרת ה- DNS ב- Mac שלך, עבור אל העדפות מערכת> רשת. בחר מתאם הרשת שברצונך לשנות את שרת ה- DNS, כמו "Wi-Fi", משמאל, ואז לחץ על כפתור "מתקדם".

לחץ על הכרטיסייה "DNS" והשתמש בתיבה שרתי DNS כדי להגדיר את שרתי ה- DNS הרצויים שלך. לחץ על כפתור "+" בתחתית והוסף לרשימת כתובות שרת IPv4 או IPv6. לחץ על "אישור" בסיום.

אם הדברים לא עובדים כצפוי לאחר שינוי שרת ה- DNS שלך, תוכל לאפס את מטמון ה- DNS שלך כדי להבטיח ש- macOS משתמש ברשומות של שרת ה- DNS החדש ולא בתוצאות במטמון משרת DNS קודם.

ב- Chromebook

אפשרות זו מובנית גם במערכת ההפעלה של Chrome. אבל, כמו במכשירי אייפון, אייפד ומכשירי אנדרואיד, אתה יכול לשנות רק את שרת ה- DNS עבור רשת אחת בכל פעם. יהיה עליך לשנות אותו עבור כל רשת Wi-Fi שאליה אתה מתחבר אם ברצונך להשתמש בה בכל מקום.

ב- Chromebook, עבור אל הגדרות> Wi-Fi ולחץ על שם רשת ה- Wi-Fi שאליה אתה מחובר.

לחץ על כותרת "רשת" כדי להרחיב אותה ולאתר את הקטע "שרתי שמות". לחץ על התיבה "שרתי שמות אוטומטיים" והגדר אותה ל"שרתי שמות של גוגל "אם ברצונך להשתמש בשרתי ה- DNS הציבוריים של גוגל, או לחץ על" שרתי שמות מותאמים אישית "אם ברצונך להזין שרתי DNS מותאמים אישית.

הזן את שרתי ה- DNS שבהם ברצונך להשתמש בתיבות כאן. יהיה עליך לחזור על שלב זה עבור כל רשת Wi-Fi נפרדת שאליה אתה מתחבר, אם ברצונך להשתמש בשרתי ה- DNS ברשתות Wi-Fi שונות.

למכשירים אחרים עשויות להיות אפשרויות מובנות משלהם להגדרת שרת DNS משלהם. בדוק תחת הגדרות חיבור הרשת במכשיר כדי לראות אם קיימת אפשרות להגדיר שרתי DNS מותאמים אישית.

אשראי תמונה: רעיון קייזי / Shutterstock.com