מה זה Microsoft Sway ומה אוכל לעשות עם זה?

כחלק מהדחיפה של מיקרוסופט לעבר יישומי ענן וניידים, היא השקיעה בכמה תוספות ענן בלבד ליישומי Office הישנים שאתה מכיר. אחת מהן היא Sway, אלטרנטיבה ידידותית יותר ל- PowerPoint.

מדוע מיקרוסופט זקוקה לחלופת PowerPoint?

אם עבדת אי פעם בסביבה משרדית, קרוב לוודאי שאתה מקשר את PowerPoint עם אנשי מכירות ומנהלים מתאימים ומבריקים ללא כישורי דיבור בציבור. זה לא לגמרי הוגן, כי אתה יכול להפיק מצגות מבריקות ב- PowerPoint. אבל החיים אינם הוגנים, ו- PowerPoint הוא כלי גדול, כבד, ארגוני עם מוניטין תואם.

היכנס ל- Sway, שהוא הניסיון של מיקרוסופט לספק יישום קל משקל, ענן בלבד, המספר סיפור, שקל יותר להשתמש בו מאשר ב- PowerPoint ומספק מכשירים סיפוריים יותר מאשר פשוט להחליק אחרי שקופיות של נקודות קליע.

האם מישהו יכול להשתמש בזה?

כל אחד יכול להשתמש ב- Sway אם הוא נרשם לחשבון מיקרוסופט בחינם. אנשים עם Office 365 יכולים גם להשתמש ב- Sway. ישנם כמה הבדלים בין הגרסה החינמית לבין גרסת Office 365, אך אלה נמצאים בעיקר בצד הניהול ומאפשרים לך לעשות דברים כמו להגן על סיסמה על Sway (אה כן, מסמכי Sway נקראים "Sways") או להסיר את הכותרת התחתונה. יש גם כמה הבדלים בכמות התוכן שאתה יכול להכניס ל- Sway יחיד, אך הגרסה החינמית עדיין מספקת די והותר למשתמש הממוצע.

בואו נסתכל מדוע כדאי לכם להשתמש בסוויי.

מה אני יכול לעשות עם מתנדנד?

אם יש דבר מאיים יותר מאשר לבהות במסמך וורד ריק שתוהה מה לכתוב, זה לבהות במצגת ריקה של PowerPoint ותוהה מה להוסיף. מצגות מטבען נועדו לצפייה באחרים, והרבה אנשים פוחדים מלדבר בפומבי מלכתחילה, כך ש- PowerPoint ריק יכול להספיק בכדי לגרום לכם לוותר שם ושם.

פחד זה תמיד היה אחת הבעיות הגדולות ביותר ב- PowerPoint. למרבה המזל מיקרוסופט זיהתה זאת, והם התאמצו מאוד למנוע את הפחד הזה עם סוויי. רוב האנשים אינם מומחים בעיצוב ובפריסה, כך שמיקרוסופט סיפקה חבורה של תבניות (18 בזמן כתיבת שורות אלה) עבור מצגות נפוצות שיעזרו לך לעבור את גוש היוצר והחלה לעצב.

תבניות אלה כוללות דברים כמו מצגות עסקיות, תיקי עבודות, קורות חיים ועלוני מידע. הם גם מספקים מספר מצגות "לקבל השראה" כדי לתת לך מושג על דברים שסוויי יכול לעשות.

אם מה שאתה כותב לא מופיע כאן, או שאתה פשוט תקוע במה להכניס למצגת שלך, סוויי יכול לעזור לך לבנות מתאר. יש אפשרות "התחל מתוך נושא" שתביא בורר נושאים לבחירה.

אנחנו לא יכולים להדגיש מספיק עד כמה החלק הזה של סוויי מרשים. אם תזין מונח - השתמשנו ב"טכנולוגיה "- סוויי תייצר עבורך את מתווה המצגת, עם הגדרות, שימושים, אזורים לכיסוי, הצעות לנושאים מקושרים, תמונות ועוד. כל זה מופעל מנתוני ויקיפדיה ומחזיר קישורים מלאים לדפים שבהם הוא משתמש. יש רק כל כך הרבה מה לומר על זה לפני שנגמר לנו הסופרלטיבים, אז באמת, נסה זאת בעצמך. זה פשוט מבריק.

יש גם דגש מוחלט על סיפורי סיפור ולא על הצגת. Sway מיועד למבנה נרטיבי שזורם, בין שמאל לימין או למעלה ולמטה, והמגיש (או הקורא) יכול להשתמש בגלגל עכבר כדי לעבור דרכו ולא בכפתור או בלחיצה. זו הבחנה קטנה אך עדינה; PowerPoint מרגיש כמו סדרה של צעדים אבל Sway מרגיש כמו מסע, כך שקל יותר לעקוב אחר הזרימה כאילו אתה קורא באופן טבעי. מסיבה זו, לסווי אין שקופיות ; יש לו עלילה אחת .

בין אם בחרתם תבנית, התחלתם עם נושא או התחלתם עם סוויי ריק, אתם מוסיפים את מה ש- Sway מכנה כרטיסים כדי להזין תוכן חדש.

יש שפע של קלפים שונים לבחירה, כגון טקסט, וידאו, רשת או כותרת, וכל אחד מהם מותאם למידע ספציפי של מידע. אך בניגוד לשקופיות PowerPoint, הכרטיסים עובדים יחד בצורה חלקה כשאתה גולל דרך ה- Sway המוגמר. פירוש הדבר שהם נקראים כחלק מנרטיב, ולא אלמנטים בודדים.

כשתסיים את ה- Sway שלך, או שאתה רוצה לראות איך זה נראה עד כה, קיימת אפשרות עיצוב שתעזור לך עם המוצר המוגמר.

אתה יכול לגלול דרך ה- Sway שלך ולדלף בין Storylines ו- Design כדי לבצע ולסקור שינויים. סוויי גם יעזור לך עם האלמנטים העיצוביים לאחר שהתחלת להשיג את התוכן כמו שאתה רוצה. בפינה השמאלית העליונה של דף העיצוב נמצאת אפשרות סגנונות, המעניקה לך גישה לאפשרויות הפריסה ואת היכולת "לבצע רמיקס" לעיצוב שלך.

אתה יכול לבחור אם ה- Sway שלך יגלול בצורה אופקית או אנכית (וכן, גם כשקפים בודדים אם תרצה בכך), את נושא הצבעים, את הרקע ועוד כמה דברים אחרים. כמובן, זה יכול להיות קשה לדעת אם מה שבחרת ייראה טוב לאחרים, ויש הרבה אפשרויות לבחירה, אז Sway נותן לך כפתור Remix אשר יחיל עיצוב אקראי על ה- Sway שלך. אתה יכול ללחוץ על Remix כמה פעמים שתרצה, ויחלוף לא מעט זמן עד שהוא יתחיל לחזור על העיצובים.

כשיש לך את ה- Sway כמו שאתה רוצה, ניתן לפרסם אותו ולשתף אותו. זכרו, זו אפליקציה לענן בלבד, כך שאין קובץ להורדה, אך תוכלו להטמיע סוויי בדף אינטרנט אם ברצונכם שאנשים יראו אותו מבלי לעבור לקישור שיתוף ספציפי.

סוויי הוא כלי פשוט שיכול להפיק תוצאות נהדרות. הוא עמוס בתכונות שיעזרו לך עם סיביות העיצוב הקשות, כך שתוכל להתמקד בתוכן והכי טוב שהוא בחינם. מיקרוסופט לא תמיד מסתדרת עם הדברים, אבל עם סוויי הם יצרו משהו שימושי, במחיר הטוב ביותר האפשרי.