כיצד לכייל את הסוללה של המחשב הנייד לצורך הערכות חיי סוללה מדויקות

אז אתה משתמש במחשב הנייד שלך ופתאום הוא מת. לא הייתה אזהרת סוללה מ- Windows - למעשה, בדקת לאחרונה ו- Windows אמרה שנותרה לך 30% מהסוללה. מה קורה?

גם אם אתה מטפל נכון בסוללה של המחשב הנייד, הקיבולת שלה תפחת עם הזמן. מד הכוח המובנה שלו מעריך כמה מיץ זמין וכמה זמן נשאר לכם בסוללה - אך לפעמים הוא יכול לתת לכם הערכות שגויות.

טכניקה בסיסית זו תפעל ב- Windows 10, 8, 7, Vista. באמת, זה יעבוד על כל מכשיר עם סוללה, כולל מחשבי מקבוק ישנים יותר. ייתכן שלא יהיה צורך במכשירים חדשים יותר.

מדוע יש צורך בכיול הסוללה

קשורים: מיתוסים על חיי הסוללה עבור מכשירי טלפון ניידים, טאבלטים ומחשבים ניידים

אם אתה מטפל כראוי בסוללה של המחשב הנייד שלך, אתה אמור לאפשר לה להתפרק מעט לפני שתחבר אותה לחזרה ותסיר אותה. אתה לא צריך לאפשר לסוללת המחשב הנייד למות לחלוטין בכל פעם שאתה משתמש בה, או אפילו להיות נמוכה במיוחד. ביצוע הטפסים קבועים יאריך את חיי הסוללה.

עם זאת, סוג זה של התנהגות יכול לבלבל את מד הסוללה של המחשב הנייד. לא משנה כמה טוב תטפלו בסוללה, הקיבולת שלה עדיין תפחת כתוצאה מגורמים בלתי נמנעים כמו שימוש אופייני, גיל וחום. אם אסור לסוללה לרדת מ -100% ל -0% מדי פעם , מד הכוח של הסוללה לא יידע כמה מיץ באמת נמצא בסוללה. זה אומר שהמחשב הנייד שלך עשוי לחשוב שהוא בקיבולת של 30% כשהוא באמת ב -1% - ואז הוא נכבה באופן בלתי צפוי.

כיול הסוללה לא ייתן לך חיי סוללה ארוכים יותר, אך ייתן לך הערכות מדויקות יותר של כמות הסוללה שנותרה למכשיר שלך.

באיזו תדירות כדאי לכייל את הסוללה?

יצרנים שכן ממליצים על כיול לרוב מכיול את הסוללה אחת לחודשיים-שלושה. זה עוזר לשמור על קריאות הסוללה שלך מדויקות.

במציאות, סביר להניח שלא תצטרך לעשות זאת לעיתים קרובות אם אינך מודאג מדי מכך שקריאות הסוללה של המחשב הנייד שלך יהיו מדויקות לחלוטין. עם זאת, אם אתה לא מכייל את הסוללה שלך באופן קבוע, בסופו של דבר אתה עלול למצוא את המחשב הנייד שלך פתאום גוסס עליך כשאתה משתמש בה - ללא כל אזהרות מוקדמות. כשזה קורה, זה בהחלט הזמן לכייל את הסוללה.

ייתכן שהתקנים מודרניים מסוימים כלל אינם דורשים כיול סוללות. לדוגמא, אפל ממליצה על כיול סוללות עבור מחשבי מקינט ישנים יותר עם סוללות הניתנות להחלפה על ידי המשתמש, אך לדבריה אין צורך במכשירי Mac ניידים מודרניים עם סוללות מובנות. עיין בתיעוד של יצרן המכשיר שלך כדי ללמוד אם יש צורך בכיול סוללה במכשיר שלך או לא.

הוראות כיול בסיסיות

כיול הסוללה שלך הוא פשוט: פשוט תן לסוללה לפעול מ- 100% קיבולת כמעט עד מתה ואז לטעון אותה בחזרה למלואה. מד הסוללה של הסוללה יראה כמה זמן הסוללה אכן מחזיקה ומקבל מושג הרבה יותר מדויק על כמות הקיבולת שנותרה לסוללה.

חלק מיצרני המחשבים הניידים כוללים שירותים שיכיילו עבורכם את הסוללה. כלים אלה בדרך כלל רק יוודאו שהמחשב הנייד שלך כולל סוללה מלאה, ישבית הגדרות ניהול צריכת חשמל ויאפשר לסוללה להתרוקן כדי שהמעגלים הפנימיים של הסוללה יוכלו לקבל מושג כמה זמן הסוללה מחזיקה. בדוק באתר האינטרנט של יצרן המחשבים הניידים שלך למידע על השימוש בכל כלי השירות שהם מספקים.

אתה צריך גם להסתכל במדריך למחשב הנייד או בקבצי העזרה. כל יצרן עשוי להמליץ ​​על הליך כיול או כלי מעט שונה בכדי להבטיח כי הסוללה של המחשב הנייד מכוילת כהלכה. יצרנים מסוימים עשויים אפילו לומר שזה לא הכרחי בחומרה שלהם (כמו אפל). עם זאת, אין שום נזק לביצוע כיול, גם אם היצרן אומר שזה לא הכרחי. זה פשוט לוקח קצת זמן שלך. תהליך הכיול מריץ למעשה את הסוללה במחזור פריקה וטעינה מלא.

כיצד לכייל ידנית סוללה

אמנם זה רעיון טוב להשתמש בכל השירותים הכלולים או פשוט לעקוב אחר ההוראות הספציפיות למחשב הנייד שלך, אך תוכל גם לבצע כיול סוללות ללא כלים מיוחדים. התהליך הבסיסי הוא פשוט:

  • טען את הסוללה של המחשב הנייד שלך במלואה - זה 100%.
  • תן לסוללה לנוח לפחות שעתיים, והשאיר את המחשב מחובר לחשמל. זה יבטיח שהסוללה תהיה קרירה ועדיין לא חמה מתהליך הטעינה. אתה רשאי להשתמש במחשב שלך כרגיל כשהוא מחובר לחשמל, אך הקפד שלא יהיה לו חם מדי. אתה רוצה שיתקרר.
  • היכנס להגדרות ניהול החשמל של המחשב והגדר אותו למצב שינה באופן אוטומטי בסוללה של 5%. כדי למצוא אפשרויות אלה, עבור אל לוח הבקרה> חומרה וצליל> אפשרויות צריכת חשמל> שנה הגדרות תוכנית> שנה הגדרות מתח מתקדמות. חפש בקטגוריה "סוללה" את האפשרויות "פעולת סוללה קריטית" ו"רמת סוללה קריטית ". (אם אינך יכול להגדיר את זה ל -5%, פשוט הגדר אותו נמוך ככל האפשר - למשל, באחד מהמחשבים שלנו, לא יכולנו להגדיר אפשרויות אלה מתחת ל -7% סוללה.)

  • משוך את תקע החשמל והשאיר את המחשב הנייד פועל ופרוק עד שהוא במצב שינה אוטומטי. אתה יכול להמשיך להשתמש במחשב שלך כרגיל בזמן שזה קורה.

הערה: אם ברצונך לכייל את הסוללה בזמן שאינך משתמש במחשב, ודא שהמחשב שלך אינו מוגדר לשינה אוטומטית, למצב שינה או לכיבוי התצוגה שלה במצב סרק. אם המחשב שלך נכנס אוטומטית למצב חיסכון בחשמל בזמן שאתה לא נמצא, הוא יחסוך בחשמל ולא יתפרק כראוי. כדי למצוא אפשרויות אלה, עבור אל לוח הבקרה> חומרה וצליל> אפשרויות צריכת חשמל> שנה הגדרות תוכנית.

  • אפשר למחשב שלך לשבת במשך חמש שעות בערך לאחר שינה או כיבוי אוטומטי.
  • חבר את המחשב בחזרה לשקע וטען אותו עד 100% בחזרה. אתה יכול להמשיך להשתמש במחשב שלך כרגיל בזמן שהוא נטען.
  • ודא שהגדרות ניהול צריכת החשמל מוגדרות לערכים הרגילים שלהן. לדוגמה, אתה כנראה רוצה שהמחשב יכבה את התצוגה באופן אוטומטי ואז ילך לישון כשאתה לא משתמש בה כדי לחסוך בחשמל. באפשרותך לשנות הגדרות אלה בזמן שהמחשב נטען.

המחשב הנייד שלך אמור לדווח כעת על כמות מדויקת יותר של חיי סוללה, ולחסוך ממך כל כיבוי מפתיע ולתת לך מושג טוב יותר על כמות הסוללה שיש לך בכל זמן נתון.

המפתח לכיול הוא לאפשר לסוללה לעבור מ -100% לכמעט ריקה, ואז לטעון אותה עד 100% שוב, מה שעלול לא לקרות בשימוש רגיל. לאחר שעברת את מחזור הטעינה המלא הזה, הסוללה תדע כמה מיץ יש בה ותדווח על קריאות מדויקות יותר.

אשראי תמונה: לחיצה חופשית על אינטל על פליקר