כיצד להפחית את רעש הרקע של המיקרופון במחשב

בין אם אתה ועידת וידאו עם עמיתים, משוחח עם חברים או מקליט תוכן לצריכה ציבורית, איכות הקלטת שמע תמיד חשובה. כך תוכל להשיג הקלטת שמע חדה, ברורה ולמזער רעשי רקע במחשב Windows.

טיפים בסיסיים להקלטת שמע ברורה

לפני שאתה מתעמק בתכונות תוכנה, עליך לבצע כמה שיטות עבודה מומלצות בסיסיות להקלטת שמע ברורה יותר. להלן מספר טיפים מהירים:

  • חבישת אוזניות: אם המיקרופון שלך קולט רעש מהרמקולים שלך, הרכיב אוזניות כדי למנוע את ההד.
  • השתמש במיקרופון או אוזניות ייעודיים: במחשבים ניידים רבים יש מיקרופונים מובנים די איכותיים. בטח, הם עובדים, אבל זה בערך כל מה שאפשר לומר עליהם. נסה לחבר מיקרופון או אוזניות ייעודיים למחשב האישי שלך.
  • בטל או התרחק מרעש הרקע: סגור חלונות, התרחק מאוורירי האוורור, עבור לחדרים פחות רועשים, סגור יישומים שגורמים למאווררים של המחשב הנייד שלך להסתחרר, הרחיק את המיקרופון שלך רחוק יותר מהפה שלך כדי שאנשים אחרים לא ישמעו שלך נושם, ובאופן כללי לחשוב כיצד ניתן להימנע מרעשים. שקול להחליף את המקלדת המכנית הרועשת הזו למשהו שקט יותר בזמן שיחות. שקול להשתיק את עצמך בשיחה גם כשאתה לא מדבר.

כיצד לאפשר הפחתת רעש ב - Windows

כמו Windows 7 לפני כן, Windows 10 מציע כמה אפשרויות מיקרופון משולבות שיעזרו לרעש רקע של המיקרופון. האפשרויות המדויקות הזמינות תלויות בחומרת הקול במחשב ובמנהלי האודיו של היצרן.

אפשרויות אלה נמצאות בלוח הבקרה המסורתי. הם אינם זמינים באפליקציית ההגדרות החדשה. כדי למצוא אותם, פתח את לוח הבקרה מתפריט התחל ועבור אל חומרה וצליל> צליל.

לחץ על הכרטיסייה "הקלטה" בחלון הצליל, בחר את מכשיר המיקרופון שלך ולחץ על "מאפיינים".

לחץ על הכרטיסייה "רמות". אם אתה מתמודד עם רעשי רקע, נסה להוריד את האפשרות Microphone Boost - אולי ל- +10.0 dB במקום + 20.dB. זה הופך את המיקרופון לרגיש יותר, מה שאומר שיהיה לו קל יותר לשמוע אותך, אך הוא גם ירים רעשי רקע נוספים.

לאחר הפחתת האפשרות להגברת המיקרופון, נסה להגדיר את עוצמת המיקרופון עד 100. אם אתה מוריד את הגדרת הדחיפה והמיקרופון שקט יותר, הגדלת עוצמת הקול כאן תקל על אנשים לשמוע אותך.

לאחר שינוי הגדרות מסוימות, לחץ על "החל" ובדוק שוב את המיקרופון שלך כדי לראות אם זה עזר לדברים.

לבסוף, לחץ על הכרטיסייה "שיפורים". ייתכן שכרטיסייה זו אינה זמינה - הדבר תלוי בחומרת השמע של המחשב ובמנהלי ההתקנים.

אם יש אפשרות "דיכוי רעש" או "ביטול רעש", הפעל אותה. אפשרויות אחרות כאן עשויות גם לסייע בהפחתת רעשי רקע - לדוגמא, במחשב שבדקנו זאת, הייתה אפשרות "ביטול הד אקוסטי" שתסייע בהפחתת הד הנגרמת על ידי רמקולים אם אינך עונד אוזניות.

לחץ על "אישור" כדי לשמור את השינויים ולסגור את החלון.

קשורים: כיצד להגדיר ולבדוק מיקרופונים ב- Windows 10

השתמש בתוכנה או תכונות לביטול רעש

כלי תקשורת פופולריים זוכים לתכונות ביטול רעשים מתוחכמות יותר ויותר שעובדות על שיחות. תוכנות מסוימות מבטיחות להסיר רעשי רקע בזמן הקלטה של ​​יישום כלשהו במחשב האישי שלך. להלן כמה כלים שבהם אתה יכול להשתמש:

  • Google Meet: גוגל הוסיפה ביטול רעשים ל- Google Meet ב- 22 באפריל 2020. Google Meet יסנן באופן אוטומטי רעשי רקע.
  • זום: זום כולל דיכוי רעשי רקע מובנה שמופעל כברירת מחדל. לבדיקת אפשרויות אלה, פתח את חלון ההגדרות של זום מתפריטו, בחר "שמע" בסרגל הצד ולחץ על כפתור "מתקדם". תראה את התכונות "לדכא רעש רקע מתמיד", "לדכא רעש רקע לסירוגין" ו"הדבר ביטול ". תכונות אלה לעיבוד שמע מוגדרות כברירת מחדל ל"אוטומטי ", אך ניתן להשבית אותן או לכוון אותן לאגרסיביות יותר או פחות.

  • NVIDIA RTX Voice: כאשר אפליקציית NVIDIA RTX Voice מותקנת, תוכלו להפעיל את התכונה "הסר רעש רקע" המשתמשת בלימוד מכונה ובכוחו של NVIDIA GPU להסרת רעשי רקע מהמיקרופון בכל יישום במערכת שלכם. על פי NVIDIA, תוכנה זו עובדת רק על מערכות עם NVIDIA RTX GPUs. עם זאת, ארס טכניקה מדווחת כי היא יכולה לעבוד גם על מחשבים אישיים עם חומרת גרפיקה ישנה יותר של NVIDIA.
  • אי -הסכמה: ל- Discord יש כעת יכולות דיכוי רעש מובנות על ידי Krisp.ai. כדי לאפשר זאת בזמן צ'אט קולי, לחץ על כפתור דיכוי הרעשים בפינה השמאלית התחתונה של סרגל הצד של Discord והפעל את "דיכוי רעש".

Krisp.ai, זמין ב- Discord בחינם, מציע גם מוצר תוכנה שיכול לאפשר ביטול רעשים בכל יישום - כמו תוכנת ה- RTX Voice של NVIDIA, אך למחשבים ללא כל. יש לו שכבה בחינם המציעה 120 דקות של ביטול רעש בחינם בכל שבוע, אך לאחר מכן תצטרך לשלם 3.33 דולר לחודש.

ליישומים רבים אחרים של ועידת וידאו יש גם תכונות מובנות לביטול רעשים. ייתכן שתוכל להגדיר אותם מחלון ההגדרות של היישום. אם אתה משתמש בכלי ועידת וידאו עתיק ללא ביטול רעשים מובנה, ייתכן שעדיף לארגון שלך לעבור לפיתרון מודרני.

שקול מיקרופון מבטל רעשים

אם שום דבר אחר לא עובד טוב, יתכן שתזדקק למיקרופון טוב יותר. חלק מהמיקרופונים נועדו לסנן או להפחית רעשי סביבה. לדוגמה, ייתכן שיש להם שני מיקרופונים מובנים - מיקרופון ראשוני להקלטת הקול שלך ומיקרופון משני להקלטת רעשי סביבה. לאחר מכן הם יכולים לסנן את רעש הסביבה. לעתים קרובות הם משווקים כ"מיקרופונים מבטלי רעש ".

גם אם לא תרים מיקרופון שתוכנן במיוחד לכך, מיקרופון איכותי יותר עשוי להיות שיפור גדול באיכות השמע בהשוואה למיקרופון מובנה למחשב נייד או אוזניות ישנות ששכבת.

קשורים: 6 האפליקציות הטובות ביותר לשיחות ועידת וידאו