מדוע Cortana עדיין פועלת ברקע אחרי שהשבית אותה?

השבת את Cortana ו- Windows 10 יעבור לשימוש בחיפוש מקומי לכל דבר. אבל, אם תפתח את מנהל המשימות, בכל זאת תראה "Cortana" פועל ברקע בכל מקרה - מדוע זה?

Cortana היא באמת רק "SearchUI.exe"

קשורים: כיצד להשבית את Cortana ב- Windows 10

בין אם הפעלת את Cortana ובין אם לא, פתח את מנהל המשימות ותראה תהליך "Cortana".

אם תלחץ לחיצה ימנית על Cortana במנהל המשימות ובחר "עבור לפרטים", תראה מה פועל בפועל: תוכנית בשם "SearchUI.exe".

אם לחצת באמצעות לחצן העכבר הימני על "SearchUI.exe" ובחר באפשרות "פתח את מיקום הקובץ", תראה היכן נמצא SearchUI.exe. זה חלק מתיקיית היישום "Microsoft.Windows.Cortana_cw5n1h2txyewy" ב- Windows.

יישום זה מופיע כ- "Cortana" ברשימת התהליכים הפועלים כך שניתן להבין אותו ביתר קלות. אך למעשה מדובר בכלי קטן יותר בשם SearchUI.exe.

"SearchUI.exe" היא תכונת החיפוש של Windows

החלטנו להשבית את הגישה ל- SearchUI.exe כדי שנוכל לבדוק מה זה עושה בפועל. סיימנו את משימת Cortana ממנהל המשימות ואז שמנו את התיקיה "Microsoft.Windows.Cortana_cw5n1h2txyewy" למשהו אחר. אחרי שעשינו, נראה כי Cortana לא פועלת ברקע - אך תכונת החיפוש של Windows מקולקלת לחלוטין.

נכון: תכונת החיפוש של Windows 10 נשברת לחלוטין. לחיצה על התיבה "חפש ב- Windows" בשורת המשימות או לחיצה על Windows + S במקלדת שלך לא עושה דבר. דיאלוג החיפוש פשוט לא יופיע.

שנה את שם תיקיית Cortana בחזרה לשמה המקורי ודיאלוג החיפוש מופיע פתאום שוב כרגיל.

SearchUI.exe הוא בכלל לא Cortana, למרות שהם שזורים זה בזה. "Cortana" הוא גם השם של העוזרת המקוונת של מיקרוסופט, וגם השם של כל כלי החיפוש המקומיים המובנים ב- Windows 10. כאשר אתה מבטל את Cortana ממדיניות הרישום או הקבוצה, כל התכונות המקוונות מושבתות - אך כלי חיפוש הקבצים המקומיים נשארים לרוץ. אלה הם חלק מבחינה טכנית מיישום "Cortana", כיוון שכך בדיוק יישמה מיקרוסופט דברים ב- Windows.

SearchUI.exe בקושי משתמש בכל המשאבים, אז אל תזיע את זה

"Cortana" (או SearchUI.exe) לא אמור להשתמש הרבה במשאבים אם תבדוק זאת במנהל המשימות. זה בעצם לא עושה כלום אלא אם כן אתה פותח אותו.

כאשר Cortana הושבת עם גרירת הרישום, הבחנו בתהליך Cortana (SearchUI.exe) תוך שימוש ב 37.4 MB זיכרון ו -0% מהמעבד שלנו.

אתה עשוי לתהות מדוע Cortana משתמשת במשאבים כלשהם. הסיבה לכך היא שהוא נטען בזיכרון כך שהוא יכול להופיע באופן מיידי כאשר תלחץ על התיבה "חפש ב- Windows" בשורת המשימות או תלחץ על Windows + S.

כאשר אתה פותח את תיבת החיפוש ב- Windows 10, Cortana תשתמש במעבד כלשהו - אך רק כל עוד תיבת הדו-שיח תהיה פתוחה.

נראה כי Cortana לא משתמשת במשאבים רבים יותר מכך. זה תמיד ישתמש בכמות קטנה של זיכרון RAM ברקע וישתמש במעבד כלשהו רק כשאתה פותח אותו.

תהליך "Cortana" אפילו לא מטפל באינדקס קבצים. Windows מאנדקס את הקבצים שלך, בוחן אותם ואת המילים שבתוכם, כך שתוכל לחפש אותם במהירות מכלי החיפוש. כאשר Windows מוסיף את הקבצים לאינדקס, תראה את התהליכים כמו "מארח מסנן החיפוש של Microsoft Windows", "אינדקס החיפוש של Microsoft Windows" ו- "מארח פרוטוקול החיפוש של Microsoft Windows" באמצעות מעבד במנהל המשימות.

כדי לשלוט באינדקס, פתח את תפריט התחל או את לוח הבקרה שלך וחפש "אפשרויות אינדקס". הפעל את קיצור הדרך של אפשרויות אינדקס שמופיע. חלונית זו מאפשרת לך לבחור את המיקומים שבהם Windows מוסיפה קבצים לאינדקס, לבחור את סוגי הקבצים המדויקים ולהוציא קבצים שאינך רוצה להוסיף לאינדקס.

לסיכום, "Cortana" לא באמת פועל לאחר שתשבית אותו. ממשק החיפוש הבסיסי של Windows, המכונה SearchUI.exe, נשאר פועל תחת הבאנר הגדול יותר של "Cortana", למרות שהעוזר האישי באמת כבוי. SearchUI.exe משתמש בכמות קטנה מאוד של זיכרון RAM ומשתמש במעבד רק כאשר חלונית החיפוש פתוחה, כך שזה לא משהו שאתה צריך לדאוג לו.