מהו קובץ MPEG (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .mpeg (או .mpg) הוא פורמט קובץ וידאו MPEG, שהוא פורמט פופולרי לסרטים המופצים באינטרנט. הם משתמשים בסוג דחיסה מסוים שהופך את ההזרמה וההורדה להרבה יותר מהירה מפורמטי וידאו פופולריים אחרים.

קשורים: מהי סיומת קבצים?

מהו קובץ MPEG?

פותח על ידי קבוצת המומחים של סרטים נעים, אותם אנשים שהביאו לך פורמטים כמו MP3 ו- MP4, MPEG הוא פורמט קובץ וידאו המשתמש בדחיסת קבצים MPEG-1 או MPEG-2, תלוי באופן השימוש בו.

  • MPEG-1 תוכנן לדחיסת אודיו גולמי ו- CD גולמי באיכות VHS עד 1.5 מגה-ביט לשנייה מבלי לאבד יותר מדי באיכות, מה שהופך אותו לאחד מפורמטי הווידאו / שמע הפופולאריים ביותר בעולם. נתוני הווידאו עבור MPEG-1 הם בדרך כלל 30 fps (פריימים לשנייה), עם רזולוציה של כ 352 × 240.
  • MPEG-2 תוכנן לדחיסת וידאו ושמע לסרטונים באיכות גבוהה יותר ונבחר כמערכת הדחיסה לטלוויזיה דיגיטלית מהאוויר, שירותי טלוויזיה בלוויין, טלוויזיה דיגיטלית ווידאו DVD. פורמטי וידאו MPEG-2 יכולים ללכוד וידאו / אודיו בקצב סיביות גבוה בהרבה מאשר MPEG-1 (כשש מגה-ביט לשנייה), מה שהופך אותו לגרסה "המשופרת". נתוני הווידאו עבור MPEG-2 הם בדרך כלל 30 fps, עם רזולוציה מקסימלית של 720 × 480.

כיצד אוכל לפתוח קובץ MPEG?

מכיוון שהעובדה שקבצי הווידאו MPEG תואמים כל כך, תוכלו לפתוח אותם עם תוכניות רבות ושונות בפלטפורמות שונות, כמו Windows Media Player, iTunes, QuickTime ו- VLC Media Player.

פתיחת קובץ MPEG היא בדרך כלל קלה כמו לחיצה כפולה על הקובץ ולתת למערכת ההפעלה שלך להחליט באיזו תוכנית להשתמש. כברירת מחדל, Windows תשתמש בנגן המדיה של Windows, ו- macOS תשתמש ב- QuickTime.

הערה : ייתכן שמשתמשי Windows יצטרכו להתקין מקודד MPEG-2 כדי להשמיע פורמט זה בנגן המדיה של Windows.

אם מסיבה כלשהי למערכת ההפעלה שלך לא מוגדרת תוכנית ברירת מחדל לפתיחת MPEG, ניתן לשנות אותה בקלות ב- Windows או ב- MacOS. וסביר להניח שלא תצטרך אפילו לעשות זאת, מכיוון שכאשר תתקין אפליקציה חדשה, תוכל להגדיר את השיוך לקבצי MPEG במהלך ההתקנה.

לחלופין, אם אתה מעדיף נגן מדיה חזק יותר, כדאי לך להוריד אפליקציית צד שלישי. אנו ממליצים בחום על נגן VLC. זה מהיר, קוד פתוח, בחינם, ואתה יכול להשתמש בו ב- Windows, macOS, Linux, Android ו- iOS.

VLC גם תומך כמעט בכל פורמט קובץ שם והוא שחקן בעל יכולת גבוהה. אפילו משתמשי Windows עשויים להעדיף זאת על פני אפליקציה פחות מסוגלת כמו Windows Media Player.