הפעל פקודה כמנהל מתיבת ההפעלה ב- Windows 7, 8 או 10

תיבת ההפעלה היא דרך נוחה להריץ תוכניות, לפתוח תיקיות ומסמכים, ואף להנפיק כמה פקודות שורת פקודה. אתה יכול אפילו להשתמש בו להפעלת תוכניות ופקודות עם הרשאות ניהול.

קשורים: כיצד לפתוח תיקיות מערכת נסתרות באמצעות פקודת מעטפת של Windows

תיבת ההפעלה קיימת מאז ימיה הראשונים של Windows. זה הפך לתכונה פחות בשימוש מכיוון ש- Windows 7 שיפר את החיפוש בתפריט התחל כדי להתאים לרוב מה שאתה יכול לעשות עם תיבת ההפעלה, אך תיבת ההפעלה עדיין יכולה להיות שימושית. הוא מציע דרך סופר מהירה להשיק דברים כשאתה יודע את שמותיהם. אתה יכול אפילו להשתמש בו כדי לפתוח במהירות תיקיות מערכת נסתרות באמצעות הפקודה Shell. היום, לעומת זאת, אנו נבדוק כיצד להפעיל תוכנית או פקודה כמנהל. טכניקה זו היא סופר קלה ועובדת ב- Windows 10, 8 ו- 7.

לחץ על Windows + R כדי לפתוח את תיבת ההפעלה.

הקלד את השם של כל פקודה - או תוכנית, תיקיה, מסמך או אתר - שתרצה לפתוח. לאחר הקלדת הפקודה שלך, לחץ על Ctrl + Shift + Enter כדי להריץ אותה עם הרשאות מנהל. Hitting Enter מריץ את הפקודה כמשתמש רגיל.

ואגב, אם אתה מעדיף להשתמש בחיפוש בתפריט התחל מעל תיבת ההפעלה, גם הטריק Ctrl + Shift + Enter יעבוד שם. פשוט חפש את האפליקציה או הפקודה, הדגש באמצעות החצים במקלדת ולחץ על Ctrl + Shift + Enter.