כיצד לגרום לחלונות להראות סיומות קבצים

Windows אינו מציג סיומות קבצים כברירת מחדל, אך באפשרותך לשנות הגדרה אחת ולגרום ל- Windows 7, 8 או 10 להראות לך תמיד את סיומת הקובץ המלאה של כל קובץ.

מדוע כדאי להציג סיומות קבצים

לכל קובץ סיומת קובץ המספרת ל- Windows איזה סוג קובץ הוא. תוספי קבצים הם בדרך כלל באורך של שלוש או ארבע ספרות, אך הם יכולים להיות ארוכים יותר. לדוגמה, מסמכי Word מכילים את סיומת הקובץ .doc או .docx. אם יש לך קובץ בשם Example.docx, Windows יודע שזה מסמך Word ויפתח אותו עם Microsoft Word.

יש הרבה סיומות קבצים שונות. לדוגמה, לקבצי שמע עשויה להיות סיומת קובץ כמו .mp3, .aac, .wma, .flac, .ogg, או אפשרויות רבות אחרות, תלוי באיזה סוג קובץ שמע מדובר.

הגדרת Windows כך שתציג סיומות קבצים מועילה לאבטחה. לדוגמה, סיומת הקובץ .exe היא אחת מסיומות הקבצים הרבות ש- Windows מריץ כתוכנית. אם אינך יכול לראות מהי סיומת של קובץ, קשה לדעת אם מדובר בתוכנית או במסמך בטוח או בקובץ מדיה במבט אחד.

לדוגמה, ייתכן שיהיה לך קובץ בשם "מסמך" המכיל את הסמל של קורא ה- PDF המותקן שלך. עם סיומות קבצים מוסתרות, אין דרך מהירה לדעת אם זהו מסמך PDF לגיטימי או שמא מדובר בתוכנית זדונית המשתמשת בסמל קורא ה- PDF שלך כמסווה. אם הגדרת את Windows להצגת סיומות קבצים, היית מסוגל לראות אם מדובר במסמך בטוח בשם "document.pdf" או בקובץ מסוכן עם שם כמו "document.exe". אתה יכול להסתכל בחלון המאפיינים של הקובץ למידע נוסף, אך אינך צריך לעשות זאת אם הפעלת סיומות קבצים.

כיצד להציג סיומות קבצים ב- Windows 8 ו- 10

אפשרות זו נגישה בקלות בסייר הקבצים ב- Windows 8 ו- 10.

לחץ על הכרטיסייה "תצוגה" ברצועת הכלים. הפעל את התיבה "סיומות שם קבצים" במקטע הצג / הסתר כדי להפעיל או לכבות את סיומות הקבצים. סייר הקבצים יזכור הגדרה זו עד שתשבית אותה בעתיד.

כיצד להציג סיומות קבצים ב- Windows 7

אפשרות זו מוסתרת מעט יותר ב- Windows 7, שם היא קבורה בחלון אפשרויות התיקיה.

לחץ על הלחצן "ארגן" בסרגל הכלים של סייר Windows ובחר "אפשרויות תיקייה וחיפוש" כדי לפתוח אותו.

לחץ על הכרטיסייה "תצוגה" בחלק העליון של חלון אפשרויות התיקיה. השבת את תיבת הסימון "הסתר סיומות לסוגי קבצים ידועים" תחת הגדרות מתקדמות. לחץ על "אישור" כדי לשנות את ההגדרות שלך.

חלון אפשרויות זה נגיש גם ב- Windows 8 ו- 10 - פשוט לחץ על כפתור "Options" בסרגל הכלים View. אך מהיר יותר להחליף או לכבות את סיומות הקבצים במהירות באמצעות הסרט.

ניתן לגשת לחלון זה דרך לוח הבקרה בכל גרסת Windows. עבור אל לוח הבקרה> מראה והתאמה אישית> אפשרויות תיקייה. ב- Windows 8 ו- 10, זה נקרא "אפשרויות סייר הקבצים" במקום.