תיקון: מצלמת האינטרנט שלי לא עובדת ב- Windows 10

ייתכן שמצלמת האינטרנט שלך לא תפעל ב- Windows 10 מכמה סיבות. שלבי פתרון הבעיות הרגילים חלים, אך ל- Windows 10 יש אפשרות חדשה למערכת הכוללת השבתה מלאה של מצלמת האינטרנט שלך בכל היישומים.

בדוק את אפשרויות המצלמה של Windows 10

ב- Windows 10, לאפליקציית ההגדרות יש כמה מתגים שמשביתים את מצלמת האינטרנט שלך בכל היישומים. אם תשבית כאן את מצלמת האינטרנט שלך, אפילו יישומי שולחן עבודה לא יוכלו להשתמש בה.

זה קצת מבלבל. באופן כללי, אפשרויות ההרשאות לאפליקציות תחת הגדרות> פרטיות משפיעות בעיקר על אפליקציות חדשות של Windows 10 מהחנות, המכונות גם אפליקציות UWP. אך אפשרויות מצלמת הרשת משפיעות גם על אפליקציות שולחן עבודה.

אם מצלמת האינטרנט שלך לא עובדת, עבור אל הגדרות> פרטיות> מצלמה.

בחלק העליון של החלון, ודא שהוא אומר "הגישה למצלמה עבור מכשיר זה פועלת." אם כתוב שגישה למצלמה אינה פעילה, לחץ על כפתור "שנה" והגדר אותה למצב "פועל". אם הגישה למצלמה כבויה, Windows ויישומים במערכת שלך לא יוכלו להשתמש במצלמת האינטרנט. אפילו הכניסה ל- Windows Hello לא תעבוד.

ממש מתחת לזה, ודא ש"אפשר לאפליקציות לגשת למצלמה שלך "מוגדר גם כ-" פועל ". אם הוא מוגדר כבוי, אף יישום במערכת שלך - כולל יישומי שולחן עבודה - אינו יכול לראות או להשתמש במצלמה שלך. עם זאת, מערכת ההפעלה Windows עדיין יכולה להשתמש במצלמה שלך לתכונות כמו Windows Hello.

אפשרות זו שונתה עם שחרורו של עדכון אפריל 2018 של Windows 10. בעבר, זה השפיע רק על אפליקציות UWP ולא השפיע על יישומי שולחן עבודה מסורתיים.

בקטע "בחר אילו אפליקציות יוכלו לגשת למצלמה שלך", ודא שהאפליקציה שרוצה לגשת למצלמה שלך לא מופיעה ברשימה והגדר אותה למצב "כבוי". אם הוא מופיע ברשימה זו, הגדר אותו למצב "פועל".

שים לב כי יישומי שולחן עבודה מסורתיים אינם מופיעים ברשימה זו. רק יישומי חנות מופיעים כאן. יישומי שולחן עבודה מסורתיים יכולים תמיד לגשת למצלמת האינטרנט שלך כל עוד הפעלת את אפשרויות המערכת "אפשר גישה למצלמה במכשיר זה" ו"אפשר לאפליקציות לגשת למצלמה שלך ".

כל עוד האפשרויות לעיל מוגדרות כהלכה, Windows 10 לא אמור להפריע. זה פשוט משאיר את השלבים המסורתיים לפתרון בעיות מצלמות רשת.

ודא שמצלמת האינטרנט שלך אינה מושבתת בדרכים אחרות

בעבר סקרנו כמה דרכים אחרות להשבית את מצלמת האינטרנט שלך. מלבד פשוט לנתק אותה, אתה יכול להשבית את מצלמת האינטרנט במסך הגדרות הקושחה של ה- BIOS או UEFI בחלק מהמחשבים הניידים. אפשרות זו נמצאת לעתים קרובות יותר במחשבים ניידים עסקיים מכיוון שהיא נותנת לעסקים דרך להשבית גישה מאובטחת למצלמות רשת. אם השבתת בעבר את מצלמת האינטרנט שלך בקושחת ה- BIOS או UEFI, יהיה עליך להפעיל אותה משם.

ניתן גם להשבית את מכשיר מצלמת האינטרנט במנהל ההתקנים של Windows. זה ימנע את תפקודו עד שתפעיל אותו מחדש. אם בעבר השבתת את מצלמת האינטרנט שלך בדרך זו, יהיה עליך לחזור למנהל ההתקנים ולהפעיל מחדש את המכשיר.

קשורים: כיצד להשבית את מצלמת האינטרנט שלך (ומדוע כדאי לך)

התקן או עדכן מנהלי מצלמות אינטרנט

Windows 10 מנסה להתקין מנהלי התקנים בכל פעם שאתה מחבר התקן באופן אוטומטי, וזה בדרך כלל עובד. אבל זה לא תמיד עובד כמו שצריך. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה עליך להוריד חבילת התקנת מנהל התקן מאתר יצרן מצלמות הרשת ולהתקין אותה בעצמך.

גם אם הורדת בעבר מנהלי התקנים, נסה להיכנס לאתר של יצרן מצלמות הרשת ולהוריד את חבילת מנהל ההתקן האחרונה כדי לעדכן את מנהלי ההתקנים שלך. אתר היצרן אמור לספק הוראות נוספות לפתרון בעיות עבור מצלמת האינטרנט הספציפית שלך.

בדוק פעמיים חיבורים פיזיים

אם אף יישום לא יכול לראות את מצלמת האינטרנט שלך, כדאי לבדוק שוב שהיא מחוברת כהלכה. ניסינו פתרון בעיות חומרה פעמים רבות רק כדי להבין שלא חיברנו כבל כמו שצריך. זה קורה.

אם יש לך מצלמת רשת USB, ודא שכבל ה- USB של מצלמת הרשת מחובר ליציאת ה- USB של המחשב שלך. נתק אותו וחבר אותו שוב בכדי להבטיח שהוא מחובר היטב ולא רופף. בחלק ממצלמות האינטרנט יש נורות שמופיעות כשהן מחוברות לחשמל. אם כן, שימו לב אם נורה נדלק לאחר שתחברו למצלמת האינטרנט. כדאי לנסות גם יציאת USB אחרת במחשב שלך, מכיוון שבעיה ביציאת ה- USB של המחשב שלך עלולה לגרום לכך שמצלמת האינטרנט לא תפעל כראוי.

אם יש לך מצלמת אינטרנט מובנית במחשב הנייד שלך, אין כבל שאתה יכול למקם מחדש. אך עליך לוודא שלא כיסית בטעות את מצלמת האינטרנט. מחשבים ניידים חדשים יותר מתחילים לכלול כיסויים מובנים שתוכל להחליק מעל מצלמת האינטרנט שלך כשאתה לא משתמש בה.

בחר את מכשיר מצלמת האינטרנט שלך

אוקיי, Windows אינו חוסם את מצלמת הרשת שלך, התקנת מנהלי ההתקנים הנכונים והיא מחוברת באופן מאובטח. מה יכול להיות לא בסדר?

ובכן, ייתכן שיהיה עליך להגדיר הגדרות מצלמת אינטרנט בכל יישום שבו אתה מנסה להשתמש. זה נכון במיוחד אם יש לך מספר מכשירי צילום וידאו מחוברים למחשב האישי שלך. היישום שאתה מנסה להשתמש בו עשוי לבחור באופן אוטומטי לא נכון.

ביישום שבו אתה משתמש, היכנס למסך ההגדרות וחפש אפשרות המאפשרת לך לבחור את מצלמת האינטרנט המועדפת עליך. לדוגמא, בסקייפ, לחץ על תפריט> הגדרות> שמע ווידאו ובחר את מצלמת האינטרנט המועדפת עליך מתפריט "מצלמה".

אם אינך יכול לראות את מצלמת האינטרנט בכלל ביישום, ייתכן כי יישום זה אינו תומך במצלמת האינטרנט שלך. לדוגמה, יישומי חנות Windows 10 (המכונים גם אפליקציות UWP) תומכים בסוגים חדשים יותר של מצלמות רשת. כדברי מיקרוסופט, מצלמות אינטרנט של Windows 7 עשויות שלא לפעול באפליקציות חנות ב- Windows 10. אך אפליקציות שולחן עבודה עדיין תומכות בסוגים ישנים יותר של מצלמות רשת. אם מצלמת הרשת שלך אינה מופיעה באפליקציות מסוימות אך באפליקציות אחרות, ייתכן שהאפליקציה אינה תומכת במצלמת האינטרנט.

סקייפ מוזר במיוחד. ב- Windows 10, הגרסה של סקייפ להורדה והגרסה המותקנת מראש של סקייפ כמעט זהות - אך הגרסה להורדה יכולה לראות סוגים נוספים של מצלמות רשת. הסיבה לכך היא שהגרסה להורדה היא אפליקציית שולחן עבודה קלאסית והגרסה הכלולה היא אפליקציית UWP.

קשורים: הורד את סקייפ לקבלת תכונות נוספות מאשר הגרסה המובנית של Windows 10

אם זה עדיין לא עובד

אם מצלמת האינטרנט שלך עדיין לא עובדת באף יישום, היא עלולה פשוט להישבר. אם מדובר במצלמת אינטרנט חיצונית של USB, נסה לחבר אותה למחשבים אחרים ולראות אם היא עובדת.

אם אתה עדיין בתקופת האחריות של המחשב הנייד שלך (אם הוא מובנה) או בתקופת האחריות של מצלמת הרשת (אם זה מכשיר חיצוני), פנה ליצרן ובדוק אם זה יכול לפתור את הבעיה שלך.