כיצד ליצור כונן DOS USB אתחול

DOS אינו בשימוש נרחב יותר, אך סביר להניח שבשלב מסוים תצטרך לבצע אתחול לסביבת DOS. כלי העיצוב המובנה של Windows מאפשר לך ליצור כונן תקליטונים הניתן לאתחול של DOS, אך לא כונן USB. הנה איך לעקוף את זה.

קשורים: האם אתה צריך לעדכן את ה- BIOS של המחשב שלך?

DOS עשויה להיות שריד של פעם, אך לא הייתם יודעים זאת מקריאת הוראות שנכתבו על ידי יצרנים לעדכוני BIOS, כלי עדכון קושחה וכלים אחרים ברמה נמוכה. לעתים קרובות הם דורשים ממך לבצע אתחול ל- DOS כדי להפעיל את השירות. פעם עיצבנו את התקליטונים שלנו עם MS-DOS באמצעות כלי הפורמט המובנה ב- Windows, אך ברוב המחשבים כבר אין כונני תקליטונים. לרבים אין אפילו כונני דיסק אופטיים. למרבה המזל, יש כלי צד שלישי בחינם המאפשר ליצור במהירות כונן USB הניתן לאתחול של DOS.

שלב ראשון: השתמש ב- Rufus כדי לעצב את כונן ה- USB שלך

כלי העיצוב המובנה של Windows אינו מאפשר לך לבחור באפשרות "צור דיסק הפעלה של MS-DOS" בעת עיצוב כונן USB - האפשרות מאפירה ב- Windows 7 ואינה זמינה כלל ב- Windows 8 ו- 10. במקום זאת, נשתמש בכלי בשם Rufus. זהו יישום מהיר, בחינם וקל משקל, הכולל את FreeDOS.

קשורים: מהי אפליקציה "ניידת" ומדוע היא משנה?

ראשית, הורד את Rufus והפעל אותו. Rufus היא אפליקציה ניידת שאינה דורשת התקנה כלשהי - תראה את היישום Rufus ברגע שתפעיל את קובץ ה- exe שהורדת.

יצירת כונן USB הניתן לאתחול ב- DOS ב- Rufus היא פשוטה. ראשית, חבר את כונן ה- USB למחשב ובחר אותו בתפריט הנפתח "התקן".

שים לב שתהליך זה ימחק את התוכן של כונן ה- USB שלך, אז ודא שגיבית קודם כל קבצים חשובים בכונן ה- USB.

קשורים: מה ההבדל בין FAT32, exFAT ו- NTFS?

מהתפריט הנפתח "מערכת קבצים" בחר בתבנית "FAT32". אפשרות DOS דורשת FAT32 ואינה זמינה עבור אפשרויות מערכת הקבצים האחרות כמו NTFS, UDF ו- exFAT.

בחר באפשרות "צור דיסק אתחול באמצעות" ואז בחר "FreeDOS" מהתפריט הנפתח שליד אפשרות זו.

לחץ על כפתור "התחל" כדי לעצב את הדיסק ולהעתיק את הקבצים הדרושים לאתחול ל- FreeDOS.

תהליך העיצוב אמור להיות מהיר ביותר - בדרך כלל מספר שניות - אך זה יכול להימשך זמן רב יותר בהתאם לגודל כונן ה- USB שלך.

שלב שני: העתק את הקבצים שלך מעל

ככל הנראה יצרת את כונן האתחול הזה מכיוון שיש לך תוכנית מבוססת DOS להפעלה, כגון כלי עדכון BIOS או תוכנית מערכת אחרת ברמה נמוכה. כדי להריץ את הקבצים האלו מ- DOS, יהיה עליך להעתיק אותם לכונן ה- USB החדש שלך. לדוגמה, ייתכן שיש לך קובץ BIOS.BIN ו- FLASHBIOS.BAT שאתה צריך להריץ ב- DOS. העתק קבצים אלה לספריית הבסיס של כונן ה- USB לאחר עיצובו.

שלב שלישי: אתחול ל- DOS

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB

כעת באפשרותך לבצע אתחול ל- DOS על-ידי הפעלה מחדש של המחשב עם כונן ה- USB מחובר. אם המחשב שלך אינו אתחול אוטומטית מכונן ה- USB, ייתכן שיהיה עליך לשנות את סדר האתחול שלך או להשתמש בתפריט אתחול כדי לבחור את ההתקן ממנו תרצה לאתחל.

ברגע שאתה ב- DOS, אתה יכול להפעיל את התוכנית שהעתקת לכונן ה- USB שלך על ידי הקלדת שמה בהנחיית DOS. פעל על פי כל ההוראות המופיעות בתיעוד של היצרן להפעלת היישום.

קשורים: כיצד להשתמש ב- DOSBox להפעלת משחקי DOS ואפליקציות ישנות

כלי עזר אלה עדיין משתמשים ב- DOS כדי להבטיח שיש להם גישה ברמה נמוכה לחומרה מבלי שתוכניות אחרות מפריעות או ש- Windows יפריע להן. זה עוזר להבטיח עדכוני BIOS ופעולות אחרות ברמה נמוכה פועלות כראוי. אתה יכול גם להשתמש בכונן USB הניתן לאתחול להפעלת יישומי DOS ישנים, אך זה נוטה לא לעבוד כל כך טוב. יהיה לך הרבה יותר טוב להשתמש ב- DOSBOX להפעלת משחקי DOS ישנים ויישומים אחרים.