כיצד להתקין את Python ב- Windows

Python לא מגיע באריזה מראש עם Windows, אבל זה לא אומר שמשתמשי Windows לא ימצאו שימוש בשפת התכנות הגמישה. עם זאת, זה לא פשוט כמו להתקין את הגרסה החדשה ביותר, אז בואו נדאג שתקבלו את הכלים המתאימים למשימה בהישג יד.

פורסם לראשונה בשנת 1991, פייתון היא שפת תכנות פופולרית ברמה גבוהה המשמשת לתכנות למטרות כלליות. הודות לפילוסופיה עיצובית המדגישה את הקריאות, היא כבר מזמן הייתה מועדפת על קודני תחביב ומתכנתים רציניים כאחד. לא זו בלבד שפה קלה (באופן יחסי, כלומר) להרים, אלא שתמצא אלפי פרויקטים מקוונים המחייבים התקנת Python לשימוש בתוכנית.

איזו גרסה אתה צריך?

למרבה הצער, היה עדכון משמעותי ל- Python לפני מספר שנים שיצר פיצול גדול בין גרסאות Python. זה יכול לגרום לדברים להיות מעט מבלבלים עבור חדשים, אבל אל דאגה. אנו נדריך אותך בהתקנת שתי הגרסאות העיקריות

כשתבקר בדף ההורדות של Python for Windows, תראה מיד את החלוקה. ממש בראש, בריבוע ובמרכז, המאגר שואל אם אתה רוצה את המהדורה האחרונה של Python 2 או Python 3 (2.7.13 ו- 3.6.1, בהתאמה, החל ממדריך זה).

קשורים: הוסף מבוכים, חורבות וציד אוצרות לעולם המיינקראפט שלך עם MCDungeon

חדש יותר טוב, נכון? אולי כן, אולי לא. הגרסה הרצויה תלויה במטרה הסופית שלך. בואו נגיד, למשל, שאתם קוראים את המאמר שלנו על הרחבת עולם המיינקראפט שלכם עם MCDungeon ונרגשים להוסיף דברים מגניבים לעולמות שלכם. פרויקט זה מקודד ב- Python ודורש Python 2.7 - אינך יכול להפעיל את פרויקט MCDungeon עם Python 3.6. למעשה, אם אתה בוחן פרויקטים של תחביבים כמו MCDungeon, תגלה שכמעט כולם משתמשים ב -2.7. אם המטרה שלך היא להפעיל פרויקט כלשהו שמסתיים בתוסף ".py", יש   סיכוי טוב מאוד מאוד שתצטרך 2.7 בשביל זה.

מצד שני, אם אתה מעוניין ללמוד בפיתון בפועל, אנו ממליצים להתקין את שתי הגרסאות זו לצד זו (מה שאתה יכול לעשות ללא סיכון ורק מעט טרחה התקנתית). זה מאפשר לך לעבוד עם הגרסה החדשה ביותר של השפה, אך גם להריץ סקריפטים ישנים יותר של פייתון (ולבדוק תאימות לאחור לפרויקטים חדשים יותר). לעומת זאת, השוואה בין שתי הגרסאות היא מאמר בפני עצמו, לכן נפנה לוויקי פרויקט פייתון שם תוכלו לקרוא את הסקירה הכתובה היטב שלהם על ההבדלים.

אתה יכול להוריד רק Python 2 או Python 3 אם אתה בטוח שאתה זקוק רק לגרסה מסוימת. אנו הולכים מרחק היום ונתקין את שתיהן, לכן אנו ממליצים לך להוריד את שתי הגרסאות ולעשות את אותו הדבר. תחת הערך הראשי של שתי הגרסאות תראה מתקין "x86-64", כפי שנראה למטה.

קשורים: מה ההבדל בין חלונות 32 סיביות ל- 64 סיביות?

מתקין זה יתקין במחשב באופן אוטומטי את גרסת 32 הסיביות או 64 הסיביות המתאימה (להלן קריאה נוספת אם ברצונכם לדעת יותר על ההבדלים בין השניים).

כיצד להתקין את פייתון 2

התקנת Python 2 היא חטופה, ובניגוד לשנים עברו, המתקין אפילו יגדיר את משתנה הנתיב עבורך (דבר שנכנס אליו מעט מאוחר יותר). הורד והפעל את תוכנית ההתקנה, בחר "התקן לכל המשתמשים", ואז לחץ על "הבא".

במסך בחירת הספריות, השאר את הספרייה כ- "Python27" ולחץ על "הבא".

במסך ההתאמה האישית, גלול מטה, לחץ על "הוסף python.exe לנתיב", ואז בחר "יותקן על הכונן הקשיח המקומי." כשתסיים, לחץ על "הבא".

אינך צריך לקבל החלטות נוספות לאחר נקודה זו. פשוט לחץ באשף כדי להשלים את ההתקנה. לאחר סיום ההתקנה, באפשרותך לאשר את ההתקנה על ידי פתיחת שורת הפקודה והקלדת הפקודה הבאה:

פיתון -V

הַצלָחָה! אם כל מה שאתה צריך זה Python 2.7 עבור פרויקט כזה או אחר, אתה יכול לעצור כאן. הוא מותקן, משתנה הנתיב מוגדר ואתם יוצאים למירוצים.

כיצד להתקין את פייתון 3

אם אתה רוצה ללמוד את הגרסה החדשה ביותר של Python, תצטרך להתקין את Python 3. תוכל להתקין אותה לצד Python 2.7 ללא בעיות, אז קדימה, הורד והפעל את תוכנית ההתקנה עכשיו.

במסך הראשון, הפעל את האפשרות "הוסף Python 3.6 ל- PATH" ואז לחץ על "התקן עכשיו".

לאחר מכן, יש לך החלטה לקבל. לחיצה על האפשרות "השבת מגבלת אורך נתיב" מסירה את המגבלה על המשתנה MAX_PATH. שינוי זה לא ישבור דבר, אך יאפשר לפייתון להשתמש בשמות נתיבים ארוכים. מאחר ומתכנתים רבים של פייתון עובדים במערכת לינוקס ומערכות * nix אחרות שאורך שם הנתיב אינו מהווה בעיה, הפעלה זו מראש יכולה לעזור להחליק את כל הבעיות הקשורות לנתיב בזמן העבודה ב- Windows.

קשורים: כיצד לגרום ל- Windows 10 לקבל נתיבי קבצים מעל 260 תווים

אנו ממליצים להמשיך ולבחור באפשרות זו. אם אתה יודע שאתה לא רוצה להשבית את מגבלת אורך הנתיב, אתה יכול פשוט ללחוץ על "סגור" כדי לסיים את ההתקנה. ואם אתה רוצה לקרוא עוד על הנושא לפני שתתחייב לשינוי, קרא כאן.

אם אתה מתקין רק את Python 3, אתה יכול להשתמש באותו טריק הקלדה של שורת הפקודה python -vשהשתמשנו לעיל כדי לבדוק שהוא מותקן כראוי ומשתנה הנתיב מוגדר. אם אתה מתקין את שתי הגרסאות, עם זאת, עליך לבצע את השינוי המהיר שנמצא בסעיף הבא.

התאם משתני מערכת כך שתוכל לגשת לשתי גרסאות הפיתון משורת הפקודה

חלק זה של ההדרכה הוא אופציונלי לחלוטין, אך יאפשר לך לגשת במהירות לשתי הגרסאות של Python משורת הפקודה. לאחר התקנת שתי הגרסאות של Python, ייתכן ששמת לב למעט מוזר. למרות שהפעלנו את נתיב המערכת עבור שני ההתקנות של Python, הקלדת "python" בשורת הפקודה רק מצביעה על Python 2.7.

הסיבה לכך היא פשוטה: המשתנה (בין אם הוא מותאם אוטומטית על ידי מתקין ובין אם מתוונן ידנית) פשוט מצביע על ספריה, וכל הפעלה בספרייה זו הופכת לפקודת שורת פקודה. אם רשומות שתי ספריות ובשתיהן יש קובץ "python.exe", הספרייה הגבוהה ביותר ברשימת המשתנים תשתמש בה. ואם יש קבוצה משתנה עבור המערכת והמשתמש, נתיב המערכת מקבל עדיפות על פני נתיב המשתמש.

האחרון הוא בדיוק מה שקורה במקרה זה: מתקין ה- Python 2 ערך את המשתנה הרחב במערכת ומתקין ה- Python 3 הוסיף משתנה ברמת המשתמש - ואנחנו יכולים לאשר זאת על ידי התבוננות במשתני הסביבה של Windows.

לחץ על התחל, הקלד "הגדרות מערכת מתקדמות" ולאחר מכן בחר באפשרות "הצג הגדרות מערכת מתקדמות". בחלון "מאפייני מערכת" שנפתח, בלשונית "מתקדם", לחץ על כפתור "משתני סביבה".

כאן תוכלו לראות את Python 3 המופיע בסעיף "משתני משתמש" ואת Python 2 המופיע בסעיף "משתני מערכת".

ישנן מספר דרכים בהן ניתן לתקן מצב זה. הפשוטה ביותר (אם כי זו עם הפחות פונקציונליות) היא פשוט להסיר את הערך עבור גרסת ה- Python שאתה מתכנן להשתמש בה בפחות. אמנם זה פשוט, אבל זה גם לא מאוד כיף. במקום זאת אנו יכולים לבצע שינוי נוסף שייתן לנו גישה ל"פייתון "עבור פייתון 2 ול"פייתון 3" עבור פייתון 3.

לשם כך, הפעל את מנהל הקבצים ועבור לתיקיה בה התקנת את Python 3 ( C:\Users\[username]\AppData\Local\Programs\Python\Python36כברירת מחדל). צור עותק של הקובץ "python.exe" ושנה את העותק הזה ( לא המקור) ל" python3.exe ".

פתח שורת פקודה חדשה (המשתנים הסביבתיים מתרעננים עם כל שורת פקודה חדשה שתפתח), והקלד "python3 –version".

בּוּם! כעת תוכל להשתמש בפקודה "python" בשורת הפקודה כאשר ברצונך להשתמש ב- Python 2.7 ובפקודה "python3" כאשר ברצונך להשתמש ב- Python 3.

קשורים: כיצד לערוך את נתיב המערכת שלך לגישה קלה לשורת הפקודה ב- Windows

אם מסיבה כלשהי לא תמצאו בכך פיתרון מספק, תוכלו תמיד לסדר מחדש את המשתנים הסביבתיים. הקפד להתמודד עם המדריך שלנו קודם אם לא נעים לך לערוך את המשתנים האלה.

שים לב, עם זאת, ללא קשר לאיזו שיטה אתה משתמש חשוב להשאיר את ה- python.exe המקורי שלם מכיוון שהיישומים בספרית המשנה / scripts / subversion עבור שתי הגרסאות של Python מסתמכים על שם הקובץ ויכשלו אם הוא חסר.

לאחר התקנה קטנה והתאמת מעט, מותקנות בשתי הגרסאות ואתה מוכן לכל פרויקט פייתון שתרצה להתמודד איתו.