כיצד לערוך את קובץ המארחים שלך ב- Windows, Mac או Linux

לעיתים תצטרך לערוך את קובץ המארח במחשב שלך. לפעמים בגלל התקפה או מעשה קונדס, ואחרים כדי שתוכלו לשלוט בפשטות ובחופשיות בגישה לאתרים ולתעבורת רשת.

קבצי מארח נמצאים בשימוש מאז ARPANET. הם שימשו לפתרון שמות מארחים לפני DNS. קבצי מארח יהיו מסמכים עצומים המשמשים לסיוע ברזולוציית שם הרשת.

מיקרוסופט החזיקה את קובץ המארחים בחיים ברשת של Windows ולכן הוא משתנה מעט מאוד אם משתמשים בו ב- Windows, MacOS או Linux. התחביר נשאר זהה לרוב בכל הפלטפורמות. ברוב קבצי המארח יהיו מספר ערכים עבור loopback. אנו יכולים להשתמש בזה לדוגמא הבסיסית לתחביר האופייני.

החלק הראשון יהיה המיקום להפניית הכתובת אליו, החלק השני יהיה הכתובת שאליה תרצו להפנות, והחלק השלישי הוא ההערה. ניתן להפריד ביניהם על ידי רווח, אך כדי להקל על הקריאה מופרדים בדרך כלל לשונית אחת או שתיים.

127.0.0.1 localhosts #loopback

עכשיו בואו נסתכל על גישה לקבצי המארח במערכות ההפעלה השונות ...

חלונות 8 או 8.1 או 10

למרבה הצער Windows 8 או 10 הופך את זה למעצבן לפתוח אפליקציות כמנהל - אבל זה לא קשה מדי. פשוט חפש את פנקס הרשימות, ואז לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על פנקס הרשימות ברשימת תוצאות החיפוש, ובחר להפעיל אותו כמנהל. אם אתה משתמש ב- Windows 10 זה יהיה בתפריט התחל.

אם אתה משתמש ב- Windows 10, זה ייראה יותר כך:

לאחר שתעשה זאת, פתח את הקובץ הבא באמצעות התכונה קובץ -> פתח.

c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts

אז אתה יכול לערוך כרגיל.

ווינדוס 7

כדי לגשת לקובץ המארח ב- Windows 7 תוכל להשתמש בפקודה הבאה בשורת ההפעלה כדי לפתוח את פנקס הרשימות ואת הקובץ.

פנקס רשימות c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts

לאחר פנקס הרשימות פתוח תוכלו לערוך את הקובץ. בדוגמה זו נחסום את פייסבוק. לשם כך פשוט הזן את הדברים הבאים אחרי הסימן #.

0.0.0.0 www.facebook.com

כעת, לאחר שערכת את קובץ המארחים שלך, הקפד לשמור אותו.

כעת שימו לב אם אנו מנסים לגשת לפייסבוק ב- IE איננו יכולים להגיע לדף.

לא הצלחנו להגיע אליו ב- Google Chrome ... (בדוק הערות בסוף). לקבלת מידע נוסף על עריכת קובץ ה- Hosts שלך, עיין במאמר של The Geek כיצד ליצור קיצור דרך כדי לערוך במהירות את קובץ ה- Hosts שלך.

אובונטו

באובונטו 10.04 וברוב הפצות לינוקס תוכלו לערוך את קובץ המארח ישירות במסוף. באפשרותך להשתמש בעורך המועדף עליך או אפילו לפתוח את עורך הטקסטים המועדף עליך. לדוגמא זו נשתמש ב- VIM. כמו Windows 7, קובץ המארחים של אובונטו ממוקם בתיקייה / etc / , אם כי כאן הוא נמצא בשורש הכונן. על מנת לערוך את הקובץ תצטרך לפתוח אותו כשורש ולכן אנו משתמשים ב- sudo כאן.

עכשיו כשהוא פתוח אנו יכולים לערוך אותו כדי להפנות את פייסבוק לכלום. תוכלו לשים לב שעם אובונטו יש גם קטע ל- IP6. לרוב הצרכים תצטרך לערוך אותו רק את החלק העליון ולהתעלם מ- IP6.

כעת אנו יכולים לשמור את הקובץ ולנסות לעבור אל Facebook.com. בדיוק כמו בחלונות נראה שכעת מנותבים לאתר שאינו קיים.

macOS (כל גרסה)

ב- macOS, הגישה לקובץ המארחים דומה מאוד לאובונטו. התחל במסוף והשתמש בעורך המועדף עליך, גם אם ברצונך להתקשר לעורך טקסט GUI, קל יותר לעשות זאת מהטרמינל.

הקובץ ייראה קצת יותר כמו חלונות, רק עם קצת פחות הסבר. שוב אנו הולכים להפנות מחדש את פייסבוק.

הפעם נראה ש- 0.0.0.0 הוא loopback ויפנה אתכם לדף הבדיקה של Apache למחשבים.

הערות

יש כמה דברים לציין מההדרכה הזו ששמנו לב אליהם. כאשר נבדק זאת, Chrome לא השתמש בקובץ המארחים בשום מערכת הפעלה, אך הצלחנו לחסום את פייסבוק ב- Chrome על ידי הוספת www.facebook.com . כמו כן, דאג למקם תור נוסף לאחר הכניסה האחרונה לקטע.

זה אמור להתחיל בעבודה בהבנת קובץ ה- Hosts וכיצד הוא יכול לסייע בהגנה על המחשב שלך. אתה יכול להשתמש בו כדי לחסום אתרים שאינך רוצה ש- PC יוכל לגשת אליהם. אם יש לך הצעות נוספות לכל אחת ממערכות ההפעלה שקבענו, השאיר תגובה והודיע ​​לנו!

צור קיצור דרך כדי לערוך במהירות את קובץ המארחים שלך ב- Windows