כיצד לשדרג ולהתקין כרטיס גרפי חדש במחשב האישי שלך

שדרוג כרטיס המסך של המחשב השולחני יכול להעניק למשחקים שלך דחיפה די גדולה. זה גם דבר קל למדי לעשות. למעשה, החלק הקשה ביותר הוא מלכתחילה לבחור בכרטיס נכון בכרטיס הנכון.

הבחירה העיקרית שלך בכרטיסי גרפיקה היא בין שתי היצרניות הגדולות של ערכות שבבים גרפיות - Nvidia ו- AMD. לאחר צמצום זה, תגלה שיש הרבה יצרני כרטיסים שמייצרים כרטיסים שונים על בסיס אחת מערכות השבבים האלה. בסופו של דבר קיימים בשוק מאות דגמים מותאמים אישית. תצטרך לבדוק כמה בעיות תאימות בסיסיות עם המחשב האישי שלך. האם ללוח האם שלך יש חריץ מהסוג הנכון לכרטיס גרפי מודרני? האם הכרטיס שאתה רוצה ישתלב במקרה שלך? האם ספק הכוח שלך יכול להתמודד עם כרטיס עם דרישות הספק גבוהות יותר?

הצטרף אלינו כשאנחנו מנחים אותך להבין את הדברים האלה, לצמצם את אפשרויות הכרטיס שלך ולהתקין פיזית את הכרטיס החדש שלך.

הערה : למרות ש- AMD מייצרת גם מעבדים וגם כרטיסי גרפיקה, אתה יכול להשתמש בכרטיסי מסך המבוססים על אחת מערכות השבבים העיקריות בכל מעבד שאתה מפעיל. במילים אחרות, אתה יכול להפעיל כרטיס NVIDIA בסדר גמור במחשב עם מעבד AMD.

שלב ראשון: בדוק אם קיימת תאימות בסיסית

לפני שאתה הולך לקנות כרטיס גרפי חדש, עליך להגביל את פרמטרי החיפוש שלך לכרטיסים שהמערכת שלך יכולה להריץ בפועל. זה לא עניין גדול כמו שאתה יכול לחשוב. אם למחשב שלך יש חריץ PCI-Express (PCI-E) בחינם וספק כוח ראוי, הוא כנראה יכול להריץ את חלק הארי של כרטיסי המסך המודרניים. נתחיל בזה, למה לא?

ודא שלוח האם שלך יש סוג חריץ נכון

כרטיסי המסך של ימינו משתמשים כולם בתקן PCI-E לחיבור ללוח האם של המחשב. חריץ סטנדרטי זה נותן גישה מהירה למעבד ול- RAM של המחשב, ומיקומו על הלוח מאפשר גישה נוחה לחלקו האחורי של המארז ומאפשר לחבר צג אחד או יותר ישירות לכרטיס עצמו.

קשורים: מדוע יציאות ה- PCI Express בלוח האם שלי הן בגדלים שונים? הסבר על x16, x8, x4 ו- x1

כמעט כל כרטיסי המסך המודרניים דורשים חריץ PCI-E x16, וכמעט לכל לוחות האם הכוללים חריצי PCI-E בגודל מלא בכלל. אם יש לך רק חריץ במהירות X8, זה יעבוד גם אם הביצועים במשחקים האינטנסיביים ביותר עשויים להיות מעט מוגבלים. החלק החשוב הוא שאתה צריך חריץ בגודל מלא ולא כזה המיועד לכרטיסי X1, X2 או X4 קטנים יותר.

הדבר הנוסף שיש לזכור הוא שרבים מכרטיסי המסך בעלי הספק גבוה יותר הם רחבים מספיק כדי לתפוס שטח של שני חריצים. אם כבר חובר סוג אחר של כרטיס ליד החריץ בו תשתמש בכרטיס המסך שלך, יהיה עליך לקחת בחשבון את מגבלת המקום.

ודא שהכרטיס מתאים במקרה שלך

מרבית מארזי המגדל בגודל מלא יכולים להכיל אפילו את כרטיסי המסך הגדולים ביותר. אם יש לך מארז קטן יותר (כמו אמצע מגדל או קומפקטי), יהיו לך פחות אפשרויות.

יש כאן שתי בעיות עיקריות: רוחב הכרטיס ואורך הכרטיס.

הרבה מכרטיסי המסך בעלי ההספק הגבוה יותר הם רחבים מספיק כדי לתפוס שטח של שני חריצים. אם כבר חובר סוג אחר של כרטיס ליד החריץ שתשתמש בכרטיס המסך שלך, יהיה עליך לקחת בחשבון את מגבלת המקום.

הנושא הקוצני יותר הוא אורך הכרטיס. בעוד שכרטיסי סוף נמוך ואמצע דרג הם בדרך כלל קצרים מספיק כדי להתאים לרוב המקרים, קלפים חזקים יותר נוטים להיות ארוכים בהרבה. ובמקרים מסוימים השטח הזמין שלך עשוי להיות מוגבל עוד יותר על ידי מקום ההתקנה של הכוננים הקשיחים, הכבלים המחוברים ללוח האם שלך ואופן הפעלת כבלי החשמל.

גם כמה מקרי מחשב קטנים מאוד עשויים להגביל את גובה הכרטיס שבו אתה יכול להשתמש.

הדרך הקלה ביותר להתמודד עם כל זה היא לפתוח את התיק שלך ולמדוד את השטח שיש לך. כשאתה קונה כרטיסים באופן מקוון, המפרט צריך לפרט את מידות הכרטיס.

יש גם גורם אחד שיש לקחת בחשבון: כניסות החשמל של הכרטיס. כרטיסי אמצע ו high-end דורשים חיבור חשמל ייעודי לספק הכוח של המחשב. התקע של כבל זה נמצא בחלקו העליון של הכרטיס, או בקצהו (הצד שממול לחיבורי הצג). בדרך כלל תזדקק לחצי אינץ 'נוסף של פינוי עבור תקע זה, בנוסף למידות הכרטיס עצמו.

ואם כבר מדברים על כוח ...

וודא כי ספק הכוח שלך יכול להתמודד עם דרישות החשמל של הכרטיס

תזדקק להספק מספיק שמגיע מיחידת אספקת החשמל כדי להזין את כרטיס המסך החדש, בנוסף לכל רכיבי המחשב הנוכחיים שלך.

לרוב זה לא נושא - ספק כוח זול יחסית של 600 וואט יכול להתמודד עם כל הכרטיס הגרפי הרעוע ביותר בתוספת כל רכיבי המחשב הסטנדרטיים. אבל אם אתה משדרג שולחן עבודה זול או קומפקטי (או כל מחשב שאינו משחק, באמת), עליך לבדוק את ספק הכוח שלך.

מפרטים לכרטיסי מסך מציגים את צריכת החשמל המשוערת (או צריכתם) בוואט. וודא שיש לספק הכוח שלך לפחות כל כך הרבה (עם מרווח בטיחות של 30-40 וולט) לפני שתבחר בבחירה הסופית שלך. אם לא, עליכם לבחור כרטיס פחות חזק או לשדרג את אספקת החשמל במקביל.

אם אינך בטוח כמה רכיבי המחשב האחרים שלך תופסים, השתמש במחשבון מקוון שימושי זה. מצא את צריכת החשמל של רכיבים אחרים, הוסף את כולם, ובדוק אם נותר מספיק ספק הכוח שלך בכדי להפעיל בנוחות את הכרטיס החדש שלך.

אם PSU הנוכחי שלך אינו מצליח להפעיל את הכרטיס הרצוי ואינך יכול לשדרג את ספק הכוח, תצטרך לבחור כרטיס פחות חזק.

הדבר הנוסף שעליך לבדוק הוא האם יש לך כבל חשמל זמין מהסוג הנכון. כמה כרטיסים בעלי צריכת חשמל נמוכה יכולים לפעול מהחשמל שמספק לוח האם בלבד, אך לרוב הכרטיסים יש צורך בכניסה נפרדת היישר מאספקת החשמל.

בדוק את המפרט בכרטיס שאתה בוחר. אם הכרטיס זקוק לקלט נפרד, הוא יצטרך תקע בן 6 פינים או 8 פינים. כמה כרטיסים חזקים יותר אפילו דורשים חיבורים מרובים. ודא כי ספק הכוח שלך מכיל כבלים וסוגי תקע מתאימים לכרטיס הרצוי. על ספקי כוח מודרניים רבים, תקעים אלה אף מתויגים כ- PCI-E.

אם אינך רואה את סוגי התקעים הנכונים, אך אם כן ספק הכוח שלך חזק מספיק בכרטיס שלך, ייתכן שתוכל למצוא מתאמים (כמו מתאמי 6 פינים עד 8 פינים). ישנם גם מפצלים (כמו אלה שיכולים לפצל תקע יחיד עם 8 פינים לשני תקעים בני 6- או 8 פינים).

וודא שאתה יכול לחבר כרטיס לצג שלך

כמובן שתצטרך צג שיכול למעשה לקבל את פלט הווידאו של הכרטיס החדש שלך. זה בדרך כלל לא עניין גדול - רוב הכרטיסים החדשים מגיעים עם חיבור DisplayPort, HDMI ו- DVI אחד לפחות. אם המסך שלך לא משתמש באף אחד מאלה, כבלי המתאם זולים ובשפע.

מה אם לא אוכל לשדרג?

אם אינך יכול לשדרג את לוח האם, את ספק הכוח או את המארז שלך לעבודה עם כרטיס המסך הספציפי שאתה רוצה, או שאתה משתמש במחשב נייד ואתה רוצה יותר כוח ממה שיש, יש לך גם אפשרות להשתמש בגרפיקה חיצונית מתחם כרטיסים. אלה בעצם תיבות חיצוניות אליהן תוכלו לחבר כרטיס גרפי PCI-E. יש להם ספק כוח משלהם ודרך להתחבר למחשב (בדרך כלל באמצעות USB 3.0 או USB-C). חלקם כבר מצוידים בכרטיס גרפי; חלקם מתחמים ריקים לחיבור כל כרטיס שתרצה.

הם אינם פיתרון אידיאלי. הם אכן דורשים שקע חשמל נוסף וחיבור מהיר למחשב האישי שלך. בנוסף, הם אינם מציעים אותה רמת ביצועים כמו כרטיס פנימי. בנוסף, מתחמים אלה מתחילים בכ- 200 $ (ללא כרטיס המסך עצמו). בשלב זה, עליך להתחיל לשקול אם שדרוג המחשב האישי שלך או פשוט בניית שולחן עבודה בעלות נמוכה הוא דרך טובה יותר לקחת. אבל עבור בעלי מחשבים ניידים או כאלה שרוצים דרך קלה יחסית להוסיף כוח גרפי, הם חלופה מעניינת.

שלב שני: בחר בכרטיס החדש שלך

לאחר שהבנתם במה המחשב שלכם יכול להתמודד, הגיע הזמן לבחור בכרטיס החדש שלכם. ויש הרבה מה לבחור. הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא התקציב שלך, ואז תוכל לצמצם משם.

הגדר את התקציב שלך

שוק כרטיסי המסך הוא תחרותי למדי, וככלל, ככל שאתה מוציא יותר כסף, כרטיס המסך חזק יותר. בחר בכרטיס הטוב ביותר שמתאים לתקציב שלך.

קשורים: מדוע (כנראה) אינך זקוק ל- GPU משוגע-עוצמה כמו ה- GTX 1080 Ti

כמובן, יש הבדל בכמה אתה יכול להרשות לעצמך וכמה תרצה להוציא בפועל. ככלל אצבע, כל כרטיס מעל לנקודה של 250-300 דולר (כל עוד הוא מותקן במחשב מסוגל) אמור להיות מסוגל להתמודד כמעט עם כל משחק חדש שיוצא. אתה יכול להוציא יותר כסף כדי להשיג יותר כוח ויותר תכונות - מטרה אופיינית היא 60 פריימים לשנייה בכל סוג המשחק שאתה רוצה לשחק - אבל ברגע שתעבור לטווח של 500-600 דולר, אתה מסתכל על תשואות הולכות ופוחתות. שכבת הפרימיום העל (הכרטיסים בסך 800 דולר ומעלה), יכולה להתמודד עם כמעט כל משחק ב -60 פריימים לשנייה על צג 1080p טיפוסי, כאשר חלקם הולכים אפילו מהר יותר או מגדילים את הרזולוציות ל -4 K ומעלה.

הערה: בשל  ההשפעה המתמשכת של שוק כריית הקריפטו, מחירי כרטיסי המסך מנופחים מעט כרגע. כרטיסים בדרך כלל ברמה של 300 $ ומטה אינם מושפעים פחות או יותר, אך כרטיסים חזקים יותר כמו GTX 1070 או RX Vega (ומעלה) רואים מחירי מדבקות מאות דולרים מעל MSRP. אם לומר זאת בוטה, זה מבאס.

בנקודות מחיר נמוכות יותר (בטווח של 130-180 דולר), עדיין תוכלו לשחק ברוב המשחקים עם כמה פשרות. ייתכן שיהיה עליך להוריד את הגדרת הרזולוציה או את האפקטים הגרפיים למשחקים חדשים יותר, אך כל דבר שתוכנן עם שכבת חומרה נמוכה יותר בראש (כמו Rocket League או Overwatch ) עדיין ייראה נהדר. וכמובן, משחקים ישנים יותר וכותרות 2D אינדי יפעלו בסדר גמור.

בדוק ביקורות ומידודים

אפילו בטווח תקציבי מסוים, תוכלו למצוא אפשרויות רבות בין מותגים ותצורות שונות. כאן תצטרך לצלול להבדלים הדקים כדי לקבל את ההחלטות שלך.

איננו יכולים לכסות כל כרטיס במדריך זה, אך האינטרנט הוא חברך כאן. קרא ביקורות מקצועיות של הכרטיסים שאתה מסתכל עליהם, ועיין בביקורות משתמשים ממקומות כמו אמזון וניוג. ביקורות אלו מציינות לרוב תכונות קטנות או בעיות שלא תקראו עליהן במקום אחר. אתה יכול גם לחפש אמות מידה כדי לראות כיצד קלפים שונים משתווים, ולעיתים עד כמה קלפים אלה מריצים משחקים מסוימים.

שקול כמה נקודות נוספות

כמה נקודות כלליות אחרות שיש לקחת בחשבון:

  • אוזניות VR כמו Oculus Rift ו- HTC Vive זקוקות לעוצמה רבה יותר מאשר לשחק עם צג רגיל, מכיוון שהן מציגות שני זרמי וידיאו בו זמנית. אוזניות אלה בדרך כלל ממליצות על כרטיס GTX 970 ומעלה.
  • הבחירה בין כרטיסי AMD Radeon ו- NVIDIA GeForce אינה בדרך כלל חשובה כל כך - שתי החברות מציעות עיצובים בנקודות מחיר שונות ומתחרות היטב זו בזו. אבל יש להם טכנולוגיות מסנכרנות מסגרות שאינן תואמות זו את זו. אלה הם כלי תוכנה וחומרה המפחיתים גרפיקה מגמגמת ואובדן מסגרות, מה שהופך את הגדרת סינכרון ה- V עתירת החומרה למיותרת. AMD משתמשת ב- FreeSync ואילו NVIDIA משתמשת ב- G-Sync. שניהם דורשים צגים התואמים באופן מפורש לכל מערכת, כך שאם יש לכם צג FreeSync או G-Sync, אתם בהחלט רוצים לקבל כרטיס AMD או NVIDIA, בהתאמה.
  • לוחות אם למשחקים יוקרתיים עדיין מציעים מספר חריצי PCI פי 16, וגם ATI ו- NVIDIA מציעים הגדרות חיבור מרובות כרטיסים (Crossfire ו- SLI, בהתאמה). אך בשנים האחרונות, ההתקדמות בחומרה הפכה את ההתקנות הללו למיותרות פחות או יותר. כמעט תמיד אתה רואה ביצועי משחק טובים יותר מכרטיס יחיד יקר וחזק יותר מכל שילוב של כרטיסים בתצורות Crossfire או SLI.
  • כמעט לכל יצרני הכרטיסים והקמעונאים יש מדיניות החזר נדיבה באופן מפתיע. אם הזמנתם בטעות את הכרטיס הלא נכון, בדרך כלל תוכלו להחזירו תוך 14 יום, כל עוד תשמרו את הקבלה (או דוא"ל האישור). כמובן, זה לא חל אם אתה קונה את הכרטיס שלך משווקים משניים כמו eBay או קרייגסליסט.

שלב שלישי: התקן את הכרטיס החדש שלך

אחרי שתקבל סוף סוף את הכרטיס החדש שלך, הגיע הזמן לחבר את הפראייר הזה. ואחרי כאב הראש של מיון ביקורות, בחירת כרטיס חדש והפרדה מכספך, החלק הזה קל. תזדקק למקום קריר ויבש לעבודה עם הרבה מקום לשולחן או לשולחן העבודה, מברג עם פיליפס ואופציה צמיד אנטי סטטי כדי להגן על הרכיבים הפנימיים של המחשב האישי שלך.

כבה את המחשב, נתק את כל הכבלים והעביר את המחשב לאזור העבודה שלך.

עכשיו הגיע הזמן להסיר את הכיסוי מהתיק. ברוב המחשבים בגודל מלא, אתה רק צריך להסיר לוח צדדי כדי שתוכל להגיע לחריצי הכרטיס - בדרך כלל בצד שמאל של המחשב אם אתה פונה לחזיתו. במחשבים מסוימים תצטרך להסיר את כל התיק. ויש יצרנים שמקשים על זה מאחרים. במקרה של ספק, עיין במדריך שלך או פשוט חפש באינטרנט כיצד להסיר את התיק מדגם המחשב שלך.

לאחר שכיבית את הכיסוי, הנח את המחשב על הצד. כעת אתה אמור להסתכל כלפי מטה בפנימיות המחשב שלך. אם יש לך כרטיס גרפי עדכני שאתה משדרג, תצטרך להסיר אותו תחילה. אם לא, דלג לסעיף הבא.

הסרת GPU קיים

כרטיס המסך צריך להיות די ברור. הוא מחובר לאחד החריצים בלוח האם - בדרך כלל זה הרחוק ממך אם אתה פונה לחלק התחתון של המחשב - וחיבורי המסך שלו מבצבצים בחלקו האחורי של המחשב האישי. יתכן שהוא מחובר אליו כבלים מאספקת החשמל. וזה יכול להיות או לא יכול להיות אוהדים ממש על הכרטיס.

ראשית, חפש חיבור חשמל בכרטיס המותקן. זה יהיה תקע שחור עם מספר סיכות, מחובר לחלקו העליון או האחורי של הכרטיס. נתק את הכבל והניח אותו בצד. אם אינך רואה אחד כזה, אל תדאג לגביו. זה רק אומר שהכרטיס הקיים שלך אינו זקוק לחשמל נפרד.

עכשיו, הסתכלו על פיסת המתכת שבה הכרטיס הגרפי נוגע בגב המחשב האישי. תראה ברג אחד או שניים (תלוי אם מדובר בכרטיס חריץ יחיד או כפול) המחברים אותו למארז. הסר את הברגים והנח אותם בצד - תזדקק להם לכרטיס החדש.

עכשיו, החלק הבא הזה יכול להיות קצת מסובך, תלוי עד כמה המקרה שלכם צפוף. ככל הנראה בכרטיס שלך יש לשונית פלסטיק קטנה המחזיקה אותו היטב לחריץ בלוח האם שלך. יהיה עליך להושיט יד מתחת לכרטיס וללחוץ על הלשונית כדי לשחרר את הכרטיס. לפעמים אתה דוחף את הלשונית כלפי מטה; לפעמים בצד. ועם קלפים גדולים יותר ותיקים צפופים יותר, הכרטיסייה יכולה להיות קשה להשגה.

אם אתם מתקשים, פשוט היו סבלניים וודאו שלא לכפות דבר. אתה יכול גם לבדוק ב- YouTube סרטונים של אנשים שמדגימים זאת בסוגים שונים של אסדות.

עכשיו אתה מוכן לשלוף את הכרטיס. אחזו בעדינות בכרטיס ביד ומשכו למעלה, החל מהצד הקרוב ביותר לגב המארז. זה צריך להשתחרר בקלות. אם לא, סביר להניח שלא קיבלת את הלשונית הפלסטית הזו דחופה עד הסוף.

כעת אתה מוכן לחבר את הכרטיס החדש, שהוא בעצם אותו תהליך הפוך.

התקנת GPU חדש

אם הרגע הסרת כרטיס קיים, אתה יודע לאן הולך הכרטיס החדש. אם אתה מתקין כרטיס שלא היה כזה לפני כן, מצא את חריץ PCI-E x16 בלוח האם שלך - עיין במאמר זה אם אינך בטוח באיזה הוא מדובר. הסר את חתיכת המתכת "הריקה" המתאימה מחריץ ההרחבה של המארז, או שניים אם זה כרטיס ברוחב כפול. ייתכן שיהיה עליך להסיר כמה ברגים כדי לעשות זאת - להניח אותם בצד.

החלק את הכרטיס בעדינות למקומו בחריץ PCI-E. כשנכנס פנימה, הקפד ליישר את פיסת המתכת המתחברת למארז עם הלשונית המקבלת אותו.

כשהוא נמצא ומאונך ללוח האם, לחץ כלפי מטה בעדינות עד שתשמע את לשונית הפלסטיק בקצה חריץ ה- PCI-E "נופחת" למקומה. יתכן שתצטרך לדחוף אותו מעט עם האצבע כדי לוודא שהוא נעול פיזית בחריץ המקלט בכרטיס.

לאחר מכן, השתמש בברגים שהנחת בצד כדי לאבטח את כרטיס המסך לחתיכת המתכת בגב המארז.

ולבסוף, חבר את כבל החשמל אם הכרטיס שלך דורש כזה. בין אם אתה משתמש במחבר בעל 6 פינים, 8 פינים או מחברי חשמל מרובים בכרטיס בעל עוצמה גבוהה, התקעים אמורים להיות מסוגלים להתאים רק בצורה אחת.

בדוק פעמיים את כל החיבורים והברגים כדי לוודא שהם נמצאים היטב, ואז החזר את לוח הצד או מכסה המארז. כעת אתה מוכן להחזיר את המחשב למקומו הרגיל, לחבר את כל כבלי החשמל והנתונים שלך ולהפעיל אותו. הקפד לחבר את הצג שלך לכרטיס המסך החדש שלך, ולא לחיבור הווידאו-אאוט בלוח האם עצמו!

אם התצוגה שלך ריקה לאחר הפעלת הכל, חזור במדריך זה - יתכן שלא התקנת את הכרטיס כהלכה. הבעיה הנפוצה ביותר לפתרון בעיות היא כרטיס שאינו מוכנס במלואו לחריץ PCI-E; בדוק פעמיים את לשונית הפלסטיק וודא שהיא יכולה להינעל במקום.

סיבה נוספת לכך מתרחשת כאשר אתה מתקין כרטיס חדש במערכת שבה השתמשת בעבר בגרפיקה הפנימית המובנית בלוח האם של המחשב האישי. רוב המחשבים האישי מזהים באופן אוטומטי אם מותקן כרטיס מסך נפרד והופכים אותו לתצוגת ברירת המחדל. ייתכן שמערכות מסוימות לא. בדוק את ה- BIOS שלך ואתה אמור למצוא הגדרה המאפשרת לך להגדיר את תצוגת ברירת המחדל שלך.

אם הצג עדיין לא מציג את מסך האתחול, ייתכן שיש לך בעיית תאימות חמורה יותר.

שלב רביעי: התקן מנהלי התקנים של כרטיסי גרפיקה

כאשר המחשב האישי שלך מתחיל, הכל כנראה ייראה בסדר. Windows כולל מנהלי התקנים בסיסיים עבור רוב כרטיסי המסך. כדי להפיק את המרב מהכרטיס החדש שלך, יהיה עליך להוריד ולהתקין את מנהלי ההתקנים הנכונים.

למרבה המזל, זה די פשוט בימינו. NVIDIA ו- AMD מציעות הורדות ישירות באתר האינטרנט שלהן, מופרדות לספריות כרטיסים ומערכות הפעלה. תוכלו למצוא גם אפשרויות לזיהוי אוטומטי של הכרטיס שלכם ולהצגת הנהגים הדרושים לכם. פשוט בחר את אלו שחלים על המערכת שלך והורד אותם באמצעות דפדפן האינטרנט שלך. זה עלול לארוך כמה דקות - הסוויטות הגרפיות המלאות הן בדרך כלל כמה מאות מגה.

קשורים: כיצד להגדיר את הגדרות הגרפיקה של משחקי המחשב שלך ללא מאמץ

יש לך אפילו אפשרות להתקין אפליקציות מכל אחת מהחברות (חוויית GeForce של NVIDIA או לקוח המשחק המפותח של AMD) שמציעות אפשרויות מתקדמות כמו עדכון מנהלי ההתקן שלך ואופטימיזציה של הגדרות גרפיקה למשחקים.

אשראי תמונה: פטריק סלאזק / שוטרסטוק, ניווג, ניווג, ניווג, ניווג, דל, NVIDIA