מהו קובץ WebP (ואיך אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .webp הוא פורמט קובץ שפותח על ידי גוגל בכדי להקטין את גודל התמונות מבלי להקריב את האיכות למקום האחסון. תמונות WebP נועדו להפוך את האינטרנט למהיר יותר, עם תמונות קטנות ועשירות יותר לשימוש מפתחים.

קשורים: מהי סיומת קבצים?

מהו קובץ WebP?

פורמט WebP (מבוטא Weppy ) הוא פרויקט האח של פורמט מיכל הווידיאו WebM - המבוסס על קודק הווידיאו VP8 שפותח על ידי On2 Technologies - שפורסם על ידי גוגל. גוגל רכשה את On2 Technologies ב- 19 בפברואר 2010, ואז פרסמה את WebP בספטמבר אותה שנה.

עם 60% -65% מהבתים ברוב דפי האינטרנט שהם תמונות, גוגל יצרה ליצור פורמט קובץ קוד פתוח בחינם, המאחסן פורמטי דחיסה אובדניים ונטולי אובדן באיכות גבוהה. תוך שמירה על איכות אך הקטנת גודל התמונות, העמודים נטענים מהר יותר, משתמשים ברוחב פס פחות וחוסכים בחשמל בסוללה - במיוחד בנייד - כאשר דפים משתמשים בתמונות WebP.

WebP משתמש בדחיסת ניבוי כדי לקודד תמונה שבודקת את הערכים בגושי פיקסלים שכנים כדי לחזות את הערכים בבלוק, ואז היא רק מקודדת את ההבדל ביניהם. זה מאפשר להעתיק פיקסלים מספר פעמים לאורך קובץ יחיד, ומסירים נתונים מיותרים מכל בלוק. שמירת הנתונים בלבד המשתנה בין כל בלוק מצמצמת את שטח האחסון בהשוואה לפורמטים PNG ו- JPEG. תוכל ללמוד עוד מדף העיון הרשמי של טכניקות דחיסת WebP.

קשורים: כיצד פועלת דחיסת קבצים?

תמונות ללא אובדן WebP קטנות ב -26% מקבצי PNG ועד 34% קטנות יותר מקבצי JPEG עם אובדן אובדן איכות דומה של מבנה (SSIM).

כיצד אוכל לפתוח אחת?

מכיוון ש- WebP פותח על ידי Google ונטול תמלוגים, הוא כבר שולב בהרבה יישומים ותוכנות שכבר קיימים במחשב שלך. לרוב דפדפני האינטרנט כבר יש את התוסף הנדרש לטיפול בפורמט.

תמונות WebP מיועדות לאינטרנט וכמעט שלא ניתן להבחין בהן מ- JPEG ו- PNG, כך שאולי אפילו לא שמתם לב לכך שזה מה שבחנתם. אתה יכול לשמור תמונת WebP במחשב שלך באותו אופן כמו כל תמונה אחרת באינטרנט; לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התמונה ולחץ על "שמור תמונה בשם".

בחר יעד במחשב שבו ברצונך לשמור את התמונה ולחץ על "שמור".

אם יש לך Chrome, Firefox, Edge או Opera, כל שעליך לעשות הוא ללחוץ פעמיים על התמונה והיא נפתחת בדפדפן ברירת המחדל שלך לצפייה.

באפשרותך לערוך קבצי WebP באמצעות תוכנת גרפיקה, כמו GIMP, ImageMagick או Microsoft Paint, אשר פותחים קבצי WebP באופן מקורי כברירת מחדל. ב- Windows, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התמונה, הצבע על "פתח באמצעות", ואז בחר בתוכנית שאיתה תרצה לערוך.

IrfanView, Windows Photo Viewer ו- Photoshop דורשים תוספים לפתיחת תמונות WebP.

אתה תמיד יכול לשנות את יישום ברירת המחדל עבור סוג קובץ אם תרצה לפתוח את הקובץ עם תוכנית אחרת לגמרי ב- Mac וב- Windows. לחלופין, פשוט השתמש ב- Google Chrome כדי להוריד תמונות WebP מלכתחילה כ- JPEG או PNG.

קשורים: כיצד לשמור את תמונות ה- WEBP של גוגל כ- JPEG או PNG