כיצד לשחק במשחקי Wii ו- GameCube במחשב האישי שלך עם Dolphin

האם אי פעם רצית שתוכל לשחק במשחקי Wii ו- GameCube במחשב האישי שלך? בדיוק כמו מערכות הרטרו האהובות עליכם, יש אמולטור שיכול לעשות את העבודה, והוא נקרא דולפין.

קשורים: כיצד לשחק NES, SNES ומשחקי רטרו אחרים המועדפים עליך במחשב שלך באמצעות אמולטור

Dolphin הוא קוד פתוח אמולטור Wii ו- GameCube התומך ברוב המשחקים בשתי הקונסולות. דולפין יכול להריץ את אוסף המשחקים שלך ב- Wii וב- GameCube בצורה טובה מאוד ב 1080p ברוב המחשבים האישיים החדשים, ואפילו מערכות ישנות יותר עדיין יכולות לסובב מהירויות ניתנות להשמעה בהגדרה סטנדרטית 480p (שהיא הרזולוציה המקורית של GameCube). התקנת דולפין קלה, ואפילו תוכל לקרוע משחקים משלך מ- Wii אם אתה מוכן להכין אותו ביתי.

מדוע דולפין עדיף על Wii

מדוע לעשות זאת אם כבר יש לך Wii? תן לי לספור את הדרכים:

  • אם יש לך חומרה טובה, אתה יכול להגביר את הגדרות הגרפיקה במשחקים ישנים יותר. למעשה, אפילו משחקים ל- GameCube, שהיו בעלי מקסימום 480p ונתקעו ביחס גובה-רוחב של 3: 4, משתלבים היטב עם HD רחב מסך מלא ואפילו 4K. ישנם פריצות המאפשרות למשחקים לרוץ ב -60 פריימים לשנייה. ישנם גם חבילות מרקם וצלליות רבות המיוצרות על ידי הקהילה המשפרות את מראה המשחק באופן משמעותי.
  • כל המשחקים שלך יהיו במקום אחד ונטענו במהירות רבה. זה יכול להיעשות גם על ידי התקנת USB Loader GX ב- Wii, שלמעשה נדרש בכל מקרה כדי להביא באופן חוקי את דיסקי המשחק שלך לשחק ב- Dolphin, אך זה עדיין יתרון על פני Wii רגיל.
  • אתה יכול להשתמש ב- Wii Remotes עם Dolphin, יחד עם כל משחק רפידות אחר, כולל Xbox 360 ו- One Controllers. אתה יכול גם להשתמש בבקר GameCube, אך תצטרך לקנות מתאם USB.
  • זה תואם ל- Windows ו- MacOS, עם מהדורה ישנה יותר הזמינה ב- Linux.

הדולפין אינו חף מבעיות; ישנם עדיין משחקים שאינם מחקים כראוי ויש בהם באגים או תקלות, אך יש תמיכה מצוינת בקהילה בפורומים שלהם, ומהדורות חדשות יוצאות מדי כמה שבועות הכוללות תיקוני באגים.

דולפין הוא קוד פתוח וזמין בדף ההורדות שלהם. הגרסה הרשמית האחרונה היא 5.0, והיא יציבה למדי ברוב המחשבים עם כרטיסי המסך הדיסקטריים (גרפיקה משולבת כלשהי יכולה להריץ אותה, אך תצטרך לנסות אותה כדי לראות). כל הגרסאות תומכות ברוב המכריע של משחקי ה- Wii וה- GameCube, אם כי גרסאות חדשות יותר מתקנות הרבה באגים בגרסאות ישנות יותר ורצות טוב יותר על החומרה הנוכחית.

כיצד להשיג משחקי GameCube ו- Wii באופן חוקי

קשורים: האם הורדת ROMs למשחקי וידאו רטרו היא חוקית?

אמולטורים משמשים בדרך כלל למשחקים פיראטיים, אך ניתן להשתמש בהם גם ללא הורדת ROM - ובמקרה של דולפין, תוכל לקרוע משחקים משלך למחשב באמצעות Wii. התהליך מעט מורכב, וכולל התקנת ערוץ Homebrew ב- Wii שלך. זה שווה לעשות בכל מקרה, מכיוון שהוא מאפשר לך להפוך את הקונסולה הישנה שלך לנגן DVD, להריץ אמולטורים ולהתקין משחקים בכונן הקשיח. במקרה של הדמייה, בישול ביתי מאפשר לך להתקין משחקים בכונן הקשיח, שאותם ניתן לחבר למחשב לשימוש עם Dolphin.

בכדי לעבור למסלול זה, ראשית חזרו לביתכם את ה- Wii והתקינו את USB Loader GX. שניהם יכולים להיות תהליכים ארוכים, והם עשויים להיות שונים בהתאם לגירסת המערכת שיש לך. לאחר מכן, אתה יכול להשתמש ב- USB Loader GX כדי לקרוע את דיסקי המשחק שלך לכונן קשיח חיצוני. כל משחק יכול להימשך עד שעה עד להעתקה, והוא יכול להיות בין 1GB ל -5GB, אם כי דיסקים שכבתיים כפולים כמו  Super Smash Bros: קטטה  יכולים להיות בגודל 8GB. ולמרות זאת, כונן חיצוני בנפח 1TB יכול לאחסן מעל 300 משחקים.

ראוי לציין כי כמה כונני DVD יכולים למעשה לקרוע משחקי Wii ו- GameCube ללא צורך ב- Wii, אם כי זה חל רק על כמה כוננים ספציפיים.

להפיק את הביצועים הטובים ביותר מדולפין

בתור אמולטור, הפעלת דולפין במחשב אישי תביא להיט ביצועים לעומת GameCube והחומרה המקורית של Wii. אך החדשות הטובות הן שקונסולות אלה הן כה ישנות, וחומרת המחשב החדשה כה עוצמתית, שבדרך כלל ניתן להריץ משחקים במלוא המהירות ללא בעיה. אם אתה משתמש במחשב ישן או זול יותר, ייתכן שתוכל לשחק משחקים רק ברזולוציה המקורית של 480p, אך מחשבי גיימינג אמורים להיות מסוגלים לעבד משחקי GameCube ו- Wii במהירות של 60 פריימים לשנייה ב 1080p, או אפילו 4K - ו הם נראים פנטסטיים.

לפני שתתחיל במשחק, תרצה ללחוץ על כפתור "גרפיקה" בתפריט הראשי. יש כאן ארבע כרטיסיות מלאות באפשרויות:

  • כללי : כאן אתה בוחר את המתאם שלך (כרטיס גרפי), את הרזולוציה העיקרית ואת יחס הגובה-רוחב (השתמש בכל ברירת המחדל עבור הצג שלך), וכמה שינויים אחרים. יחס הממדים חשוב במיוחד: רוב משחקי GameCube ברירת המחדל היא 4: 3 (לטלוויזיות "מרובעות"), אך חלק ממשחקי ה- Wii יכולים להופיע באופן מקורי במסך רחב 16: 9. יתכן שתצטרך לעבור ביניהם לקבלת התוצאות הטובות ביותר. הפעל את האפשרות "השתמש במסך מלא" כדי להציג את המשחקים כמו טלוויזיה, והשבית את V-Sync אם אתה רואה האטה.
  • שיפורים : לשונית זו מאפשרת לך להוסיף כמה אפקטים מגניבים נוספים, אם המחשב שלך מספיק חזק. אם למחשב שלך אין כרטיס גרפי נפרד, תרצה להגדיר את הגדרת הרזולוציה הפנימית ל"אוטומטי "או" מקורי ". אם יש לך כרטיס גרפי חזק יותר, אתה יכול לנסות 2x או אפילו 4x לקבלת גרפיקה חדה וברורה יותר. אנטי כיווני וסינון אניסוטרופי יעזרו ל"ג'יג'י ", קצוות גלויים של דגמי תלת מימד, והרמות בהן הם ישפיעו על ביצועי הגרפיקה עולים ככל שהמשתנים גדלים. לחץ על "השבת ערפל" אם אתה מתקשה לראות אובייקטים במשחק למרחקים ארוכים. סטרוסקופיה נחוצה רק למשתמשים עם צגי תלת מימד.
  • פריצות : לשונית זו מיועדת בעיקר להתאמת הגדרות על סמך ביצועים למשחקים בודדים. תשתמש בו אם משחק ספציפי מתקשה - הוויקי של דולפין יכול להנחות אותך על ההגדרות הדרושות. רוב המשחקים לא יזדקקו להם.
  • מתקדם : בכרטיסייה זו יש כמה אפשרויות נוספות לשימושים מתקדמים. האפשרויות "חיתוך" ו"מסך מלא ללא שוליים "הן ככל הנראה היחידות שרוב המשתמשים ירצו לנסות, אך" הצגת נתונים סטטיסטיים "שימושית אם אתה מעוניין לבצע אמות מידה עם המערכת שלך או לאבחן בעיה.

לאחר שהבנתם את ההגדרות המתאימות למשחק שלכם, הגיע הזמן להתחיל לשחק.

חיבור בקר

אחד היתרונות של דולפין הוא שאתה יכול לשחק עם כל בקר שתרצה, כולל בקרים מקונסולות אחרות ומשחקוני צד שלישי. אם אין לך בקר, אתה יכול להשתמש במקלדת ובעכבר, וזה בסדר למשחקי GameCube אבל זה לא כל כך נהדר למשחקי Wii.

אם יש לך בקר Wii, אתה יכול לחבר אותו באמצעות Bluetooth. כנ"ל לגבי בקרי Xbox One. בקרי GameCube דורשים מתאם USB כמו זה, ובקר ה- Xbox 360 של מיקרוסופט יכול להתחבר באמצעות USB או עם מתאם אלחוטי. אם יש לך בקרי Xinput אחרים, אתה יכול להשתמש בהם גם כן

לאחר שחיברת בקר, פתח את החלונית "בקרים" של דולפין. אתה יכול לראות כאן אילו בקרים מחוברים.

אם ברצונך לחבר בקר Wii אמיתי, בחר "Wiimote אמיתי", החזק את המקש 1 ו- 2 בבקר ולחץ על "רענן" תחת "Wiimotes אמיתי" עד שתראה את הבקר שלך. ניתן לחבר עד 4 שלטי Wii לדולפין.

ניתן גם לערוך את הפקדים בקלות רבה. לחץ על אחד הלחצנים בתפריט ולחץ על הלחצן בבקר שבו ברצונך להשתמש. לאחר שתסיים, אתה מוכן להתחיל לשחק!