כיצד לבצע אתחול כפול של Windows 10 עם Windows 7 או 8

אתה כנראה לא צריך להתקין את Windows 10 במחשב הראשי שלך. אבל אם אתה הולך, אתה צריך לפחות להתקין אותו בתצורה של אתחול כפול. לאחר מכן תוכל לבצע אתחול מחדש כדי לעבור בין גירסאות Windows המותקנות שלך.

ודא שיש לך גיבויים של הקבצים החשובים שלך לפני שתעשה זאת. אתה לא צריך לאבד את הקבצים שלך אם אתה עוקב אחר תהליך זה, אך טעות או באג עלולים לגרום לך לאבד אותם. טוב יותר בטוח מאשר להצטער!

עדכון:  אם לא התקנת את Windows 10 במחשב שלך בעבר, כנראה שתצטרך לבצע שדרוג קודם לפני שתוכל לנקות את ההתקנה. אם זה לא הגיוני, זה בגלל שמיקרוסופט לעולם לא הופכת את הרישוי לקלה, אפילו כשיש גרסה חינמית.

עדכון 2:  זה 2019, Windows 10 יציב עכשיו והתהליך הזה עדיין עובד. כבר אין צורך בביצוע "שדרוג". אתה עדיין יכול לקבל את Windows 10 בחינם על ידי אספקת מפתח Windows 7 או 8 במהלך תהליך ההתקנה הנקייה.

שנה את גודל מחיצת Windows 7 או 8 שלך כדי לפנות מקום

קשורים: Windows 10 יצא היום: האם לשדרג?

ראשית, יהיה עליך לפנות מקום ל- Windows 10 בכונן הקשיח. אם יש לך שני כוננים קשיחים שונים במחשב ואחד מהם ריק, אתה יכול לדלג על החלק הזה. אבל כנראה שתרצה להתקין את Windows 10 לצד Windows 7 או 8 על אותו כונן קשיח.

בין אם אתה משתמש ב- Windows 7 או 8, אתה יכול להשתמש בכלי ניהול הדיסק לשם כך. לחץ על מקש Windows + R, הקלד diskmgmt.msc בתיבת הדו-שיח הפעלה ולחץ על Enter כדי להפעיל אותו.

אתר את מחיצת המערכת שלך - זו כנראה מחיצת C :. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני עליו ובחר "כיווץ נפח". אם יש לך מספר מחיצות בכונן הקשיח, תוכל גם לבחור לשנות את גודל מחיצה אחרת כדי לפנות מקום.

כווץ את עוצמת הקול כדי לפנות מספיק מקום למערכת Windows 10 שלך. מיקרוסופט אומרת כי ל- Windows 10 ישנן דרישות מערכת זהות לזו של Windows 8, וגרסת 64 סיביות של Windows 8.1 דורשת לפחות 20 ג'יגה-בייט של שטח כונן קשיח. אתה בטח תרצה יותר מזה.

לאחר כיווץ המחיצה תוכלו להמשיך בתהליך.

הורד את Windows 10 והפעל את המתקין

הורד קובץ ISO 10 של Windows וצרב אותו ל- DVD או הכונן כונן הבזק מסוג USB הניתן לאתחול. כלי ההורדה של Windows של USB / DVD של מיקרוסופט עדיין עובד טוב, ויאפשר לך לדמיין קובץ ISO 10 של Windows על כונן USB.

השאר את כונן ה- DVD או ה- USB במחשב והפעל מחדש. זה אמור לאתחל אוטומטית למתקין Windows 10. אם לא, יתכן שתצטרך לשנות את סדר האתחול ב- BIOS שלך. אם יש לך מחשב Windows 8 שמגיע עם הקושחה החדשה יותר של UEFI, יהיה עליך להשתמש בתפריט האתחול המתקדם של Windows 8 כדי לבחור את כונן ה- USB או כונן ה- DVD בעת אתחול המחשב.

קשורים: כיצד לאתחל את המחשב מדיסק או מכונן USB

התקן את Windows 10 לצד Windows 7 או 8

עבור בדרך כלל את תהליך ההתקנה של Windows 10. בחר את השפה ואת פריסת המקלדת שלך ואז לחץ על "התקן עכשיו".

לאחר שהסכמת להסכם הרישיון, לחץ על אפשרות ההתקנה "מותאם אישית: התקן את Windows בלבד (מתקדם)". שדרוג ישדרג את מערכת Windows 7 או 8 הקיימת שלך לתצוגה המקדימה הטכנית של Windows 10. מותאם אישית מאפשר לך להתקין את Windows 10 לצד עותק קיים של Windows.

תועבר אל "היכן ברצונך להתקין את Windows?" מסך, המטפל במחיצה. תראה כאן אפשרות "שטח לא מוקצה" בהנחה ששינתה את גודל מחיצת Windows הקיימת שלך כדי לפנות מקום קודם לכן. בחר אותו ולחץ על חדש כדי ליצור מחיצה חדשה במרחב הריק.

תופיע תיבת גודל ששואלת כמה גדולה אתה רוצה שהמחיצה תהיה. כברירת מחדל, זה ייקח את כל השטח הזמין שאינו מוקצה, אז פשוט לחץ על החל כדי ליצור מחיצה חדשה באמצעות כל השטח הזה.

מתקין Windows ייצור מחיצה חדשה ויבחר עבורך. לחץ על הבא כדי להתקין את Windows 10 במחיצה החדשה

Windows תסיים להתקין כרגיל מבלי לשאול אותך שאלות נוספות.

בחר בין Windows 10 ל- Windows 7 או 8

כעת תוכל לבחור בין Windows 10 ל- Windows 7 או 8 בעת אתחול המחשב. כדי לעבור ביניהם, הפעל מחדש את המחשב ובחר את הגרסה הרצויה של Windows בתפריט האתחול.

לחץ על הקישור "שנה ברירות מחדל או בחר אפשרויות אחרות" במסך זה כדי לשנות את האפשרויות. מכאן, תוכל לבחור את מערכת ההפעלה Windows שברצונך לאתחל כברירת מחדל ולשלוט כמה זמן בחירת מערכת ההפעלה תופיע לפני שהיא מאתחלת אוטומטית את גרסת ברירת המחדל של Windows.

שתי הגרסאות של Windows משתמשות במערכת הקבצים NTFS, כך שתוכל לגשת בקלות לקבצים שלך מכל גרסת Windows שבה אתה משתמש. תראה כונן Windows אחר שלך מופיע עם אות כונן משלו בסייר הקבצים או בסייר Windows. אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על כונן ולבחור שם שם כדי לתת לו תווית תיאורית יותר, כמו "Windows 10" או "Windows 7".

אם ברצונך לבצע אתחול כפול של Windows 10 ו- Linux, עליך להתקין תחילה את Windows 10 ולהתקין את הפצת הלינוקס שבחרת לאחר מכן. זו הדרך האידיאלית להגדיר כל תצורת אתחול כפול של Windows ו- Linux - לינוקס תתקין את מטעין האתחול GRUB2 ותגדיר אותה כך שתוכל לבחור אם לאתחל את לינוקס או את Windows בעת אתחול המחשב. אם תתקין את Windows 10 לאחר מכן, הוא יתקין מטעין אתחול משלה ויתעלם ממערכת הלינוקס שלך, כך שתצטרך לשחזר את מטעין האתחול GRUB2.