כיצד לנגן קבצי וידאו ומוסיקה מקומיים בפלייסטיישן 4 שלך

כמו ה- Roku ו- Chromecast, פלייסטיישן 4 של סוני יכול לנגן קבצי וידאו ומוסיקה מכונן USB או ממחשב אחר ברשת שלך. ה- PS4 שלך יכול אפילו לנגן קבצי מוסיקה מקומיים ברקע בזמן שאתה משחק במשחק.

זאת הודות לאפליקציית "נגן המדיה", שסוני הוסיפה יותר משנה וחצי לאחר שחרור ה- PS4. יש גם אפליקציית Plex הפנויה לשימוש עכשיו להזרמת סרטונים מאחד מהמחשבים שלך.

סוגי קבצים וקודקים נתמכים

הנה רשימה של רכיבי Codec שונים באודיו שמנגן המדיה של פלייסטיישן מבין, ישירות מסוני. אם אתה רוצה לנגן קובץ מדיה ב- PlayStation שלך, הוא חייב להיות בפורמטים אלה של קבצים. אם לא, יהיה עליך להמיר אותו לתומך לפני שהוא יפעל ב- PlayStation שלך.

קבצי מוסיקה יכולים להיות בפורמטים MP3 או AAC (M4A). תמונות יכולות להיות בפורמטים JPEG, BMP או PNG. קבצי וידאו חייבים להיות באחד מהפורמטים הבאים:

MKV

  • חזותית: H.264 / MPEG-4 AVC פרופיל גבוה ברמה 4.2
  • אודיו: MP3, AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)

AVI

  • חזותית: MPEG4 ASP, H.264 / MPEG-4 AVC פרופיל גבוה ברמה 4.2
  • אודיו: MP3, AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)

MP4

  • חזותית: H.264 / MPEG-4 AVC פרופיל גבוה ברמה 4.2
  • אודיו: AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)

MPEG-2 TS

  • חזותית: H.264 / MPEG-4 AVC פרופיל גבוה ברמה 4.2, MPEG2
  • אודיו: MP2 (שכבת שמע 2 של MPEG2), AAC LC, AC-3 (דולבי דיגיטלי)
  • AVCHD: (.m2ts, .mts)

אלה הם כמה מסוגי קבצי הווידאו הנפוצים ביותר, כך שאולי לא תצטרך לדאוג לכך כלל.

השתמש במערכת הקבצים הנכונה בכונן ה- USB שלך

קשורים: מה ההבדל בין FAT32, exFAT ו- NTFS?

אז יש לך את הקבצים הנכונים - עכשיו הגיע הזמן להביא אותם לפלייסטיישן שלך. כדי להתחיל, חבר כונן USB למחשב שלך. יש לעצב את הכונן עם מערכת הקבצים exFAT או FAT32, מכיוון שהפלייסטיישן 4 אינו יכול לקרוא את NTFS. אם הכונן שלך מעוצב עם מערכת הקבצים NTFS, תראה שגיאה לאחר שתחבר אותו לפלייסטיישן 4. הוא פשוט לא יופיע או יהיה שמיש.

כדי לבדוק פעמיים, לחץ לחיצה ימנית על הכונן ב- Windows ובחר "עיצוב". פרמט אותו לשימוש במערכת הקבצים exFAT אם הוא משתמש כעת ב- NTFS. פעולה זו תמחק את כל הקבצים שנמצאים כעת בכונן, אז גבה את כל הקבצים שחשוב לך לפני שתעשה זאת.

עליך למקם את קבצי המדיה שלך בתיקיות

סוני לא מזכירה זאת בשום מקום, ולכן נתקלנו בעצמנו בבעיה זו. אם יש לך רק קובץ וידאו וזורק אותו לתיקיית "השורש" של כונן ה- USB שלך, פלייסטיישן 4 לא יראה אותו. הקבצים שלך חייבים להיות ממוקמים בתוך תיקיה בכונן, אחרת PS4 שלך לא יוכל להשתמש בהם.

קבצי שמע חייבים להיות ממוקמים בתיקיה בשם "מוסיקה" בכונן כדי ש- PS4 יזהה אותם כהלכה. קבצי וידאו יכולים להיות בכל תיקיה, אך הם צריכים להיות בתיקיה ולא בשורש הכונן. אתה יכול לשים אותם בתיקייה בשם "וידאו", או ליצור תיקיות נפרדות לסוגים שונים של סרטונים. באופן מסוים, יש לאחסן תמונות גם בתיקיות אם ברצונך להציג אותן, אך כל שם תיקיה יעשה זאת.

השתמש בנגן המדיה PS4

לאחר שתסיים, תוכל "להסיר את כונן ה- USB בבטחה מהמחשב ולחבר אותו לאחת מיציאות ה- USB ב- PS4 שלך - ישנם כמה ממוקמים בחזית המשמשים בדרך כלל לטעינת הבקרים שלך. הפעל את אפליקציית נגן המדיה PS4 וכונן ה- USB שלך יופיע כאופציה.

תראה את סמל האפליקציה "נגן המדיה" של PS4 ב"אזור התוכן "של PS4 - רצועת הסמלים על המסך הראשי. בחר אותו עם הבקר שלך והפעל אותו. אם עדיין לא התקנתם את אפליקציית נגן המדיה, הסמל עדיין יופיע כאן, אך הוא יוביל אתכם לחנות פלייסטיישן שם תוכלו להוריד את האפליקציה בחינם תחילה.

בחר בכונן ה- USB שלך, דפדף אל המוסיקה או הסרטונים שברצונך להשמיע, והשתמש בלחצנים בבקר כדי לשלוט בהפעלה.

תוך כדי הפעלת סרטון, אתה יכול ללחוץ על כפתורי הכתף L2 ו- R2 כדי להריץ קדימה במהירות. לחץ על כפתור "אפשרויות" כדי לפתוח לוח בקרה להפעלה, ולחץ על כפתור המשולש כדי להציג מידע על הקובץ.

בעת השמעת מוסיקה, אתה יכול להחזיק את לחצן פלייסטיישן לחוץ בזמן משחק כדי לגשת לפקדי נגן המדיה המהיר, ומאפשר לך לדלג במהירות על שירים ולהשהות את ההפעלה.

לחלופין: השתמש בשרת DLNA או Plex

אם אינך רוצה לחבר כונני USB ישירות ל- PS4 שלך ולהעביר קבצי מדיה קדימה ואחורה כך, תוכל להזרים סרטונים ומוזיקה משרת DLNA לפלייסטיישן 4. אפליקציית PS4 Media Player תגלה שרתי DLNA תואמים ב- את הרשת הביתית שלך והציע אותם כאפשרויות ממש לצד כל התקני USB מחוברים כשאתה פותח אותה

השתמש במדריך שלנו להגדרת שרת מדיה DLNA אם אתה רוצה ללכת בדרך זו. עם זאת, אם אתה מסתכל על סטרימינג ברשת, Plex הוא פיתרון מלא יותר שתרצה להסתכל עליו. Plex הפכה לאחרונה לשימוש חופשי ללא מנוי "Plex Pass" בפלייסטיישן 4.

קשורים: כיצד להפוך את המחשב לשרת מדיה DLNA

פלייסטיישן 4 מציע גם אפליקציות להזרמה מנטפליקס, הולו, יוטיוב, אמזון ושירותים אחרים, אך לפעמים אתה רק צריך להפעיל כמה קבצי מדיה מקומיים. לקח לסוני יותר משנה וחצי להוסיף את האפשרות הזו, אבל היא כאן עכשיו, אז תהנו לנצל אותה.

קרדיט תמונה: לאון טרה בפליקר, פלייסטיישן אירופה בפליקר, פלייסטיישן אירופה בפליקר