BitTorrent למתחילים: כיצד להתחיל להוריד טורנטים

תמונה של ג'ייקוביאן

שמעתי על BitTorrent, אבל לא ממש בטוח כיצד להשתמש בו, או תוהה אם בכלל כדאי להשתמש בו? להלן מדריך מהיר למתחילים כיצד זה עובד וכיצד להתחיל להוריד קבצי סיקור.

מה זה BitTorrent?

BitTorrent הוא פרוטוקול שיתוף קבצים בין עמיתים לעמית שעובד בצורה מעין מבוזרת. הייחודיות שלו נעוצה בעובדה שכשאתה מוריד חלקים מהקבצים שלך מהאדם ששיתף את הקובץ במקור, אתה מקבל גם חלקים ממורידים אחרים כדי למקסם את חילופי הנתונים.

BitTorrent הוא אחד הפרוטוקולים הנפוצים ביותר להעברת קבצים גדולים מאוד מכיוון שהוא אינו מעמיס יתר על המידה על שרתי אינטרנט המספקים הורדות - מכיוון שכולם שולחים וגם מקבלים, זה הרבה יותר יעיל מכולם שמורידים משרת יחיד.

איך BitTorrent עובד

כדי להבין טוב יותר איך כל זה עובד, עיין בתרשים זה מתוך ויקיפדיה המפרט את התהליך:

"באנימציה זו, הסורגים הצבעוניים שמתחת לכל 7 הלקוחות באזור העליון שלמעלה מייצגים את הקובץ, כאשר כל צבע מייצג פיסת קובץ בודדת. לאחר העברת החלקים הראשוניים מהזרע (מערכת גדולה בתחתית), החלקים מועברים בנפרד מלקוח ללקוח. הזורע המקורי צריך לשלוח רק עותק אחד של הקובץ כדי שכל הלקוחות יקבלו עותק. כדי להפסיק את האנימציה, לחץ על עצור הדפדפן או הקש על מקש ESC. "

אינדקסים

"אינדקס" הוא אתר שמרכיב רשימת טורנטים ותיאורים והוא מקום בו משתמשים יוצרים קהילה (עם כללים!) סביב תוכן BitTorrent. כשרוצים לשתף, להוריד או לבקש קבצים, הקהילה של האינדקסר היא לאן שאתה הולך. אלה בדרך כלל לובשים צורה של פורום ו / או ערוץ IRC.

עוקבים

"גשש" הוא שרת המסייע בהנחיית עמיתים, הורדות יזומות ושמירה על סטטיסטיקה. מכיוון שלרוב האינדקסים יש גשש פרטי משלהם, רוב האנשים פשוט מתייחסים לשניהם כגששים. במאמר זה נשתמש בהגדרה כללית יותר זו כדי למנוע בלבול עם כל מה שתמצא בעצמך באינטרנט.

עוקבים מנתבים פיסות קטנות של נתונים, או מנות, להורדות ומסייעים להם להתחבר לעמיתיהם - כשאתה מוריד נתחי קבצים, אתה מעלה אותם גם לאנשים אחרים שיש להם חלקים שונים של הקובץ, ומכיוון שכולם משתפים את כולם אחרת בזמן ההורדה, הוא נוטה להתרכז במהירות.

זריעים וכליצות

לאחר שתסיים להוריד, אתה הופך להיות "זורע" ואתה ממשיך להעלות לעמיתים אחרים. אם תשבית את ההעלאה ותוריד רק, אתה מכונה "ליצ'ר", ומלבד חששותיו האתיים זה יכול להוביל לאיסור הגשש. ככזה, זה בדרך כלל נוהג טוב לזרוע לפחות כמו שאתה מוריד.

תמונה מאת nrkbeta

עוקבים ציבוריים לעומת פרטיים

היבט אחר של עוקבים הוא אם הם ציבוריים או פרטיים - העוקבים "הפרטיים" מבוססים על חברות, כך שרק משתמשים רשומים יכולים להוריד, להעלות ו / או לקבל גישה להטבות כמו הורדות נוספות. עוקבים "ציבוריים" בדרך כלל אינם דורשים הרשמה, או אם כן, זה בחינם ופתוח תמיד. באופן כללי, החוויה הטובה ביותר מגיעה מגשש פרטי עם קהילה חזקה, אז הקפד להסתכל סביב ולראות אם אתה לא יכול למצוא אחד שמתאים לטעמך.

לקוחות BitTorrent

הצד השני של משוואת BitTorrent נמצא במחשב המקומי שלך: לקוח. תפקיד הלקוח הוא לנהל את הטורנטים שלך, להתחבר למעשה לעמיתים אחרים, לנהל נתונים סטטיסטיים על הסוף שלך וכמובן להוריד ולהעלות. בעוד הגשש נותן הוראות מה לעשות וכיצד להתחבר, הלקוח הוא שעושה את ההרמה הכבדה. בגלל זה, חשוב שתבחר לקוח שאתה סומך עליו וכן לקוח שמספק ביצועים חביבים.

לא חסר לקוחות BitTorrent חינמיים וכוללים תכונות, אך אנו ממליצים בחום על uTorrent (עבור Windows) ועל שידור (עבור Mac OS ו- Linux). uTorrent הוא תחנת כוח של אפליקציה, ובקלות אחד הקלים ביותר להפעלה ב- Windows. שידור מותקן כברירת מחדל באובונטו ובהפצות לינוקס רבות אחרות, וגרסת ה- Mac פועלת בצורה טובה במיוחד ותומכת ב- Growl. שניהם טירונים וידידותיים למשאבים אך אינם מדלגים על כמה מהאפשרויות השימושיות יותר עבור משתמשים מתקדמים.

הערה: uTorrent, כברירת מחדל, מאפשר סרגל כלים של Ask.com במהלך ההתקנה ומציע לבצע את חיפוש ברירת המחדל שלך ל- Ask.com. ניתן לכבות את זה ללא בעיות, אך יש להזכיר זאת.

חוקיות BitTorrent

BitTorrent עצמו הוא פרוטוקול, ולכן הוא נופל על עוקבים בודדים מה חוקי ומה לא. אם מתרחשת הפרה של זכויות יוצרים, הגשש הוא האחראי העיקרי, ובעקבותיה המשתמשים שלה. ככל הנראה כדאי להימנע מהורדת עיוורון של יצירות המוגנות בזכויות יוצרים על גבי עוקבים ציבוריים, מכיוון שניתן לעקוב בקלות אחר כתובת ה- IP שלך.

ישנם שימושים משפטיים רבים עבור BitTorrent, עם זאת - למשל, רוב הפצות לינוקס המונעות על ידי הקהילה מציעות טורנטים עבור ה- ISO שלהם. מעריצי הפיש מקליטים לעתים קרובות הופעות חיות (כל עוד הם מצייתים למדיניות של פיש בנושא סחר במוזיקה) ומשתפים אותם ברשת, וכך גם אמנים רבים בעצמם.

יש שם שפע של עוקבים חוקיים, כמו גם צוברי סיקור שמאגדים קישורים להורדות חוקיות שמתארחים בעוקבים אחרים. להלן מספר דוגמאות:

  • Jamendo הוא גשש מוזיקה בחינם המפיץ אלבומים מורשים של Creative Commons, ואמנים יכולים לתרום אלבום משלהם אם הוא מורשה באותו אופן.
  • גשש לינוקס מספק הורדות להפצות לינוקס, פופולריות ונמוכות, ומשמש כחלופה מצוינת להורדת קבצי ISO.
  • Clear Bits מציע הורדות "מדיה דיגיטלית מורשית פתוחה" בחינם, במקום זאת טעינת ספקי תוכן. וכמו תמיד, גוגל יכולה להיות בעלת ברית חזקה במציאת טורנטים משפטיים.

אנו כאן ב- How-To Geek לא מתגברים על פירטיות ואנחנו קוראים לך בבקשה להוריד באחריות.

מוריד טורנטים

הדברים משותפים באמצעות "טורנטים", קבצים קטנים המכילים טקסט המשמשים להוראות לגשש. על מנת להוריד קבצים, קפץ לאתר הגשש שלך והורד את קובץ הסיקור, שלרוב הוא פחות מ -30 KB. לאחר מכן תפתח את הסיקור הזה ב- BitTorrent שבחרת והתחלת להוריד! התהליך הוא כל כך פשוט, אם כי יש הרבה מה שאתה יכול לעשות כדי להפיק את המרב מהחיבור שלך אם אתה משחק עם הלקוח שלך.

צעד אחר צעד

בראש ובראשונה, הורד והתקן את לקוח BitTorrent שבחרת. הנה, אני משתמש ב- uTorrent כלקוח שבחרתי ב- Windows. אם אתה משתמש ב- Mac או Linux, זה לא יהיה קשה מדי לעקוב אחר השידור.

לאחר מכן, אנו זקוקים לקובץ סיקור. יש לי זרם של אלבום הספירה לאחור "Break Rise Blowing" מ- Jamendo.

ברגע שיש לך את קובץ הטורנט שלך במיקום קל להגיע (או מסודר), כל שעליך לעשות הוא ללחוץ לחיצה כפולה על קובץ. Torrent כדי לטעון אותו ללקוח שלך.

תראה uTorrent צץ ותקבל דו-שיח עם אפשרות להורדה הספציפית.

כאן, אתה יכול לבחור לאן יורד הסיקור, אם ברצונך להוסיף אותו לראש תור הטורנטים שלך, ואף תוכל לבטל את הסימון של הורדת קבצים בודדים. לאחר שתספק את מה שאתה רוצה, תוכל להמשיך וללחוץ על אישור.

בחלון הראשי של uTorrent תראה את התור שלך. מכאן תוכלו לנהל את הזרמים שלכם:

  • השהה כפתור יושהה הורדה, אבל לשמור על הקשרים שלו פתוח.
  • עצרו הכפתור יפסיק הורדה ולסגור את קשריה.
  • Play הכפתור תתחיל הורדות לאחר שהם מושהה או נעצרים.
  • X האדום כפתור ייתן לך בקשה למחוק הסיקור שלך (וקבצים, אם תבחר).
  • החיצים מעלה יעלו עדיפים של הסיקור שלך בין כול זרמים כרגע פעילים.
  • החץ למטה יוריד העדיפות שלה בתור.

תחילת העבודה היא כל כך קלה. העולם של BitTorrent הוא עצום, אבל אני מקווה שההקדמה הזו תעניק לך תמריץ לצלול. סיקור שמח!