מהו קובץ PPTX (וכיצד אוכל לפתוח קובץ אחד)?

קובץ עם סיומת הקובץ .pptx הוא קובץ Microsoft PowerPoint Open XML (PPTX) שנוצר על ידי Microsoft PowerPoint. אתה יכול גם לפתוח קובץ מסוג זה עם אפליקציות מצגות אחרות, כמו OpenOffice Impress, Google Slides או Apple Keynote. הם מאוחסנים כקובץ ZIP דחוס, שמשתמש בחבורת קבצים אחרים עם טקסט מעוצב, תמונות, קטעי וידאו ועוד כדי לפתוח אותם.

מהו קובץ PPTX?

קבצי PPTX משמשים ב- Microsoft PowerPoint, תוכנית מצגות המשמשת להצגת תוכן בפורמט מצגת. כל שקופית יכולה להכיל גרפיקה, טקסט מעוצב, קטעי וידאו, מוסיקה, אנימציות ועוד.

קשורים: כיצד לבצע שחור (או לבן) מצגת PowerPoint

PPTX, שהוצג לראשונה עם Microsoft Office 2007 בתקן Office Open XML, הוא פורמט ברירת המחדל בעת יצירת מצגת באמצעות גרסאות מודרניות של PowerPoint. מיקרוסופט הציגה את הפורמט הפתוח הזה, בעיקר בגלל תחרות מוגברת של Open Office ופורמט המסמכים הפתוחים שלה (ODF). פורמט PPTX החליף את פורמט ה- PPT הקנייני בו השתמשה בעבר PowerPoint.

קשורים: מהו קובץ .DOCX, ובמה הוא שונה מקובץ .DOC ב- Microsoft Word?

כיצד אוכל לפתוח קובץ PPTX?

מכיוון שקבצי PPTX הפכו לסטנדרטיים, תוכלו לפתוח אותם ביישומים רבים בפלטפורמות שונות. למרות ש- Windows אינו פותח אותם באופן מקורי אלא אם כן יש לך עותק של Microsoft Office 2007 - או PowerPoint 2007 - ואילך, תוכל להוריד יישום קוד פתוח של צד שלישי כמו Apache OpenOffice או LibreOffice כדי לפתוח את הקבצים שלך.

משתמשי מקינטוש צריכים רק ללחוץ לחיצה כפולה על הקובץ כדי שייפתח ביישום Apple Keynote.

אם אתה מעדיף לאחסן, לפתוח ולערוך את כל קבצי ה- XML ​​שלך ב- Office Open בענן, תוכל לעשות זאת על ידי העלאת המסמך באמצעות PowerPoint Online או Slides של Google.

לחלופין, אם אתה משתמש ב- Chrome, תוכל להוריד את התוסף Office Editing עבור Docs, Sheets & Slides (סיומת רשמית של Google) עבור הדפדפן שלך. זה מאפשר לך להעלות כל קובץ PPTX ישירות מהכונן הקשיח המקומי שלך ל- Google Drive על ידי גרירה ושחרורו לכל כרטיסיית Chrome.

קשורים: כיצד לעבוד עם קבצי Microsoft Office ב- Google Drive