מהי תיקיית Windows.old ואיך מוחקים אותה?

משודרג מגרסה ישנה של Windows? במחשב שלך יש תיקיית Windows.old והיא משתמשת בכמות עצומה של שטח. אתה יכול למחוק אותו, אבל זה שונה ממחיקת תיקיה רגילה.

התיקיה Windows.old אינה משהו חדש עם Windows 10. אך לפני Windows 10 היית רואה אותה רק אם רכשת גרסה חדשה של Windows ולאחר מכן השתמשת בה לשדרוג מחשב שהגיע עם גרסה ישנה יותר. .

מהי תיקיית Windows.old?

תיקיה זו נוצרת כאשר אתה משדרג מגרסת Windows אחת לאחרת, החל מ- Windows Vista. התיקיה Windows.old מכילה את כל הקבצים והנתונים מהתקנת Windows הקודמת שלך. אתה יכול להשתמש בו כדי להחזיר את המערכת לגירסה הישנה של Windows אם אינך אוהב את הגרסה החדשה. אם אתה מחפש קובץ ספציפי שלא הועתק כהלכה להתקנת Windows החדשה שלך, תוכל גם לחפור בתיקיה Windows.old ולמצוא אותו.

בעיקרו של דבר, התיקיה Windows.old מכילה רק את מערכת Windows הישנה. מקבצי המערכת של Windows ועד התוכניות המותקנות שלך וההגדרות והקבצים של כל חשבון משתמש, הכל כאן. הגרסה החדשה של Windows פשוט שומרת על זה במקרה שתרצה לחזור לגירסה הישנה יותר של Windows או במקרה שתצטרך לחפור ולמצוא קובץ.

אבל, אל תחכה יותר מדי זמן - Windows תמחק באופן אוטומטי את התיקיה Windows.old כדי לפנות מקום לאחר חודש.

שדרוג לאחור לגרסה קודמת של Windows

קשורים: כיצד להסיר את התקנת Windows 10 ולדרוג לאחור ל- Windows 7 או 8.1

קל לשדרג לאחור מ- Windows 10 ל- Windows 7 או 8.1. לאחר התקנת Windows 10, עבור אל הגדרות> עדכון ואבטחה> שחזור. תראה לחצן "התחל לעבוד" תחת "חזור ל- Windows 7" או "חזור ל- Windows 8.1", תלוי בגירסת Windows שהתקנת לפני שדרגתך. לחץ על כפתור זה ו- Windows ישחזר את מערכת ההפעלה הישנה של Windows שלך, תוך שימוש בתיקיית Windows.old כמקור.

שוב, כפי שמציין הממשק, אפשרות זו זמינה רק חודש לאחר השדרוג. Windows תסיר באופן אוטומטי את התיקיה Windows.old כדי לפנות מקום לאחר חודש, אז זה כמה זמן אתה צריך להחליט אם אתה רוצה להישאר עם הגרסה החדשה של Windows.

לפני חלונות 10, ניתן היה לעשות זאת גם. לדוגמא, להלן הוראות מייגעות של מיקרוסופט לשימוש בתיקיית Windows.old במחשב Windows 7 לשחזור התקנה ישנה יותר של Windows. עם Windows 10, זה עכשיו קל.

שחזר קבצים בודדים מתיקיית Windows.old

קשורים: כיצד לשחזר את הקבצים שלך מתיקיית Windows.old לאחר השדרוג

אם אתה צריך לשחזר קבצים בודדים מהתקנת Windows הישנה שלך, אתה יכול לשחזר אותם מהתיקיה Windows.old. זה צריך להיות רק עניין של פתיחת חלון סייר הקבצים, גישה לתיקיית Windows.old ב- C: Windows.old וגלישה במערכת הקבצים שלך. הקבצים האישיים שלך ימוקמו תחת C: \ Windows.old \ Users \ your_name .

כיצד למחוק את תיקיית Windows.old כדי לפנות מקום

התיקיה Windows.old יכולה לתפוס לא מעט מקום. במקרה הטוב, ייתכן שמדובר בשטח של 12 ג'יגה-בתים של שטח דיסק קשיח. אבל זה יכול לצרוך בקלות 20 ג'יגה-בתים ומעלה, תלוי כמה הייתה התקנת Windows הקודמת שלך.

אם תנסה למחוק את התיקיה Windows.old מסייר הקבצים כמו בכל תיקיה אחרת, תקבל הודעת שגיאה. אתה יכול לעקוף הודעת שגיאה זו על ידי שינוי ההרשאות של התיקיה Windows.old. עם זאת, אינך צריך להתעסק בזה.

קשורים: 7 דרכים לפנות מקום בדיסק הקשיח בחלונות

כדי למחוק תיקיה זו בדרך הקלה, השתמש בכלי ניקוי הדיסקים של Windows. ב- Windows 10, לחץ על כפתור התחל, חפש "ניקוי דיסק", ואז הפעל את אפליקציית ניקוי הדיסק. אתה יכול גם ללחוץ לחיצה ימנית על כונן C: \ בסייר הקבצים, לבחור מאפיינים ולאחר מכן ללחוץ על כפתור "ניקוי הדיסק" בכרטיסייה "כללי".

לחץ על כפתור "ניקוי קבצי מערכת". תראה אפשרות ל"התקנות קודמות של Windows "מופיעה ברשימת הדברים שאתה יכול למחוק, וניקוי הדיסק יגיד לך כמה מקום קבצים אלה תופסים. בחר באפשרות זו והשתמש בניקוי דיסק כדי למחוק את קבצי המערכת הקודמים של Windows. אתה יכול גם להשתמש בכלי זה כדי למחוק קבצים מיותרים אחרים שתופסים מקום בכונן המערכת שלך.

אין חסרון בהסרת ספריית Windows.old. כל עוד אתה מרוצה ממערכת Windows הנוכחית שלך ואינך רוצה להוריד שדרוג לאחור - וכל עוד אתה בטוח שיש לך את כל הקבצים החשובים שלך ואינך זקוק לתפוס שטרגר מהתיקייה Windows.old - אתה יכול להמשיך ולהסיר אותו. וזכור, Windows יסיר באופן אוטומטי את תיקיית Windows.old בכל מקרה חודש לאחר השדרוג.