מהי קארמה של רדיט ואיך אוכל להשיג אותה?

קארמה היא מערכת ההצבעה של Reddit. הפוסטים עם הכי הרבה קארמה הם אלה שרואים בעמוד הראשון. Reddit עוקב אחרי כמה קארמה כל אחד ממשתמשיה הרוויח. נסביר כיצד פועלת הקארמה של רדיט ואיך משיגים אותה.

מהי קארמה של רדיט?

ליד כל פוסט או תגובה של Reddit מופיעים כפתורי upvote ו- downvote. בלחיצה על אחד מאלה אתה נותן קארמה חיובית או שלילית לפוסט. קארמה חיובית מגדילה את מספר הנקודות שיש לפוסט, ואילו הקארמה השלילית מקטינה את המספר הזה.

Reddit משתמשת בקארמה כדרך להציג את התוכן הטוב ביותר האפשרי למשתמשים. הערות והודעות שהועלו עם המון נקודות מסתיימות בראש העמוד, מה שמוביל לכך שאנשים רבים עוד יותר רואים אותם ומצביעים עליהם. הערות שהוזכרו למטה מסתיימות בתחתית השרשור. אם פוסט מועמד מספיק, הוא בסופו של דבר מוסתר, ועליך ללחוץ כדי להרחיב אותו.

לפעמים, בפוסטים ובתגובות יהיה סמל צלב קטן (†) ליד ספירת הקארמה שלהם. זה מצביע על כך שהפוסט שנוי במחלוקת, מה שאומר שיש לו כמות דומה של הצבעות והצבעות.

אתה יכול להציג את הקארמה הכוללת של כל Redditor בפרופיל שלהם. קארמה זו מתחלקת בין פוסט קארמה, שהיא סך הנקודות של כל האשכולות שפרסמו, לבין קארמת תגובה, שהיא סך הנקודות של ההערות שהגישו לשרשורים הקיימים.

מה עושה קארמה?

לקארמה אין ערך מהותי. בגלל זה, Redditors לעתים קרובות מתבדחים על כך שכל מה שהם מקבלים הם "נקודות אינטרנט דמיוניות". עם זאת, משתמש שיש לו הרבה קארמה והיסטוריית פוסטים מקיפה הוא סימן לכך שהם פעילים מאוד באתר.

אמנם אינך יכול להחליף את הקארמה שלך בשום דבר, אך כמה ערכות משנה מחייבות שיהיה לך כמות מינימאלית של קארמה כדי להגיב ולפרסם. זה נכון במיוחד לגבי תת-ערכות שוק הכוללות מפגש ועסקים עם אנשים מחוץ לאתר. שיש לך הרבה קארמה במספר פוסטים גורם לך להיראות אמין יותר.

מתי עלי להצביע או להצביע להודעה?

הכלל הבסיסי של Reddit הוא שעליך להצביע על הדברים שאתה אוהב, בין אם זו בדיחה מצחיקה במיוחד, גולת הכותרת של שחקן הכדורגל האהוב עליך, או שאלה נהדרת שמובילה להרבה סיפורים מעניינים. הצבעה על פוסט מסייעת לאנשים אחרים לראות זאת גם. להיות מצביע פעיל יכול לשפר את חוויית Reddit לכולם.

רוב האנשים מסכימים כי הצבעות לא צריכות להיות פשוטות כמו הודעות הצבעה שאתה מסכים איתן ופוסטים שאינך מסכים איתם. אם קיים דיון מעורר מחשבה ומאוזן, דאג להעלות את ההערות שיש בהן נקודות טובות.

בחלק מהתכניות המשנה יש הנחיות לגבי מה ש"הודעה טובה "ו"הודעה רעה". לעומת זאת, עבור קהילות רבות פרסום חוזר של תוכן ישן, חיסכון חוזר של אותן בדיחות ותוכן בעל מאמץ נמוך כמו הודעות טקסט של משפט אחד. הצבעה לאחור של פוסטים רעים מביאה תכנים טובים לחזית.

איך אוכל להשיג קארמה?

למרות שאתה עשוי להתפתות לפרסם הרבה דברים בתקווה שאחד מהם יקבל ציון נרחב, אתה צריך להאט. הנוהג להעביר דואר זבל מחדש ותוכן אקראי לקבלת קארמה נקרא "חקלאות קארמה" ובדרך כלל מכריזים על Reddit. בחלק ממערכות המשנה, ייתכן שנאסר על פרסום בתדירות גבוהה מדי באותו פרק זמן.

הדרך הטובה ביותר להשיג קארמה היא על ידי פרסום אורגני. מצא ערכות משנה שאתה נהנה לקרוא והיה חבר פעיל. לתרום לדיון על ידי שיתוף פוסטים רלוונטיים, הצטרפות לדיונים או בדיחות מצחיקות. המשתמשים ב- Reddit אוהבים שנינות רבה, ולכן ניסיון מוצלח להתחכם בדרך כלל יניב הצבעות.

מכיוון שהפוסטים בדרך כלל רגישים לזמן, יש גם יתרון גדול להיות מוקדם. אתה יכול לחקור את הכרטיסיות "עולה" או "חדשות" בתת-ערכות משנה, כך שתוכל להיות אחד המשתמשים הראשונים להגיב. אם אתה נתקל בחדשה פורצת, להיות הראשון לפרסם אותה בתת-העריכה הרלוונטית יכול להביא לך המון קארמה. בכרטיסי משנה לליגות ספורט, מספר חשבונות מנסים להיות הראשונים לפרסם עסקאות והחתמות חשובות מכיוון שהם מובילים לעשרות אלפי נקודות קארמה.

דרך נהדרת נוספת להשיג קארמה היא באמצעות פרסום תוכן מקורי (OC): פוסטים מקוריים ואיכותיים שמתחילים דיון מעניין או מפגינים את היצירתיות שלכם. לדוגמא, אם אתם בקהילה המתמקדת בחומרת מחשבים, פרסום מדריך מקיף לבניית מחשבים יביא ככל הנראה להרבה משוב חיובי ואולי כמה פרסים.

כבונוס, קארמה בדרך כלל באה יד ביד עם פרסי Reddit, שהם סמלים בתשלום שיש להם יתרונות מוחשיים. פוסטים בעלי הצבעה גבוהה מקבלים בדרך כלל מספר פרסים. אז בעוד שהקארמה עצמה לא תקנה לך כלום, פרסים מגיעים לעתים קרובות כשאתה מרוויח כמויות גדולות של קארמה.

קשורים: מה זה רדיט זהב ומדוע תרצה בכך?