כיצד להתקין Skyrim ו- Fallout 4 Mods עם Nexus Mod Manager

כמו משחקי בת'סדה רבים, גם modding הוא אחד משיכות הגדולות של משחקים כמו Skyrim ו- Fallout 4 במחשב האישי. מנהל Nexus Mod הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להתקין אופנות על המשחקים המועדפים עליך, ואנחנו כאן כדי להראות לך כיצד להשתמש בו.

Nexus Mod Manager תומך למעשה גם במשחקים רבים אחרים, כולל משחקי The Witcher, Dragon Age, Dark Souls ומשחקים אחרים של Fallout ו- Elder Scrolls, כך שתוכלו להתאים את ההוראות לכל משחק אחר שתומך ב- Nexus Mod Manager. נשתמש ב- Fallout 4 בדוגמה של היום.

כיצד להפעיל שינוי ב- Fallout 4

למרות שתשתמש במנהל Nexus Mod, עדיין תצטרך לבצע התאמה מהירה לקבצי המשחק של Fallout 4 לפני שהוא יקבל את המודלים שתתקין. (משחקים אחרים, כמו Skyrim, לא ידרשו לצבוט את זה, ותוכלו לדלג לסעיף הבא).

ראשית, נווט לתיקיית Fallout 4 בספריית המסמכים שלך. תמצא את זה תחת C:\Users\YOURNAME\Documents\My Games\Fallout4.

לחץ פעמיים על Fallout4Prefs.iniהקובץ כדי לפתוח אותו בעורך הטקסט המוגדר כברירת מחדל. הוא ייפתח ב- Windows Notepad אלא אם התקנת עורך טקסט אחר כמו Notepad ++.

גלול מטה לתחתית קובץ הטקסט ותראה [Launcher]קטע. הוסף את השורה הבאה מתחתיו:

bEnableFileSelection = 1

לחץ על קובץ> שמור כדי לשמור את הקובץ ולאחר מכן סגור את פנקס הרשימות.

לחץ פעמיים על Fallout4Custom.iniהקובץ כדי לפתוח אותו בעורך הטקסט המוגדר כברירת מחדל. הוסף את השורות הבאות בסוף הקובץ:

[ארכיון] bInvalidateOlderFiles = 1 sResourceDataDirsFinal =

לחץ על קובץ> שמור כדי לשמור את הקובץ ולאחר מכן סגור את פנקס הרשימות. כעת Fallout 4 יקבל את המודלים שתתקין וישתמש בהם.

כיצד להתקין ולהגדיר את מנהל Nexus Mod

אפשר להתקין אופנות ידנית להרבה משחקים, או להשתמש בסדנה המובנית של Steam (למשחקים התומכים בה). עם זאת, אנו ממליצים להשתמש בכלי Nexus Mod Manager כדי להקל על תהליך זה ולהפחית את הסיכון שתישבר משהו בעת התקנת mod.

הורד את Nexus Mod Manager והתקן אותו במחשב האישי שלך. אם עדיין אין לך חשבון Nexus Mods, תקבל הודעה שאתה צריך להירשם לחשבון בחינם כדי להוריד אותו. תתבקש להירשם לחברות תומכות בתשלום בתהליך ההרשמה, אך תוכל פשוט לגלול למטה לתחתית הדף וללחוץ על "צור חשבון" כדי להמשיך.

הפעל את Nexus Mod Manager לאחר התקנתו והוא יחפש במחשב שלך אחר משחקים. אם התקנת Fallout 4 הוא ימצא אותו. פשוט לחץ על סימן הביקורת כדי לאשר ש- Fallout 4 מותקן באותו מיקום ואז לחץ על "אישור".

בחר "Fallout 4" ברשימת המשחקים המותקנים ולחץ על "אישור". אם אתה תמיד רוצה להשתמש בתוכנית זו לניהול אופני Fallout 4, לחץ על תיבת הסימון "אל תשאל אותי בפעם הבאה".

יודיעו לך שעליך להגדיר את הנתיבים שבהם Nexus Mod Manager יאחסן קבצים הקשורים למוד. לחץ על "אישור" כדי להמשיך ותראה מסך הגדרת Fallout 4. כברירת מחדל, Nexus Mod Manager ישמור קבצים אלה תחת C:\Games\Nexus Mod Manager\Fallout4.

יש בעיה בהגדרות התיקיה המוגדרות כברירת מחדל. זה לא יעבוד אלא אם תפעיל את Nexus Mod Manager כמנהל מערכת. אם אתה מריץ אותו כרגיל, תראה שגיאה המודיעה לך כי Nexus Mod Manager אינו "מסוגל לקבל הרשאות כתיבה עבור" הספריה.

כדי לפתור זאת, הגדר את נתיבי התיקיה למשהו כמו C:\Users\YOURNAME\Documents\Nexus Mod Manager\Fallout4. לחלופין, שמור על תיקיות ברירת המחדל והפעל את Nexus Mod Manager כמנהל מערכת. לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קיצור הדרך של Nexus Mod Manager ובחר "הפעל כמנהל".

כדי להפעיל אותו תמיד כמנהל, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קיצור הדרך ובחר "פתח מיקום קובץ". לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קיצור הדרך "Nexus Mod Manager", בחר "מאפיינים, לחץ על הכרטיסייה" תאימות "והפעל את תיבת הסימון" הפעל תוכנית זו כמנהל). לחץ על "אישור" כדי לשמור את ההגדרות שלך ו- Windows תמיד יפעיל את Nexus Mod Manager עם הרשאות מנהל.

כיצד להתקין Fallout 4 Mods

תרצה להיכנס למנהל Nexus Mod עם חשבון Nexus שלך להתקנה קלה של מוד. לשם כך, לחץ על סמל הפרופיל לצד "אינך מחובר" בפינה השמאלית התחתונה של חלון מנהל Nexus Mod. הזן כאן את שם המשתמש והסיסמה שלך ב- Nexus Mods.

לאחר מכן תראה הודעת "מחובר" כאן, המודיעה לך שאתה מחובר.

כעת תוכל לעבור לדף הקטגוריה של Fallout 4 Mods כדי לדפדף ולחפש במודלים הזמינים. אם אתה מחובר, תראה את החשבון של [שם] בפינה השמאלית העליונה של כל דף אינטרנט. אם אינך, לחץ על הקישור "התחבר" בפינה השמאלית העליונה של דף האינטרנט.

אתר את mod שברצונך להתקין ולחץ על כפתור "הורד (NMM)" כדי להוריד את mod עם Nexus Mod Manager. הדפדפן שלך יועבר ליישום Nexus Mod Manager, שיוריד את המוד שבחרת.

קישור ההורדה בראש עמוד כל מודד יוריד את הגרסה הראשית והנוכחית של המוד. עם זאת, כמה אופנות מציעות מספר גרסאות, או קבצים נוספים.

כדי להוריד מספר גרסאות או קבצים אופציונליים שמציע mod, גלול מטה בדף ההורדה שלו ולחץ על הכרטיסייה "קבצים". תראה את הקבצים השונים שמציע המוד, לצד הסברים מאת מחבר המוד על מה שהם עושים. לחץ על "הורד עם מנהל" כדי להוריד את קבצי mod שאתה רוצה.

לאחר הורדתו והתקנתו, אתר את המוד ברשימה, בחר אותו ולחץ על כפתור הסימון הירוק בסרגל הצד כדי לאפשר זאת. אתה יכול ללחוץ על כפתור הביטול האדום שמופיע במיקום זה לאחר מכן כדי להשבית את המוד.

יש אופנות שיעברו אותך בתהליך הגדרה בפעם הראשונה שתפעיל אותם. תוכל לבחור אפשרויות שונות, תלוי במוד. עברו על תהליך ההתקנה ובחרו באפשרויות הרצויות להפעלת המוד.

כדי לשנות אפשרויות אלה מאוחר יותר, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על המוד ברשימת Nexus Mod Manager ובחר "התקן מחדש את Mod". תראה שוב את אותם מסכי ההתקנה.

כעת כל שעליכם לעשות הוא להפעיל את Fallout 4. תוכלו לעשות זאת באמצעות כפתור "Launch Fallout4" בפינה השמאלית העליונה של המסך או פשוט להפעיל אותו דרך Steam כרגיל. טען את המשחק הקיים שלך או צור משחק חדש - כך או כך, המודלים שהתקנת ייכנסו לתוקף מיד.

כדי להשבית או להסיר התקנה של מאוחר יותר, סגור את Fallout 4 ופתח את Nexus Mod Manager. לחץ לחיצה ימנית על המוד שברצונך להשבית או להסיר את ההתקנה ובחר באפשרות "השבת" כדי להשבית את המוד או "הסר והתקנה" כדי להסיר את המוד מהמערכת שלך.

אתה יכול גם ללחוץ על סמל ההגדרות בחלקו העליון של חלון Nexus Mod Manager ולהשתמש באפשרויות "השבת את כל המצבים הפעילים" או "הסר את ההתקנה של כל המצבים הפעילים" כדי להשבית או להסיר את ההתקנה של כל האפשרויות המופעלות כעת.

כיצד להגדיר את סדר הטעינה שלך (ולמה זה חשוב)

התהליך הנ"ל אמור לעבוד בצורה מושלמת אם אתה משתמש רק במוד אחד. עם זאת, אם אתה מתכנן להתקין מספר אופנות, ייתכן שתצטרך לחשוב על סדר הטעינה שלך.

ככה זה נשמע בדיוק. Fallout 4 יטען אופנות אחת אחת, לפי הסדר שאתה מציין.

אם התקנת מספר אופנות, חלק מהן עשויות להחליף את השינויים זה בזה. לדוגמא, יתכן שיש לך "mod revoul total" שמתאים כמות גדולה של דברים במשחק, כולל כל כלי הנשק. שנית, ייתכן שיש לך מוד קטן שגורם לנשק יחיד לתפקד בצורה מסוימת. אם המשחק טוען את המוד הקטן לפני המוד הגדול יותר, השינויים שלו יוחלפו על ידי סך כל שיפוץ המוד. כדי לקבל את פונקציית המוד השנייה, ראשית צריך לטעון את מספר השיפוצים הכולל הגדול יותר.

זה חל רק על אופנים שיש להם תוספים. אם אתה מתקין מוד עם תוסף, הוא יופיע בכרטיסייה "תוספים", כמו גם בכרטיסייה "אופנות". כדי לשלוט בסדר הטעינה, לחץ על הכרטיסייה "תוספים". בחר מוד שהתקנת ולחץ על החצים למעלה ולמטה בחלונית השמאלית כדי להתאים את סדר העומס. המידע "Masters" עבור תוסף אומר לך מתי mod תלוי במוד אחר. לדוגמא, בצילום המסך למטה, "Homemaker - SK Integration Patch.esp" תלוי ב- Fallout4.esm, SettlementKeywords.esm ו- Homemaker.esm. זה חייב להופיע אחרי כל התוספים האחרים האלה ברשימה. Nexus Mod Manager לא יאפשר לך להזיז אותו מעל אותם תוספים אחרים בסדר הטעינה שלך.

ייתכן שיידרש ניסוי וטעייה בכדי שהזמנת הטעינה תעבוד כמו שאתה רוצה. מחברי מודים מסוימים עשויים לספק מידע על סדר הטעינה המומלץ בדף ההורדה של המוד.

אם אתה רוצה עזרה נוספת, אתה יכול לנסות להשתמש ב- LOOT, הכלי לאופטימיזציה של סדר טעינה. זה עובד על ידי בחינת המודלים שלך וניסיון להחליט את הסדר הנכון כך שכל התלות יהיו מרוצים ולכל mod יש השפעה מרבית על המשחק שלך. הוא ימליץ לך על הזמנת עומס שתוכל להגדיר במנהל Nexus Mod.

כיצד להתמודד עם קונפליקטים במוד, או "מחליף"

יש דרך אחרת שאופנים יכולים להתנגש, והיא נפרדת לחלוטין מסדר הטעינה של התוסף. לפעמים, שתי אופנות מחליפות את אותם קבצים במשחק שלך, ותצטרך להחליט איזה מהם תרצה לקבל עדיפות. נשתמש ב- Skyrim כאן כדוגמה. Skyrim ו- Fallout 4 חולקים את אותו מנוע ועובדים באופן דומה.

חבילות מרקם הן דוגמה מצוינת לכך. לדוגמא, מוד ה- Skyrim HD מוסיף למשחק למעלה מ -2,000 מרקמים ברזולוציה גבוהה, מה שהופך אותו למראה פנטסטי לחלוטין. אבל יש גם אופנות קטנות יותר למרקמים ספציפיים - כמו זה ממש קרח ושלג - שנראות (לפעמים) אפילו טוב יותר. נניח שאתה רוצה להחליף את רוב המשחק שלך בחבילת Skyrim HD, אבל רוצה את הקרח והשלג ממצב Real Ice and Snow.

ראשית, אתה בוחר במוד Skyrim HD ומאפשר אותו, בדיוק כמו בכל mod אחר. אם תתחיל את המשחק בשלב זה, היית רואה שמרקמי Skyrim HD הוחלו. ואז, כאשר תפעיל את המודול Real Ice and Snow, תקבל את ההודעה הזו:

זה קורה מכיוון שיש לך שני אופנים - Skyrim HD ו- Real Ice and Snow - המנסים לשנות את מרקמי השלג והקרח של Skyrim. אם אתה רוצה קרח ושלג אמיתי, לחץ על "כן לכולם" או "כן למוד" כדי להחליף את המרקמים של Skyrim HD. אם אתה מעדיף את המרקמים של Skyrim HD, לחץ על "לא לכולם" או "לא למוד" וכל מרקמים סותרים של קרח אמיתי ושלג לא יוחלו.

אתה יכול לטעון גם את המודלים האלה בסדר הפוך. אם היית טוען תחילה את הקרח והשלג האמיתי, היית מקבל את הקרח מאותו מוד, ומחליט אם להחליף אותו עם Skyrim HD לאחר מעשה.

אם אתה מתקין הרבה אופנות, אנו ממליצים לטעון תחילה את המצבים הגדולים וסוחפי המשחק כ"שכבת הבסיס "שלך - בדוגמה שלמעלה, זהו Skyrim HD. לאחר מכן, טען את המודולים הקטנים והספציפיים יותר לאחר מכן, ובחר תמיד "כן לכולם".

ככל שתתקין יותר אופנות, כך התהליך נעשה מורכב יותר, ורק גירדנו את פני השטח כאן - יש הרבה אופנות שדורשות צעדים רבים יותר אפילו מחוץ למנהל Nexus Mod כדי לעבוד (כמו ENB או שינויים בממשק). אבל ככל שתעשו את זה יותר, כך זה יהפוך לטבע שני. אם יש לך שאלות, עיין בכרטיסיית הדיון בדף ה- Nexus של המוד הפוגע - יש הרבה מידע טוב, ומפתחים לעתים קרובות די מגיבים.