מה זה Patreon, ואיך זה עובד?

יוצרי תוכן מקוונים רבים משתמשים ב- Patreon כדי להשלים את הכנסתם. איך זה עובד, והאם עליכם לתמוך ביוצר התוכן האהוב עליכם באתר? גלה כאן.

פטרון ותמיכה ביוצרים

ממוסיקאים ליצרני וידאו ועד פודקאסטים, האינטרנט נתן לאנשים יצירתיים רבים במה לשתף את עבודתם. עם זאת, ככל שאנשים רבים עוברים לקריירה מקוונת באופן מלא, ייתכן שהכנסות ממודעות מאתרים כמו YouTube לא יספיקו ליצירת התוכן שהם מייצרים. זו הסיבה שיוצרים מקוונים רבים מצטרפים לאתרי מימון המונים כמו Patreon.

Patreon הוא שירות המאפשר לך לספק תמיכה כספית חודשית ליוצר התוכן המועדף עליך. בתמורה לכך, תומכים או "פטרונים" עשויים לקבל הטבות מסוימות, כגון העלאות בלעדיות, גישה מוקדמת לעבודה חדשה, תוכן ללא מודעות ויכולת להציע הצעות. יוצרים רבים ב- Youtube כוללים גם את שמות הפטרונים שלהם בסוף הסרטונים שלהם.

האתר כולל גם אינטגרציה של מדיה חברתית, כך שתוכל לגלות במהירות אם ליוצרים שאתה עוקב אחריהם ב- YouTube או בטוויטר יש Patreon.

במקום לגבות תשלום חודשי, היוצרים עשויים לגבות תשלום עבור כל עבודה שהושלמה, כמו למשל על כל סרטון או פרק פודקאסט. זה נפוץ בקרב יוצרים שאינם מעלים מדי חודש.

שכבות חברות

לרוב יוצרי Patreon יש מספר רב של שכבות שתומכים יכולים להצטרף אליהם, כאשר כל נדבך מתאים לסכום כספי מסוים. נדבכים אלה נקבעים על ידי היוצרים, והם יכולים לנוע בין $ 1 לחודש ל $ 100 לחודש. ככל שתרומתו השוטפת של פטרון גדולה יותר, כך הם מקבלים יותר הטבות. חלק מהתגמולים הגבוהים ביותר כוללים סחורה פיזית, שמם מוצג בצורה בולטת בסרטון ויכולת לתקשר ישירות עם היצרן.

בחלק מהשכבות יכול להיות מספר מרבי של "משבצות" שניתן למלא. יוצרים משתמשים בזה כדי לנהל תגמולים עבור דרגות גבוהות יותר, במיוחד אם יש תגמולים הכרוכים ביצירת עבודה בהתאמה אישית עבור התורמים המשמעותיים ביותר.

לחלופין, חלק מחברי פטרון אינם משתמשים בשכבות כלל. במקום זאת, הם מספקים את כל ההטבות לכל התומכים כחלק מתכנית "שלם-מה-אתה רוצה".

חברי Patreon מציגים בדרך כלל יעדים כספיים בדף שלהם, עם יעדים ספציפיים המתאימים לתוכן מיוחד או לתדירות מוגברת של פרסום. אתה יכול גם לראות כמה אנשים תומכים כרגע ביוצר.

תכונות והטבות של Patreon

הדרך העיקרית שבה חברי פטרון מתקשרים עם תומכיהם היא באמצעות עדכון בדף שלהם. יוצרים יכולים לפרסם טקסט, תמונות, סרטונים וסקרים בעמוד שלהם, ויכולים להשתמש בו כקו ישיר לפטרונים שלהם. הם יכולים גם לחסום הודעות מסוימות לשכבות ספציפיות. לדוגמא, אם פטרונים של 5 דולר יקבלו גישה מוקדמת לסרטונים חדשים, פוסטים עם סרטונים חדשים יוצגו רק לאלה שתורמים לפחות 5 דולר.

עבור פודקאסטים, ל- Patreon יש תמיכה בהזנת RSS מותאמת אישית. כאשר פטרון מצטרף, הם משיגים קישור פיד מותאם אישית אותו הם יכולים להוסיף לאפליקציית הפודקאסט שלהם. קישור פיד מותאם אישית זה נוצר במיוחד עבור המנוי, והפרקים שנמצאים בפיד עשויים להיות שונים בין סוגים שונים של מנויים.

לפטרון יש גם אינטגרציה עם אפליקציית הצ'אטים הקבוצתית הפופולרית Discord. הטבה נפוצה בלהיות תומכת היא גישה לשרת או ערוץ Discord בלעדי בו תוכלו לשוחח עם היוצרים ועם מעריצים אחרים.

כיצד פטרון משנה את יצירת התוכן

עבור יוצרים רבים עלייתו של פטרון הייתה ברכה. באופן מסורתי, קריאייטיבים מקוונים הרוויחו את מרבית הכנסתם בפרסום. זה כולל גם שטחי פרסום שהם מוכרים באתרים כמו Youtube או בלוגים, כמו גם חסויות ישירות של חברות. עם זאת, הכנסות הפרסום צונחות לאחרונה. בשנת 2019, שינוי בהנחיות Youtube הפעיל את מה שכונה "Adpocalypse", שהביא להפחתות משמעותיות בהכנסות.

Patreon מאפשר ליוצרים להיות ממומנים ישירות על ידי האוהדים הגדולים ביותר שלהם ולשמור על הכנסה חודשית. יוצרים קטנים יותר רבים הצליחו להתמקד בעבודתם המקוונת במשרה מלאה בתמיכת פטרוניהם.

עבור המעריצים, האתר הוא דרך טובה למימון עבודתם של היוצרים האהובים עליכם, תוך קבלת תגמולים בתמורה. אם אתה נהנה מאוד מתוכן של מישהו, אז הצטרפות לפטרון שלהם היא דרך מצוינת להראות את תמיכתך.

קשורים: כיצד האלגוריתם של YouTube עובד?