כיצד להשתמש במחשבים שולחניים וירטואליים ב- Windows 10

Windows 10 הוסיף סוף סוף שולחנות עבודה וירטואליים כתכונה מובנית. אם אתה שומר על הרבה אפליקציות פתוחות בבת אחת - או משתמש במחשב שלך עבור משימות מסוגים שונים מאוד - שולחנות עבודה וירטואליים מציעים דרך נוחה להישאר מסודרים.

עם שולחנות עבודה וירטואליים, Windows 10 מאפשר לך ליצור שולחנות עבודה מרובים ונפרדים שכל אחד מהם יכול להציג חלונות ויישומים פתוחים שונים. שימוש פשוט לכך עשוי להיות שמירה על עבודה נפרדת מדברים אישיים. אתה יכול גם לשים את כל הפריטים המתייחסים למשימה ספציפית על שולחן עבודה אחד, כך שתוכל להתמקד טוב יותר במשימה זו. בעוד ש- MacOS ולינוקס הציגו שולחנות עבודה וירטואליים במשך זמן מה - והיו אפליקציות צד שלישי שסיפקו אותן עבור Windows - שולחנות העבודה הווירטואליים מובנים כעת בתוך Windows 10.

קשורים: כיצד להוסיף מחוון כדי לראות באיזה שולחן עבודה וירטואלי אתה נמצא ב- Windows 10

הוסף שולחן עבודה וירטואלי חדש

הוספת שולחן עבודה וירטואלי חדש היא קלה. בשורת המשימות, לחץ על כפתור "תצוגת המשימות". אם אינך רואה את הכפתור הזה, ייתכן שכיבית אותו. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל שטח פתוח בשורת המשימות ובחר באפשרות "הצג לחצן תצוגת משימות" כדי להפעיל אותו מחדש. אתה יכול גם לפתוח את תצוגת המשימות על ידי לחיצה על Windows + Tab במקלדת.

תצוגת המשימות היא מחליף אפליקציות במסך מלא המציג את כל האפליקציות הפועלות במחשב האישי שלך. אתה יכול לעבור לכל אפליקציה על ידי לחיצה עליה בלבד. אם מעולם לא הגדרת שולחן עבודה וירטואלי נוסף לפני כן, זה כל מה שתצוגת המשימות מראה. כדי להוסיף שולחן עבודה חדש, לחץ על כפתור "שולחן עבודה חדש" בפינה השמאלית התחתונה של המסך.

Windows 10 מאפשר לך ליצור כמה שולחנות עבודה שאתה צריך. יצרנו 200 שולחנות עבודה במערכת הבדיקה שלנו רק כדי לבדוק אם אנו יכולים, ולווינדוס לא הייתה שום בעיה עם זה. עם זאת, אנו ממליצים מאוד לשמור על שולחנות עבודה וירטואליים למינימום. אחרי הכל, אתה יוצר אותם כדי לסייע בארגון הפעילויות שלך. שיש להם טונות כאלה סוג של תבוסות מטרה זו.

מעבר בין שולחנות עבודה וירטואליים

כשיש לך יותר משולחן עבודה אחד, תצוגת המשימות מציגה את כל שולחנות העבודה שלך בתחתית המסך. ריחוף מעל שולחן העבודה עם העכבר מראה לך את החלונות הפתוחים כרגע בשולחן העבודה.

אתה יכול ללחוץ על שולחן עבודה כדי לקפוץ לשם, או ללחוץ על חלון ספציפי כדי לקפוץ לשולחן העבודה ולהביא את החלון למוקד. זה כמו לעבור בין אפליקציות בשולחן עבודה יחיד - פשוט מארגנים אותן לשטחי עבודה וירטואליים נפרדים.

אתה יכול גם לעבור בין שולחנות עבודה וירטואליים רק באמצעות המקלדת. לחץ על Windows + Tab כדי להציג את תצוגת המשימות ואז שחרר את המקשים. כעת, הקש שוב על Tab כדי להעביר את הבחירה לשורת שולחן העבודה. לאחר מכן תוכל להשתמש במקשי החצים כדי לעבור בין שולחנות עבודה ואז ללחוץ על מקש Enter כדי לקפוץ לשולחן העבודה שנבחר.

אפילו יותר טוב, אתה יכול לעבור בין שולחנות עבודה וירטואליים מבלי להשתמש בתצוגת המשימות בכלל פשוט על ידי לחיצה על Windows + Ctrl + מקשי החצים שמאלה או ימינה. ואם אתה משתמש במכשיר מסך מגע או בלוח מגע מדויק, אתה יכול לעבור בין שולחנות עבודה בעזרת החלקה עם ארבע אצבעות.

עבוד עם Windows ואפליקציות במחשבים שולחניים וירטואליים

אז, עכשיו יצרת שולחן עבודה חדש, ואתה יודע לעבור ביניהם. הגיע הזמן לאכלס את המחשבים השולחניים עם הדברים שאתה צריך.

דבר ראשון: אם עוברים לשולחן העבודה ואז פותחים שם אפליקציה או חלון אחר, החלון נפתח ונשאר על שולחן העבודה הזה. כך, למשל, אם תעבור ל"שולחן העבודה 3 "ותפתח שם חלון Chrome, חלון Chrome זה יישאר על שולחן העבודה 3 עד שתסגור אותו או תעביר אותו לשולחן עבודה אחר.

כאן הדברים נעשים קצת מסובכים. באפליקציות המאפשרות לך לפתוח חלונות מרובים - כמו למשל, Chrome או Microsoft Word - תוכל לפתוח חלונות שונים עבור יישומים אלה בשולחנות עבודה שונים. נניח, למשל, היה לך שולחן עבודה המוקדש לפרויקט מסוים. יכול להיות שחלונות Chrome, מסמכי Word וכן הלאה פתוחים בשולחן העבודה, ועדיין חלונות Chrome אחרים ומסמכי Word פתוחים בשולחנות עבודה אחרים.

אבל, חלק מהאפליקציות מאפשרות לך רק לפתוח חלון בודד בכל פעם. אפליקציית Windows Store היא דוגמה טובה לכך. נניח שפתחת את אפליקציית החנות בשולחן העבודה 3. אם תנסה לפתוח את אפליקציית החנות על שולחן עבודה אחר, במקום לפתוח שם, תקפוץ לשולחן העבודה שבו האפליקציה פתוחה.

ולמרבה הצער, Windows אינו נותן לך דרך טובה - מלבד לפתוח את תצוגת המשימות ולהציץ - לראות אם יישום פתוח בשולחן עבודה אחר. חזרה לדוגמא זו בה החנות פתוחה בשולחן העבודה 3: אם אני מסתכל בשורת המשימות בשולחן העבודה 3, אני יכול לראות שאפליקציית החנות פתוחה (יש לה שורה מתחת לסמל).

אבל תסתכל על שורת המשימות בכל שולחן עבודה אחר, ונראה שהאפליקציה לא פועלת.

ניתן גם להעביר אפליקציות וחלונות בין שולחנות עבודה וירטואליים. לחץ על Windows + Tab כדי לפתוח את תצוגת המשימות. העבר את העכבר מעל שולחן העבודה הווירטואלי המכיל את החלון שברצונך להזיז. כעת תוכל לגרור חלון זה לשולחן עבודה וירטואלי אחר.

אם תרצה, תוכל גם ללחוץ לחיצה ימנית על חלון, להצביע על תפריט "העבר אל" ואז לבחור שולחן עבודה ספציפי שאליו ברצונך להעביר את החלון - או אפילו ליצור שולחן עבודה חדש ולהעביר את החלון לשם באחד פעולה. שיטה זו שימושית אם יודעים בדיוק לאן ברצונך להזיז את החלון.

מחק שולחן עבודה וירטואלי

כדי למחוק שולחן עבודה וירטואלי, לחץ תחילה על Windows + Tab כדי לפתוח את תצוגת המשימות. לחץ על הלחצן "סגור" מעל שולחן העבודה שברצונך להסיר.

אם יש יישומים או חלונות פתוחים בשולחן העבודה כשאתה סוגר אותו, הם מועברים לשולחן העבודה מיד משמאל לזה שאתה סוגר. סגור למשל את שולחן העבודה 3, ואפליקציות וחלונות פתוחים עוברים לשולחן העבודה 2.

התייחסו לשולחן העבודה הוירטואלי כאל סביבות עבודה זמניות לחוויה הטובה ביותר

לרוע המזל, תכונת שולחן העבודה הווירטואלית המובנית ב- Windows 10 עדיין מוגבלת למדי בהשוואה למערכות הפעלה אחרות. לא ניתן להגדיר טפטים שונים לשולחן העבודה השונים. אינך יכול להגדיר ערכות צבעים שונות או להחיל כל סוג אחר של התאמה אישית. שולחנות עבודה שונים לא יכולים לכלול סרגלי משימות שונים, או אפילו סמלים שונים בשולחן העבודה.

אין גם דרך לקפוץ במהירות לשולחן עבודה ספציפי - אתה צריך לעבור עליהם באמצעות פקודות המקלדת או להשתמש בתצוגת המשימות כדי לנווט.

מחשבים שולחניים וירטואליים נשמרים לאחר הפעלה מחדש של המחשב האישי שלך, אבל זה לא באמת עושה לך יותר מדי טוב. גם אם יש לך אפליקציות וחלונות מוגדרים לטעינה אוטומטית עם Windows, הם פשוט ייפתחו על שולחן העבודה הראשי שלך: שולחן עבודה 1. לאחר מכן תצטרך להעביר אותם לשולחן העבודה שלהם בהתאמה לאחר כל הפעלה מחדש. וזה החלק שלוקח זמן. מלכתחילה יצירת המחשבים השולחניים הווירטואליים היא מהירה וקלה.

עם זאת, גילינו כי שולחנות עבודה וירטואליים - לפחות, כפי שהם קיימים ב- Windows 10 - מתייחסים בצורה הטובה ביותר כאל מקומות עבודה זמניים שיעזרו לך לארגן את הפעילויות שלך בזמן שאתה עובד עליהם.

ובעוד שדיברנו בעבר על אפליקציות שולחן עבודה וירטואליות של צד שלישי עבור Windows שהציעו תכונות נוספות, לא הצלחנו למצוא כאלה שעודכנו לעבוד בצורה אמינה עם Windows 10.