10 פקודות שימושיות של Windows שכדאי להכיר

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות רק משורת הפקודה - אפילו ב- Windows. לחלק מהכלים הללו אין מקבילות גרפיות, בעוד שאחרים פשוט לשימוש מהיר יותר מהממשקים הגרפיים שלהם.

אם אתה מעוניין להשתמש ב- PowerShell דרך שורת הפקודה, עליך לשים לב שכל הפקודות שאנו מכסים במאמר זה פועלות זהה בשני הכלי. וברור שאיננו יכולים לכסות את כל הפקודות השימושיות שהכלים הללו מציעים. במקום זאת, נתמקד בפקודות שאמורות להיות שימושיות גם אם אינך איש שורת פקודה.

קשורים: 10 דרכים לפתיחת שורת הפקודה ב- Windows 10

ipconfig: מצא במהירות את כתובת ה- IP שלך

קשורים: 10 אפשרויות שימושיות שתוכל להגדיר בממשק האינטרנט של הנתב שלך

אתה יכול למצוא את כתובת ה- IP שלך מלוח הבקרה, אך לוקח כמה לחיצות כדי להגיע לשם. ipconfigהפקודה היא דרך מהירה קביעת כתובת ה- IP של המחשב שלך ומידע אחר, כגון כתובת של שער-שימושי ברירת המחדל שלו אם אתה רוצה לדעת את כתובת ה- IP של ממשק האינטרנט של הנתב שלך.

כדי להשתמש בפקודה, פשוט הקלד בשורת  ipconfig הפקודה. תראה רשימה של כל חיבורי הרשת שהמחשב שלך משתמש בהם. עיין בקטע "מתאם LAN אלחוטי" אם אתה מחובר לרשת Wi-Fi או "מתאם אתרנט" אם אתה מחובר לרשת קווית. לפרטים נוספים עוד יותר, תוכלו להשתמש  ipconfig /all בפקודה.

ipconfig / flushdns: שטוף את מטמון ה- Resolver ה- DNS שלך

קשורים: 7 סיבות להשתמש בשירות DNS של צד שלישי

אם תשנה את שרת ה- DNS שלך, ההשפעות לא בהכרח יתקיימו מיד. Windows משתמש במטמון הזוכר את תגובות ה- DNS שקיבל, וחוסך זמן כשאתה ניגש שוב לאותן כתובות בעתיד. כדי להבטיח ש- Windows מקבלת כתובות משרתי ה- DNS החדשים במקום להשתמש בערכים ישנים במטמון, הפעל את  ipconfig /flushdns הפקודה לאחר שינוי שרת ה- DNS שלך.

פינג ועקוב: פותר בעיות של חיבור רשת

אם אתה נתקל בבעיות התחברות לאתר או לבעיות אחרות בחיבור רשת, ל- Windows ולמערכות הפעלה אחרות יש כמה כלים סטנדרטיים שבהם תוכל להשתמש כדי לזהות בעיות.

ראשית, יש את פקודת ping. הקלד  ping howtogeek.com (או כל שרת אינטרנט שתרצה לבדוק) ו- Windows ישלח מנות לכתובת זו. אתה יכול להשתמש בשם או בכתובת ה- IP בפועל. השרת בכתובת ה- IP הזו (במקרה שלנו, שרת How-To Geek) יגיב ויידע שהוא קיבל אותם. תוכל לראות אם מנות כלשהן לא הגיעו ליעד - אולי אתה חווה אובדן מנות - וכמה זמן לקח לקבל את התגובה - אולי הרשת רוויה וחבילות לוקח זמן להגיע היעדים שלהם.

קשורים: כיצד להשתמש ב- Traceroute לזיהוי בעיות ברשת

הפקודה tracert עוקבת אחר המסלול שלוקח חבילה להגיע ליעד ומראה לך מידע על כל קפיצה לאורך אותו מסלול. לדוגמה, אם אתה מפעיל  tracert howtogeek.com, תראה מידע על כל צומת שהחבילה מתקשרת איתו בדרך להגיע לשרת שלנו. אם אתה נתקל בבעיות בחיבור לאתר, tracert יכול להראות לך היכן הבעיה מתרחשת.

קשורים: כיצד לפתור בעיות בחיבור לאינטרנט

לקבלת מידע נוסף אודות השימוש בפקודות אלה - וכלים נהדרים אחרים כדי להבין מדוע הרשת או חיבור האינטרנט שלך נותנים לך בעיות - עיין במבוא שלנו לפתרון בעיות בחיבור לאינטרנט.

כיבוי: צור קיצורי דרך לכיבוי עבור Windows

shutdownהפקודה מאפשרת לך לכבות או להפעיל מחדש את Windows. אמנם, זה היה שימושי יותר ב- Windows 8 (שם היה קשה יותר לגשת לכפתור הכיבוי), אך עדיין שימושי לא משנה באיזו גרסת Windows אתה משתמש. אתה יכול להשתמש בפקודה כדי ליצור קיצורי דרך משלך ולמקם אותם בתפריט התחל, בשולחן העבודה או אפילו בשורת המשימות.

קשורים: כיצד להשתמש באפשרויות ההפעלה המתקדמות לתיקון מחשב Windows 8 או 10 שלך

ב- Windows 8 ו- 10, אתה יכול אפילו להשתמש במתג מיוחד כדי להפעיל מחדש את המחשב שלך בתפריט אפשרויות ההפעלה המתקדמות. כדי להשתמש בפקודה בשורת הפקודה או בעת יצירת קיצור דרך, פשוט הקלד אחת מהפעולות הבאות:

  • כיבוי / s / t 0:  מבצע כיבוי רגיל.
  • כיבוי / r / t 0:  הפעל מחדש את המחשב.
  • כיבוי / r / o:  מפעיל מחדש את המחשב לאפשרויות מתקדמות.

sfc / scannow: סרוק קבצי מערכת לבעיות

קשורים: כיצד לסרוק (ולתקן) קבצי מערכת פגומים ב- Windows

Windows כולל כלי בודק קבצי מערכת הסורק את כל קבצי מערכת Windows ומחפש בעיות. אם קבצי מערכת חסרים או פגומים, בודק קבצי המערכת יתקן אותם. זה עשוי לפתור בעיות במערכות Windows מסוימות.

כדי להשתמש בכלי זה, פתח חלון שורת פקודה כמנהל והפעל את  sfc /scannow הפקודה.

telnet: התחבר לשרתי Telnet

קשורים: מה עושים "התכונות האופציונליות" של Windows 10, וכיצד להפעיל או לכבות אותם

לקוח ה- telnet אינו מותקן כברירת מחדל. במקום זאת, זו אחת מתכונות Windows האופציונליות שתוכל להתקין דרך לוח הבקרה. לאחר ההתקנה, תוכל להשתמש  telnet בפקודה להתחברות לשרתי Telnet מבלי להתקין תוכנת צד שלישי.

כדאי להימנע משימוש בטלנט אם אתה יכול לעזור לזה, אבל אם אתה מחובר ישירות למכשיר וזה דורש שתשתמש בטלנט כדי להגדיר משהו - ובכן, זה מה שאתה צריך לעשות.

צופן: מחק ומחליף ספריה לצמיתות

קשורים: מדוע ניתן לשחזר קבצים שנמחקו וכיצד ניתן למנוע זאת

cipherפקוד משמשת בעיקר לניהול הצפנה, אבל יש לה גם אופציה כי תכתוב נתונים אשפה לכונן, ניקוי השטח הפנוי שלה ולהבטיח שום קובץ שנמחק ניתן לשחזר. קבצים שנמחקו בדרך כלל נותרים על הדיסק אלא אם כן אתה משתמש בכונן מצב מוצק. פקודת הצפנה מאפשרת לך למעשה "למחוק" כונן מבלי להתקין כלי צד שלישי כלשהו.

כדי להשתמש בפקודה, ציין את הכונן שברצונך למחוק כך:

צופן / w: C: \

שימו לב כי אין מקום בין המתג (  /w: ) לכונן (  C:\ )

netstat -an: רשימת חיבורי רשת ויציאות

netstatהפקודה שימושית במיוחד, מוצגות כל מיני סטטיסטיקות רשת בעת שימוש עם האפשרויות השונות שלה. אחת הגרסאות המעניינות ביותר של netstat היא netstat -an, שתציג רשימה של כל חיבורי הרשת הפתוחים במחשב שלהם, יחד עם היציאה שבה הם משתמשים וכתובת ה- IP הזרה אליה הם מחוברים.

קשורים: כיצד לראות לאילו אתרי אינטרנט המחשב שלך מתחבר בסתר

nslookup: מצא את כתובת ה- IP המשויכת לדומיין

כאשר אתה מקליד שם דומיין (נניח, בשורת כתובת דפדפן), המחשב שלך מחפש את כתובת ה- IP המשויכת לשם הדומיין הזה. אתה יכול להשתמש nslookupבפקודה כדי למצוא את המידע בעצמך. לדוגמה, תוכל להקליד nslookup howtogeek.comבשורת הפקודה כדי לגלות במהירות את כתובת ה- IP שהוקצה לשרת שלנו.

אתה יכול גם לבצע בדיקה לאחור על ידי הקלדת כתובת IP כדי לגלות את שם התחום המשויך.

זו אינה רשימה מקיפה של כל הפקודות שעשויות להיות לך שימושיות, אך אנו מקווים שזה נתן לך מושג על הכלים החזקים הרבים האורבים מתחת לפני השטח. האם יש לך את המועדפים שלך שלא הזכרנו? הצטרפו לדיון והודיעו לנו!