כיצד למצוא את מפתחות Windows או Office שאבדו

אם אתה מתכנן לבצע התקנה מחדש של Windows אך אינך מוצא את מפתח המוצר שלך, יש לך מזל מכיוון שהוא מאוחסן ברישום Windows. זה פשוט לא קל למצוא, ואי אפשר לקרוא בלי עזרה כלשהי. למרבה המזל, אנחנו כאן כדי לעזור.

כפי שניתן לראות בצילום המסך לעיל, מזהה המוצר מאוחסן ברישום אך הוא בפורמט בינארי שלא ניתן לקרוא על ידי בני אדם אלא אם כן אתה סוג של סילון. אתה לא, נכון?

קשורים: חנון מתחיל: כיצד להתקין מחדש את Windows במחשב שלך

אנחנו לא ממש בטוחים מדוע מיקרוסופט התאמצה מאוד על מנת לראות את מפתחות המוצר עבור התוכנה שלהם, במיוחד מכיוון שהם מאוחסנים שם ברישום וניתן לקרוא אותם על ידי תוכנה, אם לא על ידי בני אדם. אנחנו יכולים רק להניח שהם לא רוצים שאף אחד ישתמש מחדש במפתח ממחשב ישן.

הדבר הנהדר הוא שאתה יכול אפילו לשחזר מפתח, אפילו ממחשב שלא יאתחל יותר. כל מה שאתה צריך זה גישה לכונן הדיסק ממחשב עובד. המשך לקרוא לקבלת מידע נוסף.

שלושה מקומות שתוכל למצוא את המפתח

קשורים: היכן ניתן להוריד את Windows 10, 8.1 ו- 7 ISO באופן חוקי

המפתח שאתה צריך יהיה באחד משלושה מקומות:

  • שמור בתוכנה במחשב האישי שלך : כאשר אתה (או יצרן המחשב האישי שלך) מתקין את Windows, Windows מאחסן את מפתח המוצר שלו ברישום. באפשרותך לחלץ מפתח מוצר זה, ולעתים קרובות להזין אותו בעת התקנת Windows מחדש במחשב האישי שלך. באופן מכריע, יהיה עליך לתפוס אותו ממערכת ההפעלה שלך לפני שתתחיל להתקין מחדש את Windows, או שהוא יימחק אם אתה פורמט את הכונן הקשיח.
  • מודפס על מדבקה : מחשבים מסוימים משתמשים בטכנולוגיה שנקראת "התקנת מערכת נעולה מראש", או SLP. אם המחשב האישי שלך משתמש בזה, מפתח המוצר במחשב האישי שלך - זה המאוחסן ברישום, ותצוגת היישומים של מציג המפתחות האחד - יהיה שונה מהמפתח שאתה זקוק לו בפועל. המפתח בפועל נמצא על מדבקת תעודת מקוריות (COA) במחשב האישי שלך או באספקת החשמל שלו. זה שביישום הרישום ומציג המפתחות הוא הרינג אדום. מערכת זו הייתה נפוצה עבור מחשבי Windows 7.
  • משובץ בקושחת ה- UEFI של המחשב האישי שלך : מחשבים רבים וחדשים יותר שמגיעים עם Windows 8 או 10 משתמשים בשיטה חדשה. המפתח לגירסת Windows שמגיע עם המחשב מאוחסן בקושחת UEFI של המחשב או ב- BIOS. אתה אפילו לא צריך לדעת את זה - בהנחה שאתה מתקין את אותה מהדורה של Windows שאליה הגיע המחשב האישי, הוא אמור להפעיל אוטומטית ולעבוד מבלי שתצטרך להזין מפתח. הכל יקרה באופן אוטומטי.

הקפד להשתמש באותה גרסה ומהדורה של Windows שאיתו המחשב הגיע. במילים אחרות, אם זה הגיע עם Windows 7 Home Premium, אינך יכול להתקין את Windows 7 Professional.

אם המפתח שמור בחומרת המחשב

נתחיל מהמצב הפשוט ביותר. במחשבי Windows 8 ו- 10 חדשים יותר, המפתח אינו מאוחסן בתוכנה שבה ניתן לנגב אותו, או על מדבקה שבה ניתן לנקות אותו או להסירו. איש אינו יכול להציץ במדבקת המחשב שלך כדי לגנוב את מפתח המוצר שלו. במקום זאת, המפתח נשמר בקושחת UEFI של המחשב או ב- BIOS על ידי היצרן.

אתה לא צריך לעשות שום דבר מיוחד אם יש לך את זה. אתה אמור להיות מסוגל להתקין מחדש את אותה מהדורה של Windows שאיתה הגיע המחשב וזה פשוט אמור לעבוד אפילו בלי לבקש ממך מפתח. (ובכל זאת, עדיף למצוא את מפתח המוצר באמצעות אחת מהשיטות הבאות ולרשום אותו לפני התקנה מחדש של Windows - לכל מקרה.)

אם אתה רוצה למצוא את המפתח המשובץ ב- UEFI ולרשום אותו, אתה יכול לעשות זאת בפשטות. פשוט פתח את תפריט התחל, הקלד "כוח" והפעל את יישום ה- Powershell שעולה.

לאחר מכן, הזן את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

(Get-WmiObject-query 'בחר * מתוך SoftwareLicensingService'). OA3xOriginalProductKey

אתה אמור להיות מתוגמל במפתח הרישיון המשובץ שלך. רשמו אותו ואחסנו במקום בטוח.

קרא את המפתח מתוך מדבקת תעודת האותנטיות

אם יש לך מחשב עם תקופת Windows 7, יש סיכוי טוב שמפתח המחשב האישי הוא מפתח יחיד שהיצרן משתמש בו לכל המחשבים האישיים שלהם. הודות ל"התקנה מוקדמת נעולה של המערכת ", אינך רשאי להשתמש במפתח זה להתקנת Windows. אם תנסה, תקבל הודעות שגיאה על כך שהמפתח אינו חוקי.

כדי לבדוק, יהיה עליך לחפש מדבקת תעודת מקוריות במחשב שלך. מדבקת ה- COA מאמתת שהמחשב הגיע עם עותק אותנטי של Windows, ועל המדבקה עליו מודפס מפתח מוצר. תצטרך מפתח מוצר זה כדי להתקין מחדש את Windows, ואם היצרן השתמש בהתקנה מוקדמת של מערכת נעולה, מפתח זה שונה מזה שמגיע למחשב שלך בתוכנה.

בדוק את המחשב שלך כדי למצוא את המפתח. במחשב נייד, ייתכן שהוא נמצא בתחתית המחשב הנייד. אם למחשב הנייד יש סוללה נשלפת, ייתכן שהיא נמצאת מתחת לסוללה. אם יש תא כלשהו שתוכל לפתוח, ייתכן שהוא נמצא שם. זה עשוי אפילו להיות תקוע לבנה המטען של המחשב הנייד. אם זה שולחן עבודה, חפש בצד המקרה של שולחן העבודה. אם זה לא שם, בדוק את החלק העליון, האחורי, התחתון ובכל מקום אחר.

אם המפתח נשפשף מהמדבקה, אין הרבה מה שתוכלו לעשות. אתה יכול לנסות ליצור קשר עם יצרן המחשב ולהסביר מה קרה, אך איננו יכולים להבטיח שהם יעזרו. מיקרוסופט תמיד תשמח למכור לך מפתח נוסף!

השתמש ב- ProduKey של NirSoft לשחזור מפתחות מוצרים (גם אם אינך יכול לאתחל את המחשב האישי)

הדרך הקלה ביותר לקבל גישה למפתח המוצר שלך היא באמצעות כלי צד שלישי, ואין מישהו טוב יותר מאלה NirSoft. כלי השירות שלהם הם תמיד נטולי קשקשים, והם תמיד ממש שימושיים. הבעיה היחידה עם כלי השירות המסוים הזה היא שאנטי-וירוס כלשהו יזהה אותו כחיובי כוזב, מכיוון שחלק מהתוכנות הזדוניות עשויות לנסות לגנוב את מפתח המוצר שלך.

Note: the NirSoft keyfinder won’t always work for OEM computers, depending on how they decided to activate the licenses. If your OEM installed your computer and used a single key for all their PCs, this won’t work. It also doesn’t work for Office 2013.

All you have to do is download ProduKey, unzip it, and then run it to immediately see all of your product keys. It’s as simple as that.

If you want to recover a key from a dead computer, you can hook up the hard drive to a working PC, and then run ProduKey and use File > Select Source to point to the external Windows directory. You can then grab the keys from that computer easily.

You can also use a Linux live CD to pull the Windows directory off the other computer and onto a thumb drive, or just grab the registry files if you prefer. If you need help, we’ve got a guide to pulling data off a dead computer.

RELATED:How to Recover Files From a Dead Computer

Find the Windows Key Without Any Software (Advanced Users Only)

Assuming you can boot your computer without any problems, you can easily create a simple VBscript that will read the value out of the registry and then translate it into the format that you need for reinstalling. We’re not sure where this script came from, but reader raphoenix posted it on our forum a long time ago, so we’re sharing it here for you.

Copy and paste the following into a Notepad window:

Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell") MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))  Function ConvertToKey(Key) Const KeyOffset = 52 i = 28 Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789" Do Cur = 0 x = 14 Do Cur = Cur * 256 Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur Key(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255 Cur = Cur Mod 24 x = x -1 Loop While x >= 0 i = i -1 KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i  -1) Then i = i -1 KeyOutput = "-" & KeyOutput End If Loop While i >= 0 ConvertToKey = KeyOutput End Function

You’ll need to use File -> Save As, change the “Save as type” to “All Files” and then name it productkey.vbs or something similar ending with the vbs extension. We’d recommend saving to the desktop for easy access.

Once you’ve saved it, you can just double-click and the popup window will show you your product key.

Pro tip: If you use CTRL+C when the popup window is active, it will copy the contents of the window to the clipboard, and then you can paste it into Notepad or somewhere else.

מערכת מפתח המוצר מסובכת להבנה מכיוון שמיקרוסופט לא באמת רוצה שמשתמשי Windows טיפוסיים יתקינו מחדש את Windows במחשבים האישיים שלהם. במקום זאת, הם מעדיפים להשתמש במדיה לשחזור של יצרן המחשבים שלך. אך אמצעי ההתאוששות מלאים בתוכנות התפיחה שאינך מעוניין במחשב האישי שלך - לכן כל כך הרבה גיקים בוחרים לעתים קרובות להתקין מחדש את Windows במחשבים האישיים החדשים שלהם.