איפה 'מנהל המשימות' ב- Mac?

אם אתה ותיק ב- Windows, אתה בטח מכיר את השימוש במנהל המשימות כדי להתמודד עם יישומים שמקפיאים או בודקים את השימוש בזיכרון. ב- Mac, המשימות הללו נופלות לתיבת דו-שיח Force Quit או כלי שירות שנקרא Activity Monitor, אשר נשלח עם כל גרסאות Mac OS X ו- macOS מאז שנת 2000. כך תוכלו להשתמש בהן.

סיום תוכניות עיקשות עם "כוח צא"

אם אתה מכיר את הלחיצה על Ctrl + Alt + Delete במחשב Windows כדי להרוג תוכנית עקשנית, תשמח לדעת שמשולבת שלוש אצבעות דומה קיימת ב- Mac. כאשר תוכנית אינה מגיבה, פשוט לחץ על Command + Option + Esc כדי לפתוח את תיבת הדו-שיח "Force Quit Applications".

יופיע חלון המפרט אפליקציות הפועלות כעת. כדי לסגור אחד עקשן שמסרב להפסיק בדרך כלל, בחר אותו מהרשימה ולחץ על כפתור "כוח צא".

לאחר שביקש אישור, MacOS תסגור את היישום שבחרת. מאוד שימושי.

קשורים: מה המקבילה של Ctrl + Alt + Delete ב- Mac?

פתרון בעיות עם פרטים נוספים: צג פעילות

אם יש לך בעיה עמוקה יותר במשאבי מערכת לבדוק ב- Mac, כגון צריכת זיכרון או מידע מפורט על אפליקציה או תהליך מסוים, תרצה להשתמש ב Monitor Monitor. כברירת מחדל, Monitor Monitor חי בתיקייה בשם "Utilities" בתיקיית היישומים ב- Mac שלך.

אחת הדרכים המהירות ביותר לפתוח את Monitor Monitor היא באמצעות Spotlight. כדי לפתוח את "זרקור", לחץ על סמל "זכוכית המגדלת" הקטנה בשורת התפריטים שלך (או לחץ על Command + Space).

כאשר מופיע סרגל "חיפוש זרקורים", הקלד "צג פעילויות" ולחץ על "חזור". לחלופין, תוכלו ללחוץ על הסמל "Activity Monitor.app" בתוצאות הזרקור.

לאחר שנפתח חלון "Monitor Monitor", תראה רשימה של כל התהליכים הפועלים ב- Mac שלך, בדומה לזה:

באמצעות חמש הלשוניות בחלקו העליון של החלון, תוכלו לבקר בתצוגות המציגות מידע על תהליכים פועלים ממוינים לפי שימוש במעבד ("מעבד"), שימוש בזיכרון ("זיכרון"), צריכת אנרגיה ("אנרגיה"), שימוש בדיסק ( "דיסק"), ושימוש ברשת ("רשת"). לחץ על הכרטיסייה המתאימה לקטע שאליו ברצונך לבקר.

בכל עת תוך כדי רישום תהליכים, אתה יכול לבחור תהליך מתוך הרשימה ולחץ על כפתור "עצור" (שנראה כמו מתומן עם "x" בתוכו) כדי לאלץ אותו להפסיק, או לחץ על כפתור "בדוק" ("i" במעגל) כדי לראות מידע נוסף על התהליך.

ואם אתה מוצף במספר התהליכים המפורטים, תוכל לצמצם אותם באמצעות תפריט "תצוגה" בסרגל התפריטים. לדוגמה, תוכל לבחור באפשרות "התהליכים שלי", כדי לראות רק רשימה של תהליכים המשויכים לחשבון המשתמש שלך.

ניתן גם לחפש תהליך באמצעות סרגל החיפוש בפינה השמאלית העליונה של החלון. פשוט הקלידו את שם האפליקציה או התהליך אותו אתם מחפשים, והוא יופיע ברשימה (אם הוא פועל כעת).

צג הפעילות מאוד שימושי, אז הקדש קצת זמן לחקור אותו, ותהיה הרבה יותר מיומנים להשתמש בו כדי לפתור את ה- Mac שלך. תעשה חיים!

קשורים: כיצד לפתור בעיות ב- Mac שלך באמצעות צג פעילות