כיצד להפעיל את Adobe Flash ב- Google Chrome 76+

אדובי פלאש נעלם. גוגל הכניסה מסמר נוסף לארונו עם Chrome 76, החוסם את כל תוכן הפלאש באתרים כברירת מחדל. אם אתה עדיין משתמש ב- Flash, תוכל להפעיל אותו מחדש לעת עתה - אך Chrome הופך אותו למרגיז.

פלאש הולך ונעלם בסוף 2020

פלאש לא נעלם לגמרי - עדיין. במקום זאת, Chrome חוסם את Flash כברירת מחדל עם ההודעה "Flash נחסם בדף זה." אם תפעיל מחדש את Flash ב- Chrome, תראה הודעה שאומרת: "נגן Flash לא יתמוך עוד לאחר דצמבר 2020", עם כפתור לכיבוי Flash.

כפי שמסבירה גוגל, כאשר הכדור יורד בערב ראש השנה, 2020, הספירה לאחור תספור גם עד סוף הפלאש.

זה לא רק עניין של Google Chrome. אדובי תסיים גם את התמיכה בפלאש בסוף 2020. מוזילה תוקפנית עוד יותר - היא תסיר את תמיכת הפלאש לחלוטין בתחילת 2020.

אם אתה משתמש בפלאש, עדיין יש לך כמעט שנה וחצי עד שהוא נעלם. המהלכים האגרסיביים יותר ויותר של Chrome אמורים לעודד אתרי אינטרנט להתרחק מפלאש בעוד שיש להם עדיין מספיק זמן לעשות זאת.

כיצד להריץ פלאש באתר

כשאתה מבקר באתר המשתמש ב- Flash, אתה רואה את ההודעה "תוסף חסום" בצד ימין של סרגל הכתובות או סרגל הכתובות של Chrome.

כדי להפעיל פלאש לאתר, לחץ על סמל הנעילה בצד שמאל של סרגל הכתובות (סרגל הכתובות), לחץ על התיבה "פלאש" ואז לחץ על "אפשר".

Chrome מבקש ממך לטעון מחדש את הדף - לחץ על "טען מחדש".

גם לאחר טעינת הדף מחדש, כל תוכן פלאש לא נטען - עליך ללחוץ עליו כדי לטעון אותו.

להפעלת אובייקט Flash בודד, לחץ על לחצן ההפעלה שלו. להפעלת כל אובייקטים של Flash בדף - כולל כל אובייקטים פלאש מוסתרים הפועלים ברקע - לחץ על סמל התוסף החסום בצד ימין של סרגל הכתובות ולחץ על "הפעל פלאש הפעם".

בכל פעם שאתה מאפשר פלאש לאתר, הוא מתווסף לרשימת ההרשאות - לחץ על סמל התוסף החסום ולחץ על "נהל" כדי לראות אותו. לחלופין, תוכל chrome://settings/content/flashלפנות אליו כדי להציג אותו.

הנה החדשות הרעות: בכל פעם שאתה מפעיל מחדש את הדפדפן שלך, Chrome מוחק את הרשימה הזו. אם אתה משתמש ב- Flash לעתים קרובות באתר מסוים, תצטרך לעשות זאת שוב ושוב. גוגל רוצה ברצינות שמשתמשי Chrome יפסיקו להשתמש בפלאש, ולכן זה הופך את תהליך הפלאש למעצבן בכוונה.

כיצד להפעיל פלאש מסוג 'לחץ להפעלה'

במקום ש- Chrome יחסום אוטומטית את Flash בכל אתרי האינטרנט, תוכל להגדיר את Chrome לבקש לפני הצגת תוכן Flash. (לא, אין שום אפשרות ש- Chrome ישמיע אוטומטית פלאש יותר).

שלא כמו ההעדפה שלעיל, Chrome יזכור הגדרה זו. עם זאת, הוא יציג באנר "נגן פלאש לא יתמוך עוד לאחר דצמבר 2020" בכל פעם שתפתח מחדש את הדפדפן שלך. אין דרך להשבית הודעה זו מבלי להשבית את Flash.

כאשר פלאש חסום, לחץ על סמל התוסף החסום בסרגל הכתובות של Chrome ולחץ על "נהל". פעולה זו תעביר אותך לדף הגדרות ה- Flash, אליו תוכל לגשת גם מהגדרות> מתקדם> פרטיות ואבטחה> הגדרות אתר> פלאש.

לחץ על המעבר כאן כדי להגדיר את Chrome ל"שאל תחילה "ולא לברירת המחדל של" חסום אתרים מלהפעיל Flash (מומלץ). "

כעת, כאשר אתה מבקר באתר עם Flash, באפשרותך ללחוץ על אובייקט Flash בדף האינטרנט וללחוץ על "אפשר" כדי להציגו.

אתה עדיין צריך ללחוץ כדי להפעיל את תוכן הפלאש לאחר מכן. עם זאת, זה קצת יותר יעיל מאשר לחיצה על סמל הנעילה כדי לפתוח את תפריט ההגדרות של האתר.

כמובן, פלאש לא ייעלם לחלוטין בסוף 2020. דפדפנים ישנים, כמו Internet Explorer, עדיין יתמכו בגרסאות ישנות של פלאגין הפלאש. זה אמור להיות אפשרי להפעיל תוכן פלאש אם אתה באמת זקוק לו, אך התוסף כבר לא יעודכן בתיקוני אבטחה.