כיצד להשתמש (או להשבית) את סביבת העבודה של דיו של Windows ב- Windows 10

עדכון יום השנה של חלונות 10 משפר את תמיכת העט של חלונות 10 עם תכונה חדשה של Windows Ink Workspace. זה נועד להפוך את השימוש בעט דיגיטלי למהיר וקל יותר עם טאבלט של Windows 10 או מכשיר להמרה.

מלבד היותו משגר ייעודי לאפליקציות המותאמות בעט, חלל העבודה של דיו של Windows כולל יישומי פתקים דביקים חדשים, משטח שרטוט ומסך סקיצה. תוכלו למצוא גם אפשרויות נוספות לשליטה על אופן הפעולה של העט שלכם באפליקציית ההגדרות.

כיצד לפתוח את חלל העבודה של דיו של Windows

להפעלת שטח העבודה, לחץ או הקש על סמל סביבת העבודה של Windows Ink Ink בצורת עט שמופיע באזור ההודעות שלך.

אם יש לך עט או עט דיגיטלי עם כפתור קיצור דרך, תוכל גם להפעיל במהירות את סביבת העבודה של Windows Ink על ידי לחיצה על כפתור העט. לדוגמה, אם יש לך עט משטח, אתה יכול ללחוץ על הכפתור בעט כדי להפעיל את שטח העבודה. זו הגדרת ברירת המחדל, לפחות - אתה יכול להתאים אישית מה הכפתור עושה מאפליקציית ההגדרות.

כיצד להפעיל ולמצוא אפליקציות עם עט

סביבת העבודה של דיו של Windows היא כמו תפריט התחלה לביצוע דברים בעזרת עט. במקום לחפש אפליקציות בודדות, פשוט תפס את העט שלך, לחץ על הלחצן ואז הקש על האפליקציה שבה תרצה להשתמש בעט.

הוא נפתח כסרגל צד בצד ימין של המסך שלך ומספק גישה מהירה לאפליקציות כמו הכלים החדשים של פתקים דביקים, משטח רישום וכלי סקיצת מסך, יחד עם אריחי קיצור דרך מהירים להפעלת יישומים המותאמים לעטים בהם השתמשת לאחרונה. אריחי קיצור הדרך האלה הם רק דרך נוספת למצוא ולהפעיל אפליקציות המותאמות לעט מבלי שיישומים אחרים המותקנים שלך יפריעו להם.

תראה כאן גם אפליקציות "מוצעות" מחנות Windows, ותוכל ללחוץ או להקיש על "קבל יישומי עט נוספים" כדי להציג דף מיוחד בחנות Windows שמפרט רק יישומים המותאמים לעט. זה נותן לך דרך מהירה יותר למצוא יישומים המותאמים בעט, כמו יישום Fresh Paint של מיקרוסופט לאמנות דיגיטלית.

כיצד להשתמש בפתקים דביקים, סקצ'ט וסקיצת מסך

קשורים: המדריך למתחילים ל- OneNote ב- Windows 10

שלושת האפליקציות העיקריות של Windows Ink Workspace מסופקות על ידי Windows ונועדו להקל על השימוש בעט שלך.

השתמש בפתקים דביקים כדי לרשום הערות עם עט (או פשוט להקליד אותם באמצעות המקלדת) והתייחס אליהם בהמשך. פתקים דביקים היא אפליקציה קלה יותר, שאידיאלית לתווים מהירים. לקבלת הערות הערות מפורטות ונרחבות יותר, כנראה שתהיה לך יותר טוב עם OneNote של מיקרוסופט.

כשאתה פותח פתקים דביקים, תישאל אם ברצונך "להפעיל תובנות", מה שיגרום ל- Windows להשתמש בזיהוי תווים לקרוא את התווים הדביקים שלך ולהשתמש בבינג ובקורטנה כדי לספק מידע מפורט יותר. לדוגמה, אם אתה רושם מספר טיסה, הערות דביקות יבצעו זיהוי תווים, יזהו את מספר הטיסה ויהפכו אותו לקישור. לחץ או הקש על הקישור כדי להציג פרטים עדכניים על אותו מספר טיסה. זה אופציונלי לחלוטין, והמטרה העיקרית של אפליקציית Sticky Notes היא רק לכתיבת פתקים בעט או במקלדת.

Sketchpad הוא בעצם רק לוח דיגיטלי. תוכלו למצוא אפשרויות לבחירת סגנונות כתיבה שונים, החל מעיפרון דק ועד עטים צבעוניים והדגשות עבות יותר בצבעים שונים. יש גם סרגל וירטואלי שתוכל להפעיל שיאפשר לך לצייר קו ישר לחלוטין. הצב את הסרגל, צייר, והקו שלך יישאר מצומד לקצה הסרגל. אתה יכול לשמור תמונה של הלוח שלך בקובץ תמונה או להשתמש בלחצן השיתוף כדי לשלוח אותו למישהו דרך אפליקציה אחרת.

Sketch Screen הוא כלי פשוט למדי המאפשר לסמן את המסך. כאשר אתה מפעיל את Sketch Screen, הוא יצלם צילום מסך וייתן לך כלי ציור שתוכל להשתמש בו לביאור. צייר או כתוב מה שאתה רוצה מעל המסך שלך, ואז אתה יכול לשמור את הסקיצה בקובץ תמונה ולשלוח אותו למישהו או להשתמש בכפתור השיתוף כדי לשתף אותו עם אפליקציה אחרת.

אם אתה רק רוצה לשמור צילום מסך מבלי להערות עליו, השתמש במקשי הקיצור של Windows + PrintScreen במקום זאת.

כיצד להגדיר את העט ולהתאים אישית את שטח העבודה

כדי להתאים אישית את סביבת העבודה של דיו של Windows, עבור אל הגדרות> מכשירים> עט ודיו של Windows. תוכלו למצוא מגוון אפשרויות לשליטה בעט ובסביבת העבודה של דיו של Windows כאן. לדוגמה, תוכל לומר ל- Windows אם אתה כותב ביד ימין או שמאל ולבחור מה הכפתור על העט עושה כאשר אתה לוחץ עליו, לוחץ לחיצה כפולה או לוחץ עליו לחיצה ארוכה.

כיצד להשבית את סמל סביבת העבודה של Windows Ink

אם אינך מתכנן להשתמש בעט עם Windows 10 וברצונך להוריד את סביבת העבודה של Windows Ink משורת המשימות שלך, תוכל לכבות אותו בדיוק כמו לכבות סמלי מערכת אחרים.

לשם כך, עבור אל הגדרות> התאמה אישית> שורת המשימות> הפעל או כבה את סמלי המערכת. אתר כאן את סמל סביבת העבודה של דיו של Windows והגדר אותו למצב "כבוי".