כיצד zip (ולפתור) קבצים ב- Windows 10

פורמט קובץ ה- ZIP מצמצם את גודל הקבצים על ידי דחיסתם, חוסך מקום בדיסק וצמצום זמני העברת הרשת. זה גם מאפשר לך לשלב כמה קבצים לקובץ אחד שקל לשתף עם אחרים. להלן הוראות ל zip ולפתוח קבצים ב- Windows 10.

כיצד ליצור קובץ מיקוד (תיקיה דחוסה)

ראשית, פתח את סייר הקבצים ואתר את הקבצים או התיקיות שברצונך לדחוס ולשלב לקובץ מיקוד. Windows מתייחס לקובץ Zip כ"תיקיה דחוסה ", ולכן התנאים ניתנים להחלפה במקרה זה.

אנו נשתמש בקבוצת קבצי תמונה כדוגמה, אך תוכל לדחוס כל סוג של קובץ.

אם מדובר בקובץ או תיקיה בודדים שברצונך לדחוס, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני עליו ותפריט יופיע. לחץ על "שלח אל" ולאחר מכן לחץ על "תיקיה דחוסה (מכווצת)."

אתה יכול גם לבחור מספר קבצים או תיקיות ב- Explorer ולאחר מכן בצע את אותם השלבים לעיל כדי לדחוס אותם בו זמנית.

Windows דוחס את הקבצים או התיקיות, וקובץ ZIP חדש מופיע באותו מיקום כמו הקבצים איתם אתה עובד. סמל קובץ ה- ZIP נראה כמו תיקיית Windows רגילה עם רוכסן.

לאחר מכן, Windows מאפשר לך לתת שם לקובץ ה- ZIP כל מה שתרצה. הקלד שם ולחץ על Enter.

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על קבצי מיקוד

כיצד להציג את תוכן קובץ ZIP ולהוסיף קבצים

אם ברצונך לבדוק את תוכן קובץ ה- ZIP, לחץ עליו פעמיים בסייר הקבצים. קובץ ה- ZIP ייפתח ממש כמו תיקיה רגילה ותראה את הקבצים בתוכו.

ניתן גם להעתיק ולהדביק או לגרור ולשחרר קבצים לחלון זה כדי להוסיף אותם לקובץ ה- ZIP. כדי להסיר קבצים בודדים מקובץ ה- ZIP, מחק אותם מכאן. כל שינוי שתבצע בתוך התיקיה יחול על קובץ ה- ZIP.

אם אתה מרוצה, סגור את חלונות קובץ ה- ZIP והגדרת. אתה יכול להעתיק את קובץ ה- ZIP לכל מקום שתרצה.

אפשר גם להוסיף קבצים נוספים לקובץ ZIP קיים על ידי פתיחתו ב- Explorer ואז גרירת הקבצים שברצונך להוסיף לחלון.

כיצד לחלץ את כל הקבצים מתיקיה דחוסה (קובץ מיקוד)

אם התיקיה הדחוסה שלך (קובץ ZIP) מכילה קבצים רבים, לרוב הכי קל לחלץ אותם בו זמנית לתיקיה חדשה. לשם כך, אתר את קובץ ה- Zip שברצונך לפתוח / לחלץ ב- Explorer. לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הקובץ ולאחר מכן בחר "חלץ הכל" מהתפריט הנפתח.

מופיעה תיבת דו-שיח השואלת היכן ברצונך לשים את הקבצים שאתה מחלץ. אם ברצונך לשנות את המיקום, לחץ על "עיון" ואז בחר נתיב. כשתסיים, לחץ על "חלץ".

הקבצים יחלצו עצמם ליעד שבחרת ותראה אותם בחלון חדש.

כיצד לחלץ קובץ יחיד מתיקיה דחוסה (קובץ מיקוד)

באמצעות סייר, אתר את התיקיה הדחוסה (קובץ Zip) שממנה ברצונך לחלץ קובץ. לחץ עליו פעמיים והוא נפתח כמו תיקיה רגילה. תראה רשימת קבצים או קבוצת סמלים המייצגים את הקבצים הדחוסים.

אתר את הקובץ שברצונך לחלץ ואז גרור אותו מחלון התיקיה הדחוס למיקום אחר, כגון תיקיה אחרת או שולחן העבודה שלך.

הקובץ שחולץ מועתק למיקום החדש, והוא יישאר גם בקובץ ה- Zip. אתה יכול לחזור על תהליך זה כמה פעמים שתרצה. כשתסיים, פשוט סגור את חלון התיקיה הדחוסה.

דרכים נוספות לרוכסן ולפתוח

ישנן דרכים אחרות ל zip ולפתוח קבצים ב- Windows באמצעות כלים של צד שלישי, כגון 7-Zip, שהוא אחד המועדפים עלינו. באפשרותך גם להגן על סיסמה ולהצפין את קבצי ה- Zip שלך בעת דחיסתם לצורך אבטחה.

קשורים: הכלי לחילוץ ודחיסת קבצים הטוב ביותר עבור Windows