כיצד להפעיל מרחוק את המחשב דרך האינטרנט

אם אתה משתמש בשולחן עבודה מרוחק, בגישה לקבצים מרוחקים או בתוכנות שרת אחרות, אתה עלול להשאיר את המחשב שלך בבית או בעבודה כשאתה יוצא מהבית. זה משתמש בכוח רב יותר. במקום זאת, תוכל להפעיל מרחוק את המחשב האישי שלך בכל פעם שאתה צריך להשתמש בו.

זה מנצל את Wake-on-LAN. למרות שמו, ניתן להגדיר Wake-on-LAN כך שתוכלו לשלוח "חבילות קסם" שיעירו את המחשב דרך האינטרנט.

הגדר Wake-On-LAN

קשורים: מהו Wake-on-LAN, וכיצד אוכל להפעיל אותו?

כדי לגרום לכך לעבוד, ראשית יהיה עליך להגדיר Wake-On-LAN כרגיל. בדרך כלל תמצא הגדרה זו בהגדרות ה- BIOS או ה- UEFI של המחשב. בהגדרות המחשב האישי שלך, ודא שהאפשרות Wake-On-LAN מופעלת.

אם אינך רואה אפשרות זו ב- BIOS או ב- UEFI שלך, עיין במדריך של המחשב או לוח האם אם הוא תומך ב- Wake-on-LAN. ייתכן שהמחשב אינו תומך ב- Wake-on-LAN או ש- WoL עשוי להיות מופעל תמיד ואין לו אפשרויות קשורות ב- BIOS.

יתכן שתצטרך להפעיל אפשרות זו מתוך Windows, בין אם קיימת אפשרות WoL ב- BIOS שלך ובין אם לא. פתח את מנהל ההתקנים של Windows, אתר את התקן הרשת שלך ברשימה, לחץ עליו לחיצה ימנית ובחר מאפיינים. לחץ על הכרטיסייה מתקדם, אתר את "התעוררות בחבילה קסומה" ברשימה, והפעל אותה.

קשורים: היתרונות והחסרונות של מצב "הפעלה מהירה" של Windows 10

הערה: יתכן ש- Wake-on LAN לא יעבוד בחלק מהמחשבים המשתמשים במצב הפעלה מהירה ב- Windows 8 ו- 10. אם זה לא שלך, יהיה עליך להשבית את ההפעלה המהירה.

שיטת העברת הנמל

קשורים: כיצד להעביר יציאות בנתב שלך

Wake-On-LAN משתמש ב- UDP. כלי עזר רבים משתמשים ביציאות 7 או 9, אך ניתן להשתמש בכל יציאה שתרצו לשם כך. יהיה עליך להעביר יציאת UDP לכל כתובות ה- IP שמאחורי הנתב שלך - אינך יכול רק להעביר לכתובת IP ספציפית. יש להעביר את חבילת Wake-on-LAN לכל מכשיר שרץ מאחורי הנתב שלך, והתקן יתעורר רק אם המידע בחבילה WoL תואם את זה. זה מכונה "שידור מכוון רשת משנה".

לשם כך יהיה עליך להעביר את היציאה ל"כתובת השידור ", שתשדר את החבילה לכל המחשבים ברשת. כתובת השידור היא *. *. * .255. לדוגמה, אם למחשב שלך יש את כתובת ה- IP 192.168.1.123, הזן את 192.168.1.255 ככתובת השידור. אם למחשב שלך יש את כתובת ה- IP 10.0.0.123, הזן את 10.0.0.255 ככתובת השידור.

גש לדף התצורה של הנתב שלך ואתר את מסך העברת היציאות כדי להגדיר זאת.

נתבים מסוימים אינם מאפשרים לך להעביר יציאות ל- IP זה, ולכן ייתכן שתצטרך להונות את הנתב שלך כך שיאפשר לך לעשות זאת בדרך אחרת. ייתכן שתרצה לחפש מידע אודות העברת מנות Wake-on-LAN או העברת מנות לכתובת השידור באמצעות הנתב שלך.

קשורים: כיצד לגשת בקלות לרשת הביתית שלך מכל מקום באמצעות DNS דינמי

ייתכן שתרצה גם להגדיר DNS דינמי בנתב שלך. גם אם כתובת ה- IP שלך משתנה, תוכל לשלוח חבילת Wake-On-LAN לשם מארח ה- DNS הדינמי של הנתב שלך והיא תגיע למחשב שלך. בעל שם מארח עקבי גם מקל על גישה מרחוק לשירותים הפועלים במחשב האישי שלך.

לאחר מכן בחר כלי לשליחת חבילת הקסם ההיא. יש הרבה מאוד אפשרויות שונות למשלוח מנות Wake-On-LAN. בעבר המלצנו על depicus, אשר אתר האינטרנט שלו מציע מגוון של שירותי Wake-On-LAN בחינם לכל פלטפורמה שתרצה. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בתוכנית Windows הגרפית Wake on LAN, ממשק אינטרנט המאפשר לך לשלוח חבילה מהדפדפן שלך, או באפליקציית Android. שירות Wake-on-LAN בחינם זמין לכל פלטפורמה שאולי תרצה אחת עבורה - הנה אחת לאייפון.

כאשר אתה משתמש באחד מהכלים הללו, יהיה עליך להזין ארבע פיסות מידע:

  • כתובת MAC : הזן את כתובת ה- MAC של ממשק הרשת המאזין לחבילת Wake-On-LAN.
  • כתובת IP או שם תחום : הזן את כתובת ה- IP של הנתב שלך באינטרנט או כתובת DNS דינמית כמו you.ddns.com.
  • מסיכת רשת משנה : יהיה עליכם להזין את מסיכת רשת המשנה המתאימה למחשב שמאחורי הנתב.
  • מספר יציאה : הזן את מספר יציאת ה- UDP שהעברת לכתובת השידור.

לאחר מכן הכלי יכול לשלוח "חבילת קסמים" עם המידע הנכון - ואם הגדרת הכל נכון - המחשב שלך יתעורר.

אפשרויות קלות יותר

קשורים: הכלים הטובים ביותר לביצוע תמיכה טכנית מרחוק בקלות

יש דרך קלה יותר לעשות זאת. לתוכניות גישה מרחוק כמו TeamViewer ו- Parallels Access יש כעת תמיכה ב- Wake-on-LAN מובנית, כך שתוכל לדלג על חלק מתהליך ההתקנה המייגע יותר ולהעיר את המחשב עם תוכנית הגישה מרחוק שבה אתה כבר משתמש. אנו נשתמש כאן ב- TeamViewer מכיוון שהוא הפיתרון הטוב ביותר לגישה מרחוק לשולחן העבודה של המחשב או אפילו לקבצים בכונן הקשיח לדעתנו.

אפשרויות אלה תמצאו תחת תוספות> אפשרויות ב- TeamViewer. לחץ על הלחצן הגדר לצד Wake-on-LAN כדי להגדיר אותם.

TeamViewer מאפשר לך להשתמש ב"מזהי TeamViewer בתוך הרשת שלך "כדי להעיר מחשב מרוחק. לדוגמא, נניח שיש לך חמישה מחשבים שונים בבית. ארבעה מהם כבויים, ואחד מופעל כאשר TeamViewer פועל. לאחר מכן תוכל "להעיר" את ארבעת המחשבים האחרים מתוך TeamViewer אם הגדרת זאת כהלכה. TeamViewer ישלח את המידע על Wake-on-LAN למחשב אחד שמריץ את TeamViewer, ומחשב זה יכול לשלוח את חבילות ה- Wake-on-LAN מתוך הרשת. לא תצטרך להגדיר העברת יציאות, להשתמש בכלי צד שלישי או לדאוג לכתובת ה- IP המרוחקת. עדיין תצטרך להפעיל Wake-on-LAN ב- BIOS ובמנהל ההתקנים.

ל- TeamViewer יש גם אפשרות להגדיר Wake-on-LAN "כתובת ציבורית". זה רק מאפשר לך ליזום חבילת Wake-on-LAN מתוך יישום TeamViewer, גם אם כל המחשבים המרוחקים כבויים. יהיה עליכם לעבור את תהליך העברת הנמל בכדי להבטיח שניתן יהיה להגיע למחשב האישי שמריץ את TeamViewer באופן ציבורי. לאחר מכן תוכל להעיר את המחשב מתוך TeamViewer במקום להסתמך על תוכנות צד שלישי נוספות.

סיביות הרשת יכולות להיות מעט מסובכות, במיוחד אם הנתב שלך נתקל בדרכך ומונע ממך לשנות את ההגדרות הדרושות לך. תוכנות נתב של צד שלישי עשויות להועיל יותר - למעשה, DD-WRT מספק אפילו דרך משולבת להעיר את המחשבים שלך על פי לוח זמנים על ידי שליחת מנות Wake-on-LAN.

קשורים: כיצד להשתמש בקושחה מותאמת אישית בנתב שלך ומדוע ייתכן שתרצה

קרדיט תמונה: ניל טרנר בפליקר, דאגלס ויטפילד בפליקר