כיצד להתאים מכשיר Bluetooth למחשב, לטאבלט או לטלפון

התקנים אלחוטיים עם מכשירי רדיו Bluetooth חייבים "להתאים" זה לזה לפני שהם יכולים לתקשר. זה כרוך בכך שניתן יהיה לגלותם ואולי להזין קוד PIN.

תהליך ההתאמה עובד עם "פרופילי Bluetooth", וכל מכשיר צריך להיות תואם. לדוגמא, ניתן להתאים רק עכבר או מקלדת למכשיר שתוכנן לעבוד עם סוג אביזר זה.

הכנס אביזר או מכשיר למצב גילוי

קשורים: יותר מדיבוריות: 5 דברים שאתה יכול לעשות עם Bluetooth

כדי לחסוך בסוללה, מכשיר עם Bluetooth אינו משדר כל הזמן שהוא זמין. גם אם יש לך אביזר התומך ב- Bluetooth ליד מכשיר תומך ב- Bluetooth, הם לא יוכלו לראות זה את זה עד שתכניס אותם למצב גילוי. לאחר מכן המכשיר יהיה "ניתן לגלות" על ידי מכשירים אחרים - למשך מספר דקות.

ראשית, הכניסו את האביזר בו תרצו להשתמש במצב גילוי. הדרך המדויקת שאתה עושה זאת תלויה באביזר. אם יש לך אוזניות, ייתכן שתצטרך להחזיק לחצן על האוזנייה למשך מספר שניות עד שנורה תתחיל להבהב. מקלדת או עכבר עשויים להכיל כפתור דומה, ייתכן שיהיה עליך ללחוץ עליו או להחזיק אותו. לרמקול יכול להיות כפתור Bluetooth בשלט הרחוק שמכניס אותו למצב גילוי Bluetooth. אחרים עשויים לעבור למצב גילוי כברירת מחדל לאחר שתפעיל אותם. נורה עשויה להבהב כדי לציין שהמכשיר נמצא במצב גילוי. זה יישאר גילוי רק כמה דקות.

לא בטוח כיצד להכניס את אביזרך למצב גילוי? עיין במדריך שלו, עיין באתר היצרן או בצע חיפוש באינטרנט לקבלת הוראות.

אם אתה משתמש בסמארטפון, טאבלט או מחשב, תוכל גם להפוך אותו לנגיש. במכשיר אייפון, אייפד או אנדרואיד, פשוט פתח את מסך הגדרות Bluetooth - ניתן יהיה לגלות את המכשיר שלך כל עוד המסך פתוח. ב- Mac, פשוט פתח את מסך הגדרות Bluetooth. ב- Windows, תצטרך לחפש בלוח הבקרה אחר Bluetooth לחץ על "שנה הגדרות Bluetooth", והפעל את האפשרות "אפשר להתקני Bluetooth למצוא את המחשב הזה".

שים לב שאתה לא צריך להפוך את המכשיר לגלוי אם אתה מתחבר ממנו. עליך להפוך את המכשיר לגילוי רק אם אתה מתחבר אליו. לדוגמה, נניח שרצית לחבר דיבורית לטלפון אנדרואיד שלך - אתה רק צריך להפוך את האוזנייה לנגלית ולא לטלפון אנדרואיד.

אבל, נניח שרצית לחבר טלפון אנדרואיד למחשב שלך - יהיה עליך להפוך את טלפון האנדרואיד לגלוי.

צפה ברשימת מכשירים הניתנים לגילוי בקרבת מקום

קשורים: כיצד להוסיף Bluetooth למחשב שלך

כעת עבור אל הטלפון החכם, הטאבלט, המחשב, נגן המוסיקה או כל מכשיר אחר שאליו תרצה לחבר את אביזר ה- Bluetooth. חפש את הגדרות Bluetooth או מסך ההתקנים. מסך זה יציג רשימה של מכשירי Bluetooth סמוכים הנמצאים במצב גילוי וכן מכשירים המותאמים למכשיר.

ודא שחומרת ה- Bluetooth במכשיר שלך מופעלת בפועל. לעתים קרובות תראה החלפה באזור הגדרות Bluetooth.

לדוגמה, כך ניתן לעשות זאת במערכות הפעלה פופולריות:

  • iPhone ו- iPad : פתח את אפליקציית ההגדרות והקש על Bluetooth בחלק העליון. של הרשימה
  • אנדרואיד : פתח את מסך ההגדרות והקש על אפשרות Bluetooth תחת רשתות אלחוטיות.
  • Windows : פתח את לוח הבקרה ולחץ על "הוסף התקן" תחת התקנים ומדפסות. תראה התקני Bluetooth הניתנים לגילוי בקרבתך. תזדקק לחומרת Bluetooth במחשב שלך כדי לעשות זאת, אך תמיד תוכל להוסיף Bluetooth למחשב שלך.
  • Mac OS X : לחץ על תפריט Apple ובחר העדפות מערכת. לחץ על סמל Bluetooth בחלון העדפות המערכת.
  • מערכת ההפעלה של Chrome : לחץ על אזור הסטטוס בפינה השמאלית התחתונה של המסך. לחץ על סטטוס ה- Bluetooth בחלון הקופץ שמופיע.
  • לינוקס : זה משתנה בהתאם להפצת לינוקס ולשולחן העבודה שלך. בשולחן העבודה של אובונטו של אובונטו, לחץ על תפריט גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה של המסך, בחר הגדרות מערכת ולחץ על סמל Bluetooth בחלון הגדרות המערכת.
  • התקנים אחרים : בין אם אתה משתמש בנגן מוסיקה או בקונסולת משחקי וידאו, בדרך כלל אתה אמור להיות מסוגל להיכנס למסך ההגדרות של המכשיר ולחפש אפשרות "Bluetooth".

התאם את המכשיר והזן PIN

בחר את המכשיר הניתן לגילוי ברשימה לחיבור. תלוי בהתקן ובהגדרות האבטחה שלו, ייתכן שתצטרך להזין קוד PIN כדי להתאים את המכשיר. אם אתה זקוק לקוד PIN, הוא אמור להיות מוצג על גבי מסך המכשיר. לדוגמא, אם אתה משייך את הטלפון למחשב שלך, תראה קוד PIN על גבי מסך הטלפון שלך ותצטרך להקליד אותו במחשב שלך.

לפעמים לא תצטרך להקליד את ה- PIN. במקום זאת, ייתכן שתראה את מספר ה- PIN המוצג בשני המכשירים. רק וודא שכל מכשיר מציג את אותו קוד PIN לפני שתמשיך.

במקרים מסוימים יתכן שתתבקש להזין קוד PIN גם אם המכשיר שלך לא יכול להציג אותו. לדוגמה, ייתכן שתתבקש להזין PIN בעת התאמה לאוזניות Bluetooth או רמקול. הזנת הקוד "0000" לרוב תפעל. אם לא, ייתכן שתצטרך לבדוק את תיעוד המכשיר (או לבצע חיפוש באינטרנט) כדי למצוא את ה- PIN הדרוש לו.

כברירת מחדל, לאחר התאמת ההתקנים, הם יראו זה את זה באופן אוטומטי ויתקשרו כאשר שניהם מופעלים ומאפשרים להם Bluetooth.

אתה לא צריך להתאים מחדש את האביזר ואת המכשיר כאשר אתה רוצה להשתמש בהם שוב. יהיה עליך לעשות זאת רק אם תגיד למכשירים שלך לשכוח אחד את השני - או להתאים דיבורית למכשיר אחר, למשל.

קרדיט תמונה: וויליאם הוק בפליקר