מהי יישום הכניסה של Windows (winlogon.exe) ומדוע הוא פועל במחשב שלי?

תהליך winlogon.exe הוא חלק קריטי במערכת ההפעלה Windows. תהליך זה פועל תמיד ברקע ב- Windows, והוא אחראי על כמה פונקציות מערכת חשובות.

קשורים: מהו התהליך הזה ולמה הוא פועל במחשב שלי?

מאמר זה הוא חלק מהסדרה המתמשכת שלנו המסבירה תהליכים שונים שנמצאו במנהל המשימות, כמו svchost.exe, dwm.exe, ctfmon.exe, mDNSResponder.exe, rundll32.exe, Adobe_Updater.exe, ורבים אחרים. לא יודע מהם השירותים האלה? עדיף להתחיל לקרוא!

מהי יישום הכניסה של Windows?

תהליך winlogon.exe הוא חלק חשוב מאוד במערכת ההפעלה Windows, ו- Windows לא יהיה שמיש בלעדיו.

תהליך זה מבצע מגוון משימות קריטיות הקשורות לתהליך הכניסה של Windows. לדוגמה, כאשר אתה נכנס, תהליך winlogon.exe אחראי לטעינת פרופיל המשתמש שלך ברישום. זה מאפשר לתוכניות להשתמש במקשים תחת HKEY_CURRENT_USER, אשר שונים עבור כל חשבון משתמש של Windows.

ל- Winlogon.exe יש ווים מיוחדים למערכת ומשגיח לראות אם תלחץ על Ctrl + Alt + Delete. זה מכונה "רצף תשומת הלב המאובטח", וזו הסיבה שמחשבים מסוימים עשויים להיות מוגדרים כך שידרשו ללחוץ על Ctrl + Alt + Delete לפני הכניסה. שילוב זה של קיצורי מקשים נתפס תמיד על ידי winlogon.exe, מה שמבטיח לך נכנסים לשולחן עבודה מאובטח שבו תוכניות אחרות אינן יכולות לפקח על הסיסמה שאתה מקליד או להתחזות לתיבת דו-שיח.

יישום הכניסה של Windows גם עוקב אחר פעילות המקלדת והעכבר שלך ואחראי על נעילת המחשב והפעלת שומרי מסך לאחר תקופה של חוסר פעילות.

לסיכום, Winlogon הוא חלק קריטי בתהליך הכניסה ועליו להישאר פועל ברקע. מיקרוסופט מספקת גם רשימה טכנית מפורטת יותר של האחריות של Winlogon, אם אתה מעוניין בכך.

האם אוכל להשבית אותו?

אינך יכול להשבית את התהליך הזה. זהו חלק מכריע ב- Windows וחייב לפעול בכל עת. בכל מקרה אין שום סיבה להשבית אותו מכיוון שהוא פשוט משתמש בכמות זעירה של משאבים ברקע לביצוע פונקציות מערכת קריטיות.

אם תנסה לסיים את התהליך ממנהל המשימות, תראה הודעה שאומרת כי סיום התהליך "יביא לכך ש- Windows לא יהיה שמיש או ייכבה". אם תעקוף הודעה זו, המסך שלך ישחור ושמחשבך אפילו לא יגיב ל- Ctrl + Alt + Delete. תהליך winlogon.exe אחראי על טיפול Ctrl + Alt + מחק, כך שאין אפשרות לשחזר את ההפעלה שלך לאחר שתפסיק אותה. יהיה עליך להפעיל מחדש את המחשב כדי להמשיך.

קשורים: כל מה שאתה צריך לדעת על המסך הכחול של המוות

Windows תמיד ישיק את התהליך הזה כשאתה מפעיל את המחשב האישי שלך. אם Windows אינו יכול להפעיל winlogon.exe, csrss.exe או תהליכי מערכת משתמשים קריטיים אחרים, המחשב שלך יהיה כחול עם קוד שגיאה 0xC000021A.

האם זה יכול להיות וירוס?

זה נורמלי שתהליך winlogon.exe פועל תמיד במערכת שלך. הקובץ האמיתי winlogon.exe ממוקם בספריה C: \ Windows \ System32 במערכת שלך. כדי לוודא כי יישום הכניסה האמיתי של Windows פועל, לחץ עליו לחיצה ימנית במנהל המשימות ובחר "פתח מיקום קובץ".

על מנהל הקבצים להיפתח לספריה C: \ Windows \ System32 המכילה את הקובץ winlogon.exe.

אם מישהו אמר לך שקובץ winlogon.exe שנמצא ב- C: \ Windows \ System32 הוא זדוני, זה מתיחה. זהו קובץ לגיטימי והסרתו תפגע בהתקנת Windows שלך.

הרמאים של תמיכה טכנית הצביעו על winlogon.exe ותהליכי מערכת קריטיים אחרים ואמרו "אם אתה רואה את זה פועל במחשב שלך, יש לך תוכנה זדונית". בכל מחשב פועלת יישום הכניסה של Windows וזה פשוט נורמלי. אל תיפול על ההונאות שלהם!

מצד שני, אם אתה רואה את הקובץ winlogon.exe בכל ספריה אחרת, יש לך בעיה. וירוס או סוג אחר של תוכנות זדוניות עלולים להסוות את עצמו בתור תהליך זה בניסיון להסתתר ברקע. שימוש גבוה במעבד או בזיכרון מ- winlogon.exe הוא סימן אזהרה נוסף, מכיוון שתהליך זה לא אמור להשתמש במעבד או בזיכרון רב במצבים רגילים.

קשורים: מהו האנטי-וירוס הטוב ביותר עבור Windows 10? (האם Windows Defender מספיק טוב?)

אם אתה רואה את הקובץ winlogon.exe בספרייה אחרת או אם אתה רק חושש כי תוכנה זדונית פועלת במחשב שלך, עליך להריץ סריקת מערכת מלאה עם תוכנת האנטי-וירוס המועדפת עליך. תוכנת האבטחה שלך תסיר כל תוכנה זדונית שתמצא.