כיצד ליצור תוכן עניינים ב- Google Docs

הוספת תוכן עניינים למסמך היא דרך שימושית להראות לקוראים כל נושא / פרק שרשום בקובץ. כשאתה יוצר תוכן עניינים ב- Google Docs, הוא יוצר אוטומטית אחת ומוסיף קישורים שקופצים לכל קטע אליו הם מפנים כאשר לוחצים עליו, ומאפשרים גישה מהירה לחלקים ספציפיים במסמך.

כיצד ליצור תוכן עניינים ב- Google Docs

מקם את נקודת ההכנסה במסמך לאן תרצה שתוכן העניינים ילך. בדרך כלל, טבלאות תוכן מופיעות אחרי הכותרת הראשונית, אך לפני המבוא או גוף המסמך.

לחץ על "הוסף", הצבע על "תוכן העניינים" ולאחר מכן לחץ על אחת משתי האפשרויות הניתנות. האפשרות הראשונה היא תוכן עניינים בטקסט רגיל עם מספרים בצד ימין. האפשרות השנייה אינה משתמשת במספרי עמודים, אלא מכניסה קישורים שקופצים לקטע שצוין. הראשון מיועד למסמכים שתדפיסו, והשני לצפייה מקוונת במסמכים.

שים לב שכדי ליצור תוכן עניינים שנוצר אוטומטית המקשר לחלקים ספציפיים במסמך שלך, עליך לעצב כל פרק - או כותרת - באמצעות סגנונות הראש המובנים של Google Docs. זה מאפשר למסמכים לדעת כיצד לאכלס את הטבלה להוסיף קישורים ניתנים ללחיצה.

כל סגנון כותרת מטופל באופן שונה בתוכן העניינים. לדוגמא, הסגנון כותרת 1 מציין ערך ברמה העליונה בתוכן העניינים. כותרות המשתמשות בסגנון כותרת 2 נחשבות לחלקי משנה ונראות מוטות תחת הסגנון הקודם כותרת 1 בטבלה. כותרת 3 היא קטע משנה של כותרת 2 וכן הלאה.

אם תשנה את הכותרות (תוסיף, תסיר או פשוט תשנה את הטקסט), תוכל לעדכן את תוכן העניינים כך שישקף את השינויים הללו על ידי לחיצה על תוכן העניינים בגוף המסמך ואז לחיצה על "עדכן תוכן העניינים" כפתור (שנראה כמו כפתור רענון).

כדי למחוק תוכן עניינים, לחץ עליו באמצעות לחצן העכבר הימני ובחר באפשרות "מחק תוכן עניינים".