כיצד לצלם צילומי מסך של משחקי המחשב שלך

אי פעם רצית שתוכל לתפוס תמונה של מה שאתה רואה באותו משחק וידאו יפהפה? ובכן אתה יכול - למעשה, ישנם כלים שאפילו מאפשרים לך להשהות את המשחק ולצלם צילום מסך באמצעות מצלמה זמינה בחינם.

קיצורי הדרך הרגילים לצילום צילום מסך של שולחן העבודה של המחשב שלך לרוב לא עובדים כראוי במשחקים. בסופו של דבר אתה יכול לצלם מסך שחור או תמונה של שולחן העבודה שלך כאשר תלחץ על כפתור Windows + Print Screen כדי לצלם צילום מסך של משחק מסך מלא, למשל, כך שייתכן ויהיה צורך בשיטות אחרות.

למרבה המזל, ל- Steam יש קיצור דרך מובנה לצילום צילום מסך של המשחק, ותכונה זו מובנית גם במנהלי ההתקנים הגרפיים של NVIDIA ו- AMD. אם אתה משחק משחק חדש יותר בחומרת גרפיקה של NVIDIA, תוכל אפילו לנצל את NVIDIA Ansel כדי להשהות את המשחק שלך ולהגדיר את צילום המסך המושלם של הדמות שלך. כך ניתן להשתמש בשיטות שונות אלה.

צלם צילום באמצעות קיצור הדרך של Steam

אם אתה משחק במשחק ב- Steam, אתה יכול להשתמש בתכונת צילום המסך המובנית בשכבת העל של Steam כדי לצלם תמונה של מה שמופיע על המסך. לחץ על מקש "F12" במקלדת כדי לצלם צילום מסך. תשמע צליל תריס והודעה "שמירת מסך נשמר" תופיע בפינה השמאלית התחתונה של המסך.

אתה יכול לשנות את מקש F12 למקש קיצור אחר, אם תרצה בכך. בממשק Steam, לחץ על Steam> הגדרות> In-game ושנה את האפשרות "מקשי קיצור מסך".

כדי להציג צילומי מסך שצולמו בתוך המשחק, אתה יכול לפתוח את שכבת העל של Steam על ידי לחיצה על Shift + Tab - או על קיצור המקשים המותאם אישית שלך, אם שינית זאת ב- Steam - וללחוץ על כפתור "הצג צילומי מסך" בשכבת העל.

לאחר היציאה מהמשחק תוכלו לראות גם את צילומי המסך שלכם מדף המשחק בספריית Steam שלכם. גלול מטה לתחתית דף המשחק ותראה קטע צילומי מסך עם כפתור "הצג ספריית צילומי מסך".

ספריית המסך מאפשרת לך להעלות את צילומי המסך שלך ל- Steam, ולהפוך אותם לציבוריים, לחברים בלבד או פרטיים, ולשתף אותם באופן אופציונלי לפייסבוק. יש כאן גם כפתור "הצג בדיסק" שיציג את צילומי המסך כקבצי תמונה במחשב האישי שלך, ומאפשר לך לעשות איתם מה שאתה רוצה.

צלם תמונות באמצעות קיצורי דרך בתוך המשחק

למשחקים רבים, במיוחד משחקים שאינם ב- Steam, יש פונקציות וקיצורי דרך מובנים משלהם. מקש צילום מסך זה הוא לרוב רק מקש "הדפסת מסך", אך ייתכן שמדובר במפתח אחר בחלק מהמשחקים. הקש על המקש המדובר, והמשחק ישמור צילום מסך של עצמו במיקום בדיסק שלך.

במשחקי Battle.net של Blizzard, למשל, מקש Print Screen תמיד שומר צילום מסך. לאחר מכן תוכל למצוא את צילומי המסך שלך בתיקיה בכונן הקשיח (אם כי זה שונה עבור כל משחק של Blizzard). לדוגמה, Overwatch מאחסן צילומי מסך ב Documents\Overwatch\ScreenShots\Overwatch.

תלוי במשחק שאתה מצלם צילום מסך, ייתכן שתצטרך לבצע חיפוש באינטרנט או לחפש בתפריט תצורת קיצור המקשים שלו כדי למצוא את מקש המסך ולשמור מיקום.

צלם תמונות עם חוויית NVIDIA GeForce

אם יש לך חומרת גרפיקה של NVIDIA, כנראה שהתקנת תוכנת GeForce Experience של NVIDIA. יש לו כמה טריקים בשרוולו, כולל תכונת צילום מסך בסיסית שאמורה לעבוד בכל משחק. כדי לצלם צילום מסך עם GeForce Experience, לחץ על Alt + F1. צילום המסך יישמר בגלריה של GeForce Experience ותראה הודעת "צילום מסך נשמר בגלריה" מופיעה בפינה השמאלית העליונה של המסך.

כדי להציג את צילומי המסך, אתה יכול ללחוץ על Alt + Z מכל מקום - כן, אפילו בשולחן העבודה של Windows - כדי להציג את כיסוי העל. לחץ על "גלריה" כדי להציג את צילומי המסך שצולמו יחד עם כל סרטוני ShadowPlay ששמרת. אתה יכול גם למצוא את צילומי המסך תחת Videos \ [שם המשחק] יחד עם כל הסרטונים שצילמת באמצעות GeForce Experience.

קח תמונות מסך חזקות עם NVIDIA Ansel

לחוויית GeForce יש תכונה מרשימה יותר, עם זאת, בשם NVIDIA Ansel, שיכולה לצלם צילומי מסך במשחק באמצעות מצלמה הנעת חינם. זה עובד רק במשחקים ספציפיים שבהם המפתח איפשר תמיכה בתכונה, וזה די חדש, ולכן רק כמה משחקים נתמכים. תוכלו לראות את הרשימה המלאה של משחקי תומכי Ansel באתר NVIDIA. משחקים גדולים כמו Dishonored 2 , Hellblade: Senua's Sacrifice , Earth-Middle: Shadow of War ו- The Witcher 3: Wild Hunt כלולים ברשימה זו.

כדי להשתמש ב- NVIDIA Ansel במשחק מופעל, פשוט לחץ על Alt + F2. המשחק יוקפא ותראה סרגל צד "אנסל". תוכלו להשתמש במקשי התנועה במקלדת וללחוץ ולגרור בעזרת העכבר כדי למקם את המצלמה מחדש בסצנת המשחק כך שתוכלו לצלם את המסך המושלם.

אתה יכול לשנות את האפשרויות בסרגל הצד כדי לתת לצילום המסך אפקט סינון שונה (כמו צליל ספיה) או להתאים את שדה הראייה. בתחתית, תוכלו לבחור אם ברצונכם לצלם צילום מסך רגיל, צילום מסך ברזולוציה סופר מפורט עוד יותר מאשר צילום מסך רגיל או צילום מסך של 360 מעלות. צילומי מסך אלה של 360 מעלות ניתנים לצפייה במגוון דרכים, כולל בדפדפן אינטרנט שולחני או באוזניות VR כמו אוזניות Oculus RIft, HTC Vive או Google Cardboard.

לחץ על כפתור "הצמד" צילום המסך שלך יישמר. אתה יכול להמשיך לצלם כמה צילומי מסך שונים שתרצה מהסצנה המושהית. כשתסיים, תמצא את צילומי המסך שלך בגלריה חוויית GeForce. לחץ על Alt + Z ולחץ על "גלריה" כדי להציג אותו. צילומי מסך אלה יופיעו גם תחת Videos \ [שם המשחק] יחד עם כל סרטוני ShadowPlay או צילומי מסך רגילים של GeForce Experience שצילמת.

AMD ReLive

באמצעות חומרת גרפיקה של AMD תוכלו להשתמש בתכונת ה- ReLive של AMD לצילום צילום מסך - אך רק אם יש לכם חומרת גרפיקה שולחנית המבוססת על ארכיטקטורת AMD Graphics Core Next (GCN).

אין כאן שום דבר מפואר כמו NVIDIA Ansel. אתה יכול להשתמש בתכונה זו כדי לצלם צילומי מסך וגם לצלם קטעי וידאו, בדיוק כמו שהיית עושה עם Steam או NVIDIA GeForce Experience.

לאחר שתפעיל את ReLive, תוכל ללחוץ על Ctrl + Shift + E או ללחוץ על Alt + Z ואז ללחוץ על "צילום מסך" כדי לצלם צילום מסך מתוך משחק. כברירת מחדל, זה ישמור צילומי מסך שתיקח לתיקיית הסרטונים שלך.

צלם תמונות עם סרגל המשחקים של Windows 10

סרגל המשחקים של Windows 10 כולל גם תכונת צילום מסך, כך שתוכל גם להשתמש בזה אם אחת מהאפשרויות שלעיל לא תפעל. כדי להשתמש בו, אתה יכול ללחוץ על Windows + Alt + מסך הדפסה או ללחוץ על Windows + G כדי לפתוח את סרגל המשחק ואז ללחוץ על כפתור "צילום מסך" בצורת המצלמה בסרגל. ניתן לשנות קיצורי מקשים אלה מ'הגדרות '>' משחקים '> סרגל המשחקים, אם תרצה.

קשורים: כיצד להקליט משחקי מחשב עם ה- DVR המשחק של Windows 10 ובר המשחקים

כשתצלם צילום מסך עם סרגל המשחק, תראה הודעת Xbox "שמירת מסך" שנמצאת בפינה השמאלית התחתונה של המסך. צילומי מסך שצילמת בדרך זו יופיעו תחת Videos \ Captures יחד עם כל הסרטונים שצילמת באמצעות תכונת ה- DVR של Windows 10.