מהם שירותי Google Play ומדוע הוא מרוקן את הסוללה שלי?

אם אי פעם הסתכלת על מסך הגדרות הסוללה של מכשיר ה- Android שלך, כנראה שראית את "שירותי Google Play" מופיעים כאן. אבל מה זה בדיוק, ומדוע הוא משתמש בסוללה כה רבה?

מהם שירותי Google Play?

שירותי Google Play מבלבלים מעט יותר מרוב האפליקציות, מכיוון שהוא כולל את כל שירותי גוגל תחת חבילה אחת. בגרסאות ישנות יותר של אנדרואיד (7.x Nougat ומטה) אתה יכול לראות בדיוק מה שירותי Google כולל על ידי הקשה עליו. הנה מה שהוא מראה במכשיר אנדרואיד 7.1.1:

  • מנהל חשבונות גוגל : מידע מועט זמין בדיוק לגבי שירות זה, אך נראה שהוא מטפל בסנכרון עבור נתוני חשבון Google, כולל דוא"ל ודברים קשורים אחרים.
  • Google Services Framework : Google Services Framework מטפל במגוון תקשורת אחרת עם Google, כולל העברת הודעות בענן.
  • תחבורה גיבוי של גוגל : שירות זה מאפשר לאפליקציות אנדרואיד לגבות את הנתונים שלהם לשרתי גוגל. כאשר אתה מבצע איפוס להגדרות היצרן במכשיר Android או מגדיר מכשיר חדש, ניתן לשחזר את נתוני האפליקציה שלך.
  • שירותי Google Play : שירותי Google Play הם שכבה של שירותים שאפליקציות אנדרואיד יכולות להשתמש בהן. זה כולל שירותי מיקום, שהוא ניקוז הסוללה המשמעותי ביותר כאן. למעשה ניתן לעדכן את חבילת "שירותי גוגל פליי" ברמה ללא עדכון מערכת ההפעלה.

באופן מסוים, שירותי Google Play הם הדרך שבה גוגל מספקת תכונות חדשות לאנדרואיד מבלי שתצטרך לעדכן את כל מערכת ההפעלה - אבל זה אומר שחבילה אחת יכולה לעשות הרבה מאוד דברים, ויכולה לגרום לניקוז הסוללה, בדיוק כמו שאר חבריכם. מערכת ההפעלה עושה זאת.

בדוק מה מרוקן את הסוללה שלך

קשורים: המדריך השלם לשיפור חיי הסוללה של Android

אנדרואיד מראה אילו יישומים ושירותי מערכת משתמשים בסוללה מרבית - פשוט פתח את תפריט ההגדרות והקש על סוללה כדי להציג מידע זה. המידע כאן הוא בדרך כלל מובן מאליו, אך תלוי באיזו גרסת אנדרואיד הטלפון שלך פועל, הדברים עשויים להיראות קצת אחרים.

לדוגמא, בגרסאות ישנות יותר של אנדרואיד כמו מרשמלו (אנדרואיד 6.x) ונוגט (אנדרואיד 7.x), קרוב לוודאי שתמצא את "מסך" בחלק העליון - זוהי כמות הסוללה המשמשת את תצוגת המכשיר שלך את התאורה האחורית שלה. באפשרותך להפחית את צריכת הסוללה של המסך על ידי הפחתת בהירות התצוגה או הפעלת המסך בתדירות נמוכה יותר.

אולם ב- Oreo (Android 8.x) תפריט הסוללה שונה מאוד. השימוש במסך מופיע כאן למעלה, כאשר השימוש בסוללה באפליקציה מקבל קטע משלו. זה באמת הגיוני יותר ככה.

יישומים בודדים מופיעים ברשימה זו, כך שתוכלו לראות בדיוק אילו אפליקציות משתמשות בסוללה. מסיבות ברורות, אפליקציות בהן אתה משתמש באופן פעיל לעתים קרובות יותר יופיעו קרוב לוודאי בחלק העליון. קרא את המדריך שלנו לחיסכון בכוח הסוללה באנדרואיד למידע נוסף.

כיצד לגרום לשירותי Google Play להשתמש בפחות סוללה

ערכים נפרדים בעבר אוחדו תחת המטרייה "שירותי Google Play" על גבי מסך הסוללה, כך שקשה יותר קשה לדעת בדיוק מי מהשירותים הללו מרוקן את הסוללה שלך.

אבל יש באמת רק הגדרה אחת שאולי תוכל לשנות אם מדובר בשירות Play להשתמש בכל מקרה בפחות סוללה: מיקום. כאשר אפליקציות רוצות את המיקום שלך, הן שואלות את שירותי Google Play וזה מעיר את חומרת ה- GPS שלך ומחשב את המיקום המדויק שלך. רדיו ה- GPS משתמש בלא מעט כוח סוללה, וכל השימוש ב- GPS יוצמד בשירותי Google Play - לא באפליקציה שביקשה את מיקום ה- GPS שלך.

כדי להפחית את השימוש בסוללה המשויכת לשירותי מיקום, נווט אל הגדרות> מיקום (הגדרות> אבטחה ומיקום במכשירי Android 8.x) ושנה את המצב ל"חיסכון בסוללה ". זה ימנע משירותי Google Play להפעיל את חומרת ה- GPS של המכשיר שלך כאשר אפליקציות מבקשות את מיקומך, מה שכמובן כרוך במחיר: דיוק. אתה יכול גם להשבית לחלוטין תכונות מעקב אחר מיקומים מכאן אם אתה נואש לחסוך בסוללה. אם אתה זקוק למעקב אחר מיקום מדויק בעתיד, חזור למסך זה והפעל מצב ברמת דיוק גבוהה.

קשורים: כיצד להגדיר ולהשתמש ב- Google Now באנדרואיד

יישומים רבים ושונים משתמשים בשירותי Google Play כדי לעדכן את מיקומך. אפליקציית חיפוש Google שואלת לעתים קרובות את שירותי Google Play בכדי לקבל את המיקום שלך כדי שיוכל להציג את מזג האוויר ומידע ספציפי אחר למיקום.

אם שירותי Google עדיין מרוקנים את הסוללה לאחר ששינית את הגדרות המיקום שלך, ייתכן שמשהו אחר קורה. אשם אחד נוסף יכול להיות סנכרון. נסה לכוון אל הגדרות> חשבונות, הקש על לחצן התפריט ובטל את הסימון של סנכרון נתונים אוטומטי. ב- Android Oreo, הגדרה זו נמצאת ב'הגדרות '>' משתמש וחשבונות ', וסנכרון נתונים אוטומטי הוא מתג בתחתית המסך. ראוי לציין כי אנדרואיד תפסיק לסנכרן אוטומטית נתונים ברקע כאשר אפשרות זו כבויה. לדוגמה, לא תקבל הודעה על אימיילים חדשים בחשבון Gmail שלך. יהיה עליך לפתוח את אפליקציית Gmail ולבצע סנכרון ידני כדי לעדכן את הנתונים. אם זה מפסיק את ריקון הסוללה, זה אומר שיש לך בעיה בסינכרון.

שירותי Google לא אמורים להיות הניקוז העיקרי בסוללה שלך. אם הוא עדיין מרוקן את הסוללה שלך, יש בעיה - אולי באג עם Android.

קשורים: אילו נתונים אנדרואיד מגבה אוטומטית?

ייתכן שתוכל לפתור את הבעיה על ידי ביצוע איפוס להגדרות היצרן של מכשיר ה- Android שלך. בקר בהגדרות> גיבוי ואיפוס> איפוס נתוני היצרן לשם כך (הגדרות> מערכת> איפוס> איפוס נתוני מפעל ב- Oreo). כל הנתונים בטלפון אנדרואיד שלך יימחקו, אך יש לאחסן את רוב הנתונים באופן מקוון, כך שתוכל לחזור ולהפעלתו בקלות. זו האופציה הגרעינית, אבל ראינו דיווחים שהיא עזרה לאנשים כשהמכשירים שלהם היו תקועים במצב גרוע.