כיצד להעביר במהירות את הקבצים וההגדרות למחשב אישי חדש (או Mac)

העברת הקבצים, ההגדרות והתוכניות למחשב חדש עשויה להיות מעט מאיימת, במיוחד אם אינך מסודר לחלוטין. כלים אלה וטיפים פשוטים יעזרו לך להתחיל.

תהליך זה יהיה פשוט אם כבר יוצרים גיבויים רגילים. אם הכל מפוזר בכל רחבי המחשב הישן שלך, אתה עלול לאבד אותו אם הכונן הקשיח ימות או שיש לך בעיה נוספת במחשב. גיבויים הם חיוניים.

העבר את הדברים שלך למחשב חדש בדרך הקלה

להשיג מחשב חדש זה מאוד כיף, אבל זה יכול גם להיות כאב עצום. מי צריך להתמודד עם העברת כל הקבצים, ההגדרות והיישומים שלהם באופן ידני?

PCMover על ידי Laplink היא הדרך הקלה ביותר להגדיר מחשב חדש - אתה פשוט מתקין את אפליקציית PCMover בכל אחד מהמחשבים ועוקב אחר האשף הקל. זה יאפשר לך לבחור מה ברצונך להעביר תוך השארת זבל שאינך רוצה לשמור.

זה פיתרון כל כך מצוין שמיקרוסופט שותפה עם Laplink להעברת גרסאות Windows מיושנות ל- Windows 8 או 10, כך שזה בהחלט המוצר שאתה צריך לנסות.

קבל PCMover והתקן את המחשב החדש שלך בדרך הקלה

השתמש בכלי העברת קבצים

ישנם כלי עזר רב להעברת קבצים להעברה אוטומטית של הקבצים, ההגדרות והתוכניות למחשב חדש. יהיה עליך להתקין את התוכניות שבהן אתה משתמש במחשב החדש לאחר מכן, אך אלה יעזרו לך להעביר את הקבצים שלך ואת מספר ההגדרות החשובות. קבצים אישיים אלה הם הדבר החשוב ביותר להעביר, בכל מקרה. הכלים הפופולריים כוללים:

העברה נוחה של Windows : מיקרוסופט מציעה כלי משלה, המכונה "העברה נוחה של Windows". זה מובנה ב- Windows. למרבה הצער, זה הפך פחות שימושי ב- Windows 8.1 ואין לו עוד אפשרות להעביר קבצים והגדרות דרך הרשת. עם זאת, אתה עדיין יכול לחבר כונן קשיח חיצוני למחשב הישן שלך, להפעיל את אשף העברה נוחה כדי להעביר את הדברים שלך לכונן, לחבר את הכונן למחשב החדש ולהפעיל את אשף ההעברה הקלה כדי להעביר את הדברים שלך מהכונן ל המחשב החדש. הכלי מובנה בתוך Windows 7, 8 ו- 8.1. הפעל אותו על ידי הקשה על מקש Windows כדי לפתוח את תפריט התחל או מסך התחל, הקלד "העברה נוחה" ללא הצעות מחיר לחיפוש אחר, ולחץ על Enter. אם אתה משדרג מ- Windows Vista או XP, תוכל להוריד את כלי ההעברה הקלה של Windows ממיקרוסופט.

Mac Migration Assistant : Apple מציעה כלי Migration Assistant המובנה בתוך Mac OS X, שיכול לעזור לך לעבור ממק Mac ישן יותר ל- Mac חדש יותר. זה יכול גם לעזור לך לעבור ממחשב Windows ל- Mac. הורד את Apple Migration Assistant מאפל כדי להתחיל או הפעל את הכלי Migration Assistant הכלול ב- Mac שלך. (לחץ על Command + Space, הקלד Migration ולחץ על Enter כדי לפתוח את היישום Migration Assistant).

ישנם כלים אחרים שתוכלו להשתמש בהם - כולל תוכנת Laplink PCmover בתשלום, שמיקרוסופט שותפה איתה כדי לעזור למשתמשי Windows XP לשדרג ל- Windows 7. זה כבר לא בחינם - וכנראה שלא תרצו לשלם עבור תוכנות מסחריות. רק כדי להעביר את הדברים שלך למחשב חדש.

השתמש בכלי גיבוי ושחזור

קשורים: 8 כלי גיבוי מוסברים עבור Windows 7 ו- 8

עליך לגבות באופן קבוע את הקבצים שלך. בהנחה שאתה יכול, אתה יכול פשוט לבצע גיבוי סופי אחד של המחשב האישי שלך ולשחזר את הקבצים מגיבוי זה למחשב החדש שלך.

בזהירות עם זאת, אם אתה מגבה עם גיבוי Windows ב- Windows 7, אתה לא יכול לייבא את הגיבויים למחשב Windows 8.1. Windows 8 הכיל תכונה "שחזור קבצים של Windows 7", אך מיקרוסופט הסירה אותה ב- Windows 8.1.

אבל אם אתה מגבה לכונן חיצוני כמעט עם כל כלי שהוא - מתכונות גיבוי משולבות של Windows ועד Time Machine ב- Mac או פתרון גיבוי של צד שלישי - אתה אמור להיות מסוגל לשחזר את הקבצים האלה למחשב החדש שלך. ב- Mac, ה- Migration Assistant יכול גם לייבא קבצים מגיבוי Time Machine.

פשוט העתק את הקבצים

הפתרון הידני עובד לגיבויים בסיסיים, והוא גם עובד להעברת קבצים בסיסית. חבר כונן קשיח חיצוני גדול מספיק למחשב הישן שלך וגרור ושחרר (או העתק והדבק) את כל הקבצים שאתה צריך מהמחשב הישן שלך לכונן. נתק את הכונן מהמחשב הישן, חבר אותו למחשב החדש והעביר את הקבצים למחשב החדש.

כן, זה צריך להיות כל כך פשוט - ואם אתה מארגן את הקבצים שלך כראוי כדי שתדע איפה כל מה שחשוב נמצא במחשב שלך, תוכל לאתר אותם במהירות כדי להעתיק אותם ידנית.

זה כמובן פשוט לתפוס את הקבצים האישיים שלך, ולא הגדרות חשובות. אם ברצונך להעתיק סימניות של דפדפני אינטרנט, למשל, ייתכן שתרצה לייצא אותן מהדפדפן ואז לייבא אותן לדפדפן במחשב החדש שלך. בדפדפנים מודרניים כמו Chrome ו- Firefox (ו- Internet Explorer, אך רק ב- Windows 8) יש תכונות סנכרון שיכולות להעביר אותן אוטומטית למחשב אם אתה מתחבר עם אותו חשבון בכל אחד מהם.

כלי אחסון בענן

שירותי אחסון בענן יכולים להקל גם על מעבר למחשב חדש. סביר להניח שאתה מסתמך על שירות דואר אינטרנט כמו Gmail, Outlook.com או Yahoo! דוֹאַר. אם לא, שרת הדוא"ל שלך כנראה לפחות משתמש ב- IMAP במקום ב- POP3. המשמעות היא שהדוא"ל שלך מאוחסן בצורה מאובטחת בשרת איפשהו, כך שאינך צריך לדאוג להעביר את הדוא"ל שלך למחשב החדש שלך אלא אם כן אתה עדיין משתמש ב- POP3 כדי לגשת אליו.

הדבר נכון גם לגבי שירותים אחרים המאחסנים את הקבצים, ההגדרות ונתונים אחרים שלך באופן מקוון. שירותי אחסון ענן כמו Dropbox, Google Drive ומיקרוסופט OneDrive עובדים היטב בשביל זה. התקן את הלקוח במחשב האישי שלך וזרוק אליו את הקבצים שלך. היכנס לאותו חשבון במחשב השני שלך והוא יוריד את הקבצים אם הם מאוחסנים באינטרנט. ל- Windows 8.1 יש אינטגרציה של OneDrive - מיקרוסופט רוצה שתאחסן את הקבצים שלך ב- OneDrive, כך שהם יהיו נגישים בכל המחשבים שלך ללא כל המאמץ להעביר קבצים, אך תוכל גם להשתמש בשירות אחר.

המעבר למחשב חדש צריך להיות קל למדי. ברוב הכלים, יהיה עליך להתקין את התוכניות המועדפות עליך לאחר מכן ולהגדיר אותן. אבל הדבר החשוב ביותר להקדים הוא הקבצים והנתונים האישיים שלך. בזה יעזרו הטיפים לעיל.

קרדיט תמונה: מייקל שיהאן בפליקר