כיצד להפעיל מחדש טלפון חכם או טאבלט אנדרואיד

אם מדי פעם אתה מפעיל מחדש את מכשיר ה- Android שלך, הוא מנקה את זיכרונו ומזרז את העניינים. זה יכול גם להיות פתרון מהיר לבעיות קלות, כמו אפליקציות מתרסקות. כך תפעיל מחדש את הטלפון החכם או הטאבלט של Android כדי לפתור בעיות נפוצות.

בצע הפעלה מחדש רגילה

"הפעלה מחדש רגילה" פירושה שאתה מאתחל מחדש את המכשיר שלך עם אפשרויות התוכנה המובנות. לחץ על לחצן ההפעלה במכשיר שלך (הוא בדרך כלל בצד העליון או הימני אך יכול גם להיות בצד שמאל) למשך מספר שניות כדי להפעיל את תפריט ההפעלה על המסך. אינך צריך לבטל את נעילת המכשיר כדי לעשות זאת.

אפשרויות תפריט ההפעלה על המסך עשויות להשתנות מעט בהתאם למכשיר שלך ואיזו גרסת Android היא מפעילה. הקש על "הפעל מחדש" אם יש אפשרות לעשות זאת, ואז המתן עד שהמכשיר יאתחל מחדש.

אם אינך רואה אפשרות להפעיל מחדש, עבור לשיטה הבאה.

כבה אותו והפעל אותו שוב

אתה יכול גם להפעיל מחדש את הטלפון החכם או הטאבלט של Android שלך באופן ידני על ידי ביצוע השיטה המנוסה וכיבוי המכשיר שלך, ואז להפעיל אותו שוב.

ההשפעה זהה לשיטה הקודמת, והיא חלופה טובה אם למכשיר שלך אין אפשרות הפעלה מחדש בתפריט ההפעלה.

זהה לקודם, החזק את לחצן ההפעלה של הטלפון החכם או הטאבלט למטה למשך מספר שניות כדי לראות את אפשרויות ההפעלה. הקש על "כיבוי" (או שווה ערך במכשיר שלך), ואז המתן עד שהטלפון או הטאבלט יכבו לחלוטין.

לאחר שהמכשיר שלך כבוי, לחץ על לחצן ההפעלה כדי להפעיל אותו שוב.

בצע הפעלה מחדש קשה (או אתחול מחדש קשה)

אם המכשיר שלך לא מגיב או אם אתה מתקשה להשלים אתחול מחדש אופייני, באפשרותך לבצע איפוס קשה (או אתחול מחדש) במקום.

אל דאגה - זה לא אותו דבר כמו איפוס להגדרות היצרן. אפשרות זו היא רק שיטה דרסטית יותר לכיבוי והפעלה מחדש של מכשיר ה- Android שלך. זה כמו להחזיק את לחצן ההפעלה כלפי מטה במחשב שלך.

כדי לתת לכך אפשרות לחיצה ממושכת על לחצן ההפעלה למשך 20 שניות לפחות. אם אנדרואיד לא מגיבה, זה (בדרך כלל) יאלץ את המכשיר להפעיל מחדש ידנית.

הסר את הסוללה

טלפונים חכמים וטאבלטים מלוטשים הם כל הזעם בימינו. כעת היצרנים משתמשים בסוללות משולבות ובלתי ניתנות להסרה כדי להפחית את הגודל הכללי של החומרה.

אם התמזל מזלך שיש לך מכשיר עם סוללה נשלפת והוא עדיין לא יופעל מחדש, תוכל להסיר את הסוללה. אנו ממליצים לך לנסות לכבות את המכשיר לפני שתמשוך את הסוללה.

כדי להתחיל, הסר בזהירות את מעטפת הגב מהמכשיר שלך. לכל יצרן יש דרך אחרת שתוכל לעשות זאת, אך בדרך כלל ישנם אזורים קטנים שבהם אתה יכול לקבל את הציפורן שלך או מרית פלסטיק דקה מתחת להפריד בין שתי החלקים. הימנע משימוש בכלים העלולים לנקב את הסוללה או לגרום נזק למכשיר שלך בדרך אחרת.

לאחר שתסיר את הסוללה, החזר אותה לחזרה, ואז לחץ על לחצן ההפעלה כדי להפעיל שוב את המכשיר.

השתמש ב- ADB כדי לאתחל מהמחשב שלך

אם לחצן ההפעלה נשבר, ייתכן שתוכל לחבר את המכשיר למחשב ולהשתמש בכלי Android Debug Bridge (ADB) כדי לאתחל אותו מחדש. כלי זה - המסופק על ידי גוגל - מאפשר מספר פעולות מרחוק, כולל אתחול מחדש של הטלפון החכם או הטאבלט.

ראשית, עליך להתקין ADB עם SDK אנדרואיד יחד עם מנהלי ההתקנים של Android שלך. עליך גם לוודא כי ניפוי USB מופעל באזור אפשרויות המפתח בהגדרות Android שלך.

קשורים: כיצד להתקין ולהשתמש ב- ADB, כלי הגשר לאנדרואיד

חבר את המכשיר למחשב באמצעות כבל USB, פתח את שורת הפקודה או המסוף ואז הקלד adb devicesכדי לוודא שהמכשיר שלך מזוהה. אם לא, בדוק פעמיים שהתקנת כראוי את מנהלי ההתקנים עבור המכשיר שלך ופעל לפי מדריכי ההתקנה המקושרים לעיל.

אם אתה רואה את המכשיר שלך ברשימה, הקלד adb rebootומכשיר ה- Android שלך צריך להפעיל מחדש כרגיל.

אם כל השאר נכשל, אפס את המפעל

כאשר אתה פותר בעיות במכשיר ה- Android שלך, הפעלה מחדש תמיד צריכה להיות הצעד הראשון שלך. לרוב זה כל מה שנדרש כדי להחזיר את הדברים למצב נורמלי. אבל לא תמיד.

מכשירי אנדרואיד אטים לאורך זמן. אם אתחול מחדש לא עוזר, איפוס להגדרות היצרן עשוי להיות הדרך היחידה להחזיר את המכשיר לתקין.