מהו קובץ CSV ואיך אוכל לפתוח אותו?

קובץ CSV (ערכים מופרדים באמצעות פסיקים) הוא קובץ טקסט רגיל המכיל רשימת נתונים. קבצים אלה משמשים לעתים קרובות להחלפת נתונים בין יישומים שונים. לדוגמה, מסדי נתונים ומנהלי אנשי קשר תומכים לעתים קרובות בקבצי CSV.

לפעמים ניתן לקרוא לקבצים אלה ערכים מופרדים בין תווים או קבצים המופרדים באמצעות פסיקים. הם משתמשים בעיקר בתו הפסיק כדי להפריד (או לתחום) נתונים, אך לפעמים משתמשים בתווים אחרים, כמו נקודה-פסיק. הרעיון הוא שתוכל לייצא נתונים מורכבים מיישום אחד לקובץ CSV, ולאחר מכן לייבא את הנתונים באותו קובץ CSV ליישום אחר.

המבנה של קובץ CSV

לקובץ CSV יש מבנה פשוט למדי. זו רשימת נתונים המופרדת בפסיקים. לדוגמה, נניח שיש לך כמה אנשי קשר במנהל אנשי קשר, ואתה מייצא אותם כקובץ CSV. היית מקבל קובץ המכיל טקסט כזה:

שם, דוא"ל, מספר טלפון, כתובת

בוב סמית ', bob @ example.com, רחוב מזויף 123-456-7890,123

מייק ג'ונס, mike @ example.com, 098-765-4321,321 שדרה מזויפת

זה כל מה שקובץ CSV באמת הוא. הם יכולים להיות מורכבים יותר מכך ויכולים להכיל אלפי שורות, יותר ערכים בכל שורה או מחרוזות טקסט ארוכות. ייתכן שקבצי CSV מסוימים אפילו לא כוללים את הכותרות בראש, וחלקם עשויים להשתמש במרכאות כדי להקיף כל פיסת נתונים, אך זה הפורמט הבסיסי.

הפשטות הזו היא תכונה. קבצי CSV נועדו להיות דרך לייצא נתונים בקלות ולייבא אותם לתוכניות אחרות. הנתונים המתקבלים ניתנים לקריאה אנושית וניתנים לצפייה בקלות באמצעות עורך טקסט כמו פנקס רשימות או תוכנית גיליונות אלקטרוניים כמו Microsoft Excel.

כיצד להציג קובץ CSV בעורך טקסט

כדי להציג את התוכן של קובץ CSV בפנקס הרשימות, לחץ עליו לחיצה ימנית בסייר הקבצים או בסייר Windows ואז בחר בפקודה "ערוך".

פנקס הרשימות עשוי להתקשות בפתיחת קובץ ה- CSV אם הוא גדול מאוד. במקרה זה, אנו ממליצים להשתמש בעורך קבצי טקסט רגיל יותר מסוג Notepad ++. כדי להציג קובץ CSV ב- Notepad ++ לאחר התקנתו, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על קובץ ה- CSV ובחר בפקודה "Edit With Notepad ++".

תראה את רשימת הנתונים הקבועה בקובץ ה- CSV. לדוגמא, אם קובץ ה- CSV יוצא מתוכנית אנשי קשר, היית רואה כאן מידע על כל איש קשר, עם פרטי איש הקשר ממוינים בשורה חדשה. אם הוא מיוצא ממנהל סיסמאות כמו LastPass, תראה כאן רשומות כניסה שונות לאתר.

ב- Notepad, התכונה "גלישת מילים" יכולה להקשות על קריאת הנתונים. לחץ על עיצוב> גלישת מילים כדי להשבית אותה ולגרום לכל שורה של נתונים להישאר בקו משלה כדי לשפר את הקריאה. יהיה עליך לגלול אופקית כדי לקרוא את השורות המלאות.

כיצד לפתוח קובץ CSV בתוכנית גיליון אלקטרוני

ניתן גם לפתוח קבצי CSV בתוכניות גיליונות אלקטרוניים, מה שמקל עליהם לקריאה. לדוגמא, אם מותקן במחשב שלך Microsoft Excel, אתה יכול פשוט ללחוץ פעמיים על קובץ .csv כדי לפתוח אותו ב- Excel כברירת מחדל. אם הוא לא נפתח ב- Excel, אתה יכול ללחוץ לחיצה ימנית על קובץ ה- CSV ולבחור פתח באמצעות> Excel.

אם אין לך Excel, תוכל להעלות את הקובץ לשירות כמו Google Sheets או להתקין חבילת משרד בחינם כמו LibreOffice Calc כדי להציג אותו.

Excel ותוכניות גיליון אלקטרוני אחרות מציגות את התוכן של קובץ .CSV כאילו היה גיליון אלקטרוני וממיין אותו בעמודות.

כיצד לייבא קובץ CSV ליישום

אם אתה רק רוצה להציג את התוכן של קובץ CSV או לעבוד איתו כגיליון אלקטרוני, זה כל מה שאתה צריך לעשות. עם זאת, קבצי CSV רבים מיוצרים לייבוא ​​לתוכניות אחרות. אתה יכול לייצא את אנשי הקשר שלך מאנשי הקשר של Google, מהסיסמאות השמורות שלך מ- LastPass או מכמות גדולה של נתונים מתוכנית מסד נתונים. לאחר מכן ניתן לייבא את קבצי ה- CSV המתקבלים ליישומים התומכים בסוג נתונים זה.

תלוי ביישום שממנו אתה מייצא נתונים, ייתכן שיהיה עליך לבחור פורמט CSV מתאים ליישום היעד. לדוגמה, אנשי קשר של Google יכולים לייצא אנשי קשר בפורמט CSV של Google (עבור אנשי קשר של Google) או של Outlook CSV (עבור Microsoft Outlook). כך או כך, תקבל קובץ CSV המכיל את הנתונים, אך הוא מאורגן בצורה מעט שונה.

ביישום מתאים, חפש את האפשרות "ייבא" או "ייבא CSV" המאפשרת לך לבחור את קובץ ה- CSV לייבוא. לדוגמה, ב- Microsoft Outlook, אתה יכול ללחוץ על קובץ> פתח וייצא> ייבוא ​​/ ייצוא> ייבוא ​​מתוכנית אחרת או קובץ> ערכים מופרדים באמצעות פסיקים כדי לייבא אנשי קשר מקובץ CSV.

קבצי CSV הם משהו שרוב האנשים לעולם לא צריכים לטרוח איתו. אבל אם אי פעם היית צריך להוציא מידע מיישום אחד ואל אחר, בשביל זה הם נועדו.