Windows 7 נפטר היום: הנה מה שאתה צריך לדעת

מיקרוסופט פרסמה את Windows 7 באוקטובר 2009. כעת, יותר מעשור לאחר מכן, היא יוצאת לפנסיה. מחשבי Windows 7 שלך ימשיכו לעבוד, אך מיקרוסופט כבר לא מנפיקה תיקוני אבטחה החל מה -14 בינואר 2020.

האם אני עדיין יכול להשתמש ב- Windows 7?

Windows 7 ימשיך לעבוד כרגיל, בדיוק כמו שעושה Windows XP. אם יש לך מחשב שבו פועל Windows 7 או Windows XP, אתה יכול להשתמש בו ב -15 בינואר 2020, בדיוק כפי שאתה יכול ב -13 בינואר 2020. מיקרוסופט לא תמנע ממך להשתמש במחשב שלך. ייתכן שתראה כמה קשקושים המודיעים לך ש"המחשב של Windows 7 שלך לא נגמר ", אבל זהו.

אנו ממליצים להימנע משימוש ב- Windows 7. אם תמשיך להשתמש במערכת הפעלה זו, כעת חשוב במיוחד להתקין תוכנת אבטחה (כמו אנטי-וירוס) ולנקוט בצעדים לאבטחת המחשב האישי שלך.

קשורים: RIP חלונות 7: אנחנו הולכים להתגעגע אליך

אז מה משתנה?

כעת, לאחר שמיקרוסופט קיבלה תמיכה, Windows 7 כבר לא יקבל תיקוני אבטחה. במילים אחרות, מיקרוסופט לא תשחרר תיקוני אבטחה חדשים ל- Windows Update.

Windows XP, Vista, 7, 8 ו- 10 בנויים כולם על אותה ארכיטקטורה בסיסית. לעתים קרובות, חורי אבטחה נמצאים בכל הגרסאות האחרונות של Windows. כעת, כאשר תוקפים ימצאו חור אבטחה כזה ומיקרוסופט תוקנו אותו, התיקונים הללו יוחלו רק על Windows 8 ו- 10. ל- Windows 7 עדיין יהיה חור אבטחה פתוח שתוקפים יודעים עליו.

עם סיום התמיכה הרשמית, מפתחי תוכנה יקבלו את האות שהם לא צריכים להמשיך ולתמוך ב- Windows 7. דפדפני אינטרנט רבים וכלי תוכנה אחרים הפילו את התמיכה ב- Windows XP בגרסאות האחרונות שלהם. בסופו של דבר Windows 7 יעמוד באותו גורל. לעת עתה, גוגל אומרת שהיא תמשיך לתמוך ב- Chrome ב- Windows 7 עד לפחות ליולי 15, 2021.

האם אני יכול לקבל תיקוני אבטחה איכשהו?

התמיכה של Windows 7 לא הסתיימה לחלוטין. מיקרוסופט עדיין תציע עבורה "עדכוני אבטחה מורחבים", אך רק לארגונים כמו עסקים וממשלות - ורק אם ארגונים אלה משלמים תשלום שהולך וגדל. תשלום זה נועד לעודד ארגונים לשדרג.

אין דרך לשלם תוספת עבור עדכוני אבטחה אם אתה משתמש ביתי. אנשים רבים שאלו אותנו אם זו אפשרות, אך מיקרוסופט מציעה אותם רק לארגונים.

יתכן שאם יימצא חור אבטחה מסוכן במיוחד, מיקרוסופט תתקן אותו בכל מקרה. החברה פרסמה תיקון עבור חור אבטחה גרוע ב- Windows XP בשנת 2019. למרבה הצער, תיקון זה לא נמסר באמצעות Windows Update, אז היית צריך לשמוע עליו לפני הורדתו והתקנתו באופן ידני. מערכות Windows XP רבות בטבע עדיין פגיעות. זה סוג העתיד שמחכה למשתמשי Windows 7.

קשורים: כיצד יעבדו "עדכוני האבטחה המורחבים" של Windows 7

האם זה באמת יהיה מסוכן?

האם המשך השימוש ב- Windows 7 מסוכן? ובכן, זה תלוי. סביר להניח שזה לא יהיה מסוכן מדי ב -15 בינואר 2020. אך ככל שעובר יותר זמן, תשתמשו בגרסת Windows עם יותר ויותר חורי אבטחה שלא תוקנו שתוקפים יודעים עליהם. בסופו של דבר, דפדפנים ויישומים אחרים שבהם אתה משתמש ישמטו את התמיכה במערכת ההפעלה שלך. אתה תקוע באמצעות דפדפנים מיושנים וזה מסוכן במיוחד. ללא תיקוני אבטחה של הדפדפן, אתר זדוני עלול לפגוע במערכת שלך לאחר פתיחת דף אינטרנט.

האינטרנט הוא מקום מסוכן המלא בהתקפות מתוחכמות יותר ויותר, ואנחנו תמיד ממליצים להשתמש בתוכנות עדכניות עם תיקוני האבטחה העדכניים ביותר. אנו ממליצים לך לשדרג מ- Windows 7.

האם תוכנה תמשיך לעבוד על חלונות 7?

רוב היישומים ימשיכו לפעול ב- Windows 7 לעתיד המיידי. אך צפו לראות יישומים יפסיקו לעבוד בהדרגה בשנים הקרובות.

לדוגמא, שירות המשחקים Steam של Valve הפיל את התמיכה ב- Windows XP וב- Vista ב -1 בינואר 2019. בעוד מספר שנים היינו מצפים לראות תמיכה ב- Steam עם Windows 7.

יישומים מסוימים כבר ביטלו את התמיכה עבור Windows 7. לדוגמה, Microsoft Office 2019 תומך רק ב- Windows 10 ולא ב- Windows 7 או 8.

עדיין יש לי מחשב Windows 7, מה עלי לעשות?

אנו ממליצים לך לשדרג ולרדת מ- Windows 7. המשמעות היא התקנת מערכת הפעלה חדשה בחומרה הנוכחית שלך - או שתרצה לקנות מחשב חדש.

כדי להמשיך להשתמש במחשב הנוכחי שלך, יש לך כמה אפשרויות:

  • שדרג ל- Windows 10 בחינם : למרות שמיקרוסופט כבר לא מפרסמת את הצעת השדרוג בחינם, היא עדיין זמינה. אתה יכול לשדרג מחשב ל- Windows 10 בחינם כל עוד מותקנת בו מערכת Windows 7 או 8 לגיטימית. כך תוכלו לנצל. אנחנו לא יודעים כמה זמן טריק השדרוג החינמי הזה ימשיך לעבוד. זה עדיין עבד החל מ- 13 בינואר 2020.
  • התקן את לינוקס במחשב האישי שלך : לא רוצה לשדרג ל- Windows 10? אתה תמיד יכול להתקין הפצה של לינוקס כמו אובונטו. זה בחינם, תומך בדפדפני האינטרנט האחרונים כמו Google Chrome ו- Firefox, וימשיך לקבל עדכוני אבטחה עוד הרבה זמן. בטח, זה נשמע דרסטי - אבל יש לך אפשרות אם ברצונך להשתמש במערכת הפעלה נתמכת במחשב שלך מבלי לשדרג ל- Windows 10.

אם המחשב האישי שלך מתארך יותר מדי בשן, ייתכן שזה בדיוק הזמן לקנות מחשב חדש. אם לא שדרגתם את החומרה בשבע השנים האחרונות מאז שחרור חלונות 8, תגלו כי מחשבים מודרניים (במיוחד כאלה עם אחסון במצב מוצק) מציעים ביצועים משופרים באופן דרמטי וחיי סוללה ארוכים בהרבה.

זה לא אומר שאתה צריך לקנות מחשב Windows 10 אם אתה לא אוהב את זה - מחשבי Chromebook, Mac ו- iPad הם כולם אפשרויות מצוינות עבור אנשים רבים. לא משנה מה שתעשה, אנו ממליצים לרדת מ- Windows 7.

קשורים: אתה עדיין יכול לקבל את Windows 10 בחינם עם מפתח Windows 7, 8 או 8.1

אבל אני צריך את Windows 7 בשביל משהו!

אם אתה עדיין זקוק ל- Windows 7 כדי להריץ תוכנות קריטיות או חומרה שאינן תומכות בגרסאות מודרניות של Windows, אנו ממליצים להגביל את השימוש שלך ב- Windows 7. עליך לוודא כי מותקנת תוכנת אבטחה.

לדוגמה, כדי להריץ תוכנה הדורשת Windows 7, ייתכן שתפעיל את Windows 7 במכונה וירטואלית ב- Windows 10 או במערכת הפעלה אחרת. כדי להריץ חומרה הדורשת Windows 7, ייתכן שתשאיר את Windows 7 מותקן במחשב מחובר ישירות להתקן החומרה הקריטי ותשתמש במחשב אחר לפעילויות שאינן זקוקות ל- Windows 7.

במידת האפשר, תוכל אפילו "לפתוח אוויר" במערכת Windows 7 שלך. היית משאיר אותו במצב לא מקוון ונמנע מחיבורו לרשת. זה יהיה מבודד מהתקפות ולא יכול להתפשר עליו ולהפוך אותו למערכות אחרות ברשת שלך. זה ישפר את האבטחה המקוונת שלך.

Windows 7 עדיין עובד, אבל הגיע הזמן להתקדם

אם אתה משתמש ב- Windows 7, אתה עדיין יכול להמשיך להשתמש בו. לעזאזל, אתה יכול אפילו להתקין את Windows 7 במערכת חדשה. Windows Update עדיין יוריד את כל התיקונים ש- Microsoft שחררה לפני סיום התמיכה. העניינים ימשיכו לעבוד ב -15 בינואר 2020 כמעט כמו שעבדו ב -13 בינואר 2020.

אבל Windows 7 הוא כעת Windows XP החדש, והוא יתמלא יותר ויותר בחורי אבטחה ידועים בזמן שמפתחי תוכנה מפסיקים לתמוך בו. הגיע הזמן לשדרג.