כיצד למצוא דרייברים להתקנים לא ידועים במנהל ההתקנים

התקנים לא ידועים מופיעים במנהל ההתקנים של Windows כאשר Windows אינו יכול לזהות פיסת חומרה ולספק עבורה מנהל התקן. מכשיר לא ידוע לא רק לא ידוע - הוא לא מתפקד עד שתתקין את מנהל ההתקן הנכון.

Windows יכול לזהות את רוב המכשירים ולהוריד מנהלי התקנים עבורם באופן אוטומטי. כאשר תהליך זה נכשל - או אם תשבית הורדות מנהלי התקנים אוטומטיות - יהיה עליך לזהות את המכשיר ולמצוא את הנהג לבד.

אתר את המכשיר הלא ידוע

קשורים: כיצד להשתמש במנהל ההתקנים של Windows לצורך פתרון בעיות

תראה מידע על התקנים לא ידועים במנהל ההתקנים. כדי לפתוח אותו ב- Windows 10, 8.1 או 8, לחץ לחיצה ימנית בפינה השמאלית התחתונה של המסך או לחץ על מקש Windows + X ובחר מנהל ההתקנים. ב- Windows 7, לחץ על מקש Windows + R, הקלד devmgmt.msc בתיבת הדו-שיח הפעלה ולחץ על Enter. ניתן לגשת למנהל ההתקנים גם מלוח הבקרה או באמצעות חיפוש מתפריט התחל או ממסך התחל.

תוכלו למצוא מכשירים לא ידועים והתקנים אחרים שאינם מתפקדים תחת מכשירים אחרים. לכל מכשיר עם בעיה יש סימן קריאה צהוב קטן מעל הסמל שלו.

לעתים קרובות המכשירים האלה יקבלו את השם "מכשיר לא ידוע", אך לפעמים יהיה להם שם תיאורי יותר. לענייננו ההבדל לא משנה. למרות שאולי אנו יכולים לראות שם למכשיר, Windows לא יודע מהו ואנחנו לא יודעים באופן ספציפי אילו מנהלי התקנים אנו זקוקים לו.

מצא את מזהי החומרה של המכשיר הלא ידוע

עכשיו בואו נזהה את המכשיר. לחץ לחיצה ימנית על המכשיר הלא ידוע ובחר מאפיינים כדי להציג מידע נוסף.

Windows תודיע לך שאין לו את מנהלי ההתקן המתאימים - זה קוד שגיאה 28.

לחץ על הכרטיסייה פרטים, לחץ על תיבת המאפיין ובחר מזהי חומרה ברשימה. Windows מציג כאן מידע רב נוסף על המכשיר, אך מזהי החומרה יסייעו לך לזהות את המכשיר.

בדרך כלל תראה כאן רשימה של מחרוזות ארוכות של תווים. רק להסתכל עליהם לא יגיד לך הרבה, אבל הם למעשה מזהי חומרה ייחודיים המתאימים לחומרה.

בצע חיפוש באינטרנט אחר מזהה החומרה באמצעות מנוע החיפוש המועדף עליך. אתה צריך למצוא את השם של פיסת החומרה המשויכת למכשיר הלא ידוע, וזה ייתן לך את המידע הדרוש לך כדי לצוד את הנהג.

כאן אנו יכולים לראות שהמכשיר הוא Nexus 4 או Nexus 7 (2013) עם איתור באגים ב- USB, ולכן נצטרך להתקין את מנהלי ההתקנים של ADB. לאחר מכן Windows יזהה את ממשק ADB והמכשיר יהיה "מכשיר ידוע" המותקן כהלכה.

התקן את מנהל ההתקן

כעת תוכל לחפש אחר מנהל ההתקן עבור התקן החומרה ולהתקין אותו כרגיל. לא תצטרך להתעסק עם מנהל ההתקנים כאן - פשוט התקן את מנהל ההתקן באמצעות המתקין הרגיל וזה אמור לעבוד.

אם אתה צריך להתקין ידנית מנהל התקן עבור ההתקן - אולי מנהל ההתקן כבר מותקן במערכת שלך - אתה יכול להשתמש בכפתור עדכון מנהל ההתקן בחלון המאפיינים של המכשיר. אם מנהל ההתקן כבר מותקן במערכת שלך, לחץ על הקישור "עיין במחשב שלי אחר תוכנת מנהל התקן" ובחר מנהל התקן מותקן.

זיהוי אוטומטי של התקנים והתקנת מנהלי התקנים

קשורים: האם עליך להשתמש במנהלי התקני החומרה ש- Windows מספק, או להוריד את מנהלי ההתקן של היצרן שלך?

Windows מנסה להתקין מנהלי התקנים באופן אוטומטי, לחפש מנהלי התקנים מתאימים ולהוריד אותם מ- Windows Update. Windows רוצה לזהות חומרה ולהתקין מנהלי התקנים כדי שלא תצטרך לעשות זאת. אם השבתת תכונה זו, ייתכן שתיתקל במכשירים לא ידועים נוספים.

כדי לבדוק אם תכונה זו מופעלת או מושבתת, פתח את לוח הבקרה ולחץ על הצג התקנים ומדפסות תחת חומרה וצליל. לחץ לחיצה ימנית על המכשיר המייצג את המחשב עצמו ובחר הגדרות התקנת התקן.

ודא "כן, בצע זאת באופן אוטומטי (מומלץ)" או לפחות "נבחר תמיד את תוכנת מנהל ההתקן הטובה ביותר מ- Windows Update". אלה הגדרות ברירת המחדל, ומאפשרות ל- Windows להוריד מנהלי התקנים ולהגדיר באופן אוטומטי חומרה חדשה.

לאחר הפעלת הגדרה זו, לחץ על לחצן עדכן מנהל התקן בחלון המאפיינים של המכשיר במנהל ההתקנים. תוכל לחפש מנהלי התקנים מ- Windows Update - זה אמור להתרחש באופן אוטומטי לאחר חיבור ההתקן למחשב האישי, אך ייתכן שתרצה לנסות שוב אם הרגע הפעלת מחדש את התכונה.

ל- Windows Update אין כל מנהל התקן לכל מכשיר שנוצר אי פעם. לפעמים תצטרך לצוד את הנהג לבד.

התקנים לא ידועים הם לעתים קרובות בעיה לאחר התקנה מחדש של Windows במחשב האישי. אם Windows לא מצליח למצוא את כל מנהלי ההתקנים עבור החומרה של המחשב האישי שלך, יהיה עליך לצוד את מנהלי ההתקן ולהתקין אותם בעצמך. הם לא אמורים להוות בעיה מאוחר יותר אלא אם כן תשדרג את רכיבי המחשב האישי שלך או תחבר אליו ציוד היקפי אקזוטי יותר.