כיצד לפרק את טלפון אנדרואיד שלך

אז פתחת את דלתות הפונקציונליות המתקדמת בטלפון אנדרואיד שלך באמצעות השתרשותו. נהדר! אתה יכול לעשות דברים עם הטלפון שלך שאנשים אחרים לא יכולים לעשות עם שלהם. אבל מה קורה כשדברים משתנים ואתה רוצה להסיר אותו משורש? אל תפחד, יש לנו כיסוי.

אולי אתה רוצה לבטל את השורש מטעמי אבטחה, או אולי אתה פשוט לא צריך שורש לציוצים החביבים עליך יותר. לחלופין, אולי אתה מנסה למכור את המכשיר שלך או לקבל שירות אחריות. או אולי אתה רק רוצה להוריד עדכון מקוון. לא משנה מה הסיבות שלך, פריקת השורש לא כל כך קשה - כל עוד אתה יודע מה אתה עושה.

קשורים: שבעה דברים שאתה לא צריך לעשות שורש אנדרואיד לעשות יותר

הדרכים הרבות לפירוק טלפון אנדרואיד

כמו השתרשות, יש כמה שיטות שונות לביטול שורש הטלפון, ואיזו מהן תשתמש תלויה במכשיר שלך, בגרסת Android שאתה מפעיל ובמה שאתה מנסה להשיג. באופן כללי, unrooting יהיה כרוך באחד התהליכים הללו.

  • כל טלפון שהושרש רק : אם כל מה שעשית הוא שורש את הטלפון שלך, ותקוע עם גרסת ברירת המחדל של אנדרואיד של הטלפון שלך, ביטול השורש אמור להיות (בתקווה) להיות קל. אתה יכול לבטל את השורש של הטלפון שלך באמצעות אפשרות באפליקציית SuperSU, שתסיר את השורש ויחליף את התאוששות המניות של Android. פירוט זה מופיע בחלק הראשון של מדריך זה.
  • כל טלפון שמריץ ROM מותאם אישית או משתמש ב- Xposed Framework : אם עשית יותר משורש, סביר להניח ששינית חלקים מסוימים במערכת שלך בכבדות מספיק כדי שהדרך היחידה לבטל את השורש היא לחזור למלאי לחלוטין, מחוץ -מצב המפעל. זה שונה בכל טלפון, ואנחנו לא יכולים לתת הוראות לכל אחד, אך אנו דנים בו בחלק האחרון של המדריך.

נראה פשוט, נכון? למרבה הצער, שיטת SuperSU לא תמיד עובדת בצורה מושלמת. אולי זה נכשל, או אולי זה לא יכול להחליף את התאוששות המניות שלך משום מה. במקרים אלה, אתה יכול לבטל את שורש הטלפון שלך באופן ידני באמצעות אחת מהשיטות הבאות:

  • נקסוס וטלפונים אחרים של מהדורת המפתחים המריצים מרשמלו : אם שיטת SuperSU אינה פועלת, ניתן לבטל את שורש המכשיר באופן ידני על ידי הברקה חוזרת של boot.img שלו. זהו הקובץ הראשי שעובר עריכה כשאתה משרש טלפון עם מרשמלו, ולכן החלפתו ואז מהבהב מחדש של התאוששות המניות של אנדרואיד צריכה לעשות את העבודה. זה נדון בחלק השני של מדריך זה.
  • Nexus וטלפונים אחרים של מהדורת המפתחים שמריצים Lollipop ולפני כן : אם שיטת SuperSU לא עובדת, אתה יכול לבטל את שורש המכשיר שלך באופן ידני על ידי מחיקת ה- su bin. זהו הקובץ שנותן לך גישה לשורש בטלפונים שלפני מרשמלו, ולכן מחיקתו ואז מהבהב מחדש של התאוששות המניות של Android צריכה לעשות את העבודה. זה נדון בחלק השלישי של מדריך זה.
  • טלפונים שאינם מפתחי מהדורה : אם שיטת SuperSU לא עובדת ויש לך טלפון שאינו מפתח, סביר להניח שתצטרך לעבור גרעינית. זה אומר לנגב את הטלפון שלך ולהחזיר אותו למלאי לחלוטין, מחוץ למפעל כדי לבטל את השורש. זה שונה בכל טלפון, ואנחנו לא יכולים לתת הוראות לכל אחד, אך אנו דנים בו בחלק האחרון של המדריך.

אנו נסקור כל אחת משיטות אלה (ברמות שונות של פירוט) בארבעת הסעיפים שלהלן. אז דלג למטה שמתאים למכשיר שלך, גרסת Android ומצבך.

כיצד לבטל בעצם כל מכשיר אנדרואיד עם SuperSU

SuperSU היא אפליקציית ניהול השורשים הפופולארית והחזקה ביותר הזמינה באנדרואיד. אם אתה מפעיל מכשיר מושרש, יש סיכוי גבוה מאוד שאתה משתמש ב- SuperSU כדי לנהל אילו יישומים מקבלים גישה למשתמשים עליים. זו גם הדרך החכמה והקלה ביותר להסיר במהירות את מכשיר ה- Android שלך, מכיוון שהתהליך כולו מתבצע ישירות באפליקציה בטלפון.

כדי להסיר את המכשיר לחלוטין, הדבר הראשון שתרצה לעשות הוא לקפוץ לאפליקציית SuperSU שנמצאת במגירת האפליקציות.

לאחר הפתיחה, החלק מעל או הקש על הכרטיסייה הגדרות וגלול לתחתית עד שתראה את הקטע "ניקוי". הקש על האפשרות "מלא שורש".

פעולה זו תציג תיבת דו-שיח עם מה לצפות מתהליך הסרת השורש ותשאל אם ברצונך להמשיך. אם אתה נמצא במכשיר בשיטת השתרשות המסורתית - בדרך כלל סוכרייה על מקל או ישנה יותר - אז זה הצעד הראשון והיחיד עבורך. לחיצה על המשך תבטל את השורש מהמכשיר, ותצטרך לאתחל מחדש כדי לסיים את התהליך.

אם אתה נמצא במכשיר שהושרש בשיטת השורש חסרת המערכת במרשמלו, הקשה על האפשרות "המשך" תפתח תיבת דו-שיח נוספת שתשאל אם ברצונך לשחזר את תמונת אתחול המלאי, תוך ציון הדבר נדרש ל- OTA ( עדכונים מהאוויר). אם אתה מקווה להוריד את עדכון האנדרואיד האחרון כאשר הוא יורד, או אם אתה נפטר מהמכשיר, הייתי מציע להקיש כאן על "כן". אם אפשרויות אלה אינן חלות על מצבך, כנראה שבסדר להשאיר את תמונת האתחול ששונתה על ידי לחיצה על "לא"

המסך הבא עשוי לשאול אם ברצונך לשחזר את תמונת התאוששות המניות. אם אתה מפעיל התאוששות מותאמת אישית (שסביר להניח) ואתה רוצה לבצע עדכון OTA, אפשרות זו נחוצה - הקש על "כן" כדי להמשיך. אם אתה מתכנן להמשיך בשורש בעתיד או רוצה להמשיך להשתמש בהתאוששות המותאמת אישית שלך (נניח, עבור גיבויים של nandroid), לחץ כאן על "לא". יש סיכוי שאפשרות זו לא תופיע, ובמקרה זה תצטרך להבהב ידנית את התאוששות המניות. יש הוראות כיצד לעשות זאת בסעיף המדריך להלן.

לאחר מכן, SuperSU יסיר את עצמו וינקה את ההתקנה. התהליך כולו יימשך מספר שניות בלבד ואז המכשיר יאתחל מחדש. לאחר סיום, עליו להיות מבוטל לחלוטין, ובהתאם לאפשרויות שנבחרו בתהליך הסרגל, לחזור בצורה מלאי לחלוטין.

כיצד לפרוק ידנית מכשיר Nexus או מכשיר מפתח אחר במרשמלו

בעוד שהשיטה שלמעלה מביטול השורש עם SuperSU אמורה לעבוד בסדר גמור במכשירים שהושרשו בשיטה חסרת המערכת, עדיין טוב לדעת מה לעשות במצב בו SuperSU לא תוכל לבטל את שורש המכשיר לחלוטין.

קשורים: מהו "שורש חסר מערכת" באנדרואיד, ומדוע זה טוב יותר?

החדשות הטובות הן שמדובר בפלאש פשוט - החלפת ה- boot.img ששונה במלאי - צריכה לעשות את העבודה.

אני משתמש ב- Nexus 5 לדוגמא זו, אך התהליך יהיה זהה לכל מכשירי Nexus האחרים. אם אתה משתמש בטלפון במהדורת מפתח של יצרן אחר, התהליך עשוי להשתנות מעט.

הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא להוריד את תמונת היצרן למכשיר שלך. עבור Nexuses, זה מסופק על ידי גוגל. תמונות של מכשירים אחרים צריכות להיות מסופקות על ידי היצרן.

לאחר שהורדת את תמונת היצרן למכשיר שלך, תחילה תצטרך לפתוח את החבילה.

בתוך החבילה ההיא, יש חבילה נוספת. לפתוח גם את זה.

חבילה זו תאכלס את תמונת האתחול, הרדיו (אם רלוונטי) ותסריטים שונים כדי להבהב את מבנה Android המלא. הקובץ שאנו זקוקים לו - boot.img - נמצא בתוך קובץ ה- zip הסופי, אשר אמור להיקרא "image--.zip". לפתוח את החבילה הזו.

חזרה לטלפון, ודא שאפשרויות המפתח מופעלות על ידי כניסה אל הגדרות> אודות טלפון והקשה על מספר הבניין שבע פעמים. הודעות טוסט יראו כמה ברזים עוד נותרו לפני ש"הייתם מפתחים ".

לאחר שתפריט אפשרויות המפתח הופעל, לחץ על חזרה כדי לעבור לתפריט הגדרות האב. התפריט "אפשרויות מפתח" יהיה ערך חדש ממש מעל "אודות הטלפון". הקש על "אפשרויות מפתח".

גלול מטה עד שתראה "איתור באגים ב- USB" והפעל אותו באמצעות המחוון.

אזהרה תופיע עם תיאור מה עושה איתור באגים ב- USB - לחץ על "אישור" כדי לאפשר אפשרות זו.

חבר את המכשיר למחשב באמצעות כבל USB. כל עוד מותקנים מנהלי ההתקנים הנכונים, חלון קופץ אמור להופיע במכשיר עם אפשרות לאפשר איתור באגים ב- USB במחשב המחובר. אם אתה נמצא במחשב האישי שלך, אתה יכול לסמן את האפשרות "אפשר תמיד מהמחשב הזה" כדי שתאפשר איתור באגים באופן אוטומטי בעתיד. הכה "בסדר".

חזור אל המחשב האישי שלך. אם הותקנה ADB במערכת PATH שלך, Shift + לחץ לחיצה ימנית בתיקיה בה פתחת את רוכסן כל קבצי התמונה המפעליים ובחר "פתח כאן חלון פקודה".

אם אין לך הגדרת adb במערכת PATH שלך, העתק את הקובץ boot.img והנח אותו בתיקיית adb שלך - C:\Android\platform-toolsבמקרה זה. Shift + לחץ לחיצה ימנית בכל מקום בתיקייה זו ובחר "פתח כאן חלון פקודה" לאחר סיום ההעתקה של קובץ boot.img.

לאחר מכן, הזן את הפקודה הבאה כדי לאתחל מחדש את המכשיר במאתחל האתחול:

מאתחל אתחול מחדש של adb

לאחר שהטלפון שלך מחדש לאתחול האתחול שלו, הפעל את הפקודה הבאה, שתארך רק כמה שניות לסיום:

אתחול פלאש מהיר boot.img

אם אתה מבטל את השורש על מנת למשוך עדכון OTA או רק רוצה שהטלפון יחזור למלאי מלא, יהיה עליך גם להבהב את התאוששות המניות. אתה יכול לעשות זאת באמצעות פקודה זו:

התאוששות פלאש מהיר

לאחר מכן, אתחל מחדש ל- Android עם הדברים הבאים:

אתחול מהיר מחדש

הטלפון אמור להפעיל מחדש באופן מיידי ואתה יכול להתחיל - גישת השורש תיעלם, ואנדרואיד תחזיר את התאוששות המניות שלה, אך שאר המערכת שלך עדיין תהיה שלמה לחלוטין. אם אתה מתכנן למכור את המכשיר או להיפטר ממנו אחרת, תוכל לבצע איפוס להגדרות היצרן כעת.

כיצד לפרוש ידנית מכשיר Nexus או מכשיר מפתח אחר על סוכריה על מקל (או ישן יותר)

באופן כללי, ביטול שורש באמצעות SuperSU הוא הבחירה הטובה ביותר במכשירים עם מחיצת שינוי / מערכת, מכיוון שכל השינויים שמתבצעים במהלך תהליך ההשתרשות מנוקים. אם אתה מעדיף לטפל ידנית בתהליך, עם זאת, זה קצת יותר קפדני מאשר פשוט להבהב את boot.img כמו בשיטה חסרת המערכת. החדשות הטובות הן שניתן לעשות את כל התהליך ישירות במכשיר, ללא צורך להשתמש במחשב.

הדבר הראשון שתצטרך הוא מנהל קבצים עם יכולות שורש - נראה כי סייר הקבצים של ES הוא הפופולרי ביותר שיש בימינו, אך כמעט כל חוקר שורשים יעבוד.

ב- ES, יהיה עליך לפתוח את תפריט הצד על ידי החלקה פנימה מהקצה החיצוני השמאלי, ואז לגלול מטה לאפשרות "סייר שורש" ולהחליק את המתג כדי לאפשר זאת. אפליקציית SuperUser המותקנת במכשיר שלך אמורה להנחות אותך להעניק גישה למנהל הקבצים באותה נקודה.

לאחר שהוענקה גישה לשורש, נווט לתיקיית / system. באמצעות ES, הקש על התפריט הנפתח שאומר "דף הבית" (בהנחה שאתה עדיין בדף הפתיחה, כמובן). בחר באפשרות "/ מכשיר".

במחיצת המכשיר הראשית, גלול מטה לתיקיית "/ system" ופתח אותה.

זה המקום בו הדברים יכולים להיות מעט מסובכים - תלוי איך שורשו של המכשיר שלך, קובץ "su" (זה שנמחק בתהליך זה) ימוקם באחד משני המקומות: /system/binאו /system/xbin. התחל בבדיקת הראשון.

הקבצים כאן ממוינים לפי סדר אלפביתי, כך שאם אינך רואה את קובץ "su" (כמו במכשיר הבדיקה שלי), אז הוא נמצא /system/xbinבתיקיה. חזור על ידי לחיצה על החץ האחורי ואז פתח את התיקיה "xbin".

לא אמורים להיות הרבה מאוד קבצים כאן, כך ש"סו "די קל למצוא.

לא משנה היכן נמצא הקובץ במכשיר הספציפי שלך, אנו הולכים לבצע את אותה פעולה. אם ברצונך לבטל את השורש לחלוטין, פשוט מחק את הקובץ הזה אך לחץ עליו לחיצה ארוכה ובחר בסמל האשפה.

אם ברצונך לבטל את השורש באופן זמני כדי למשוך עדכון OTA, פשוט גזור את הקובץ ממיקום זה על ידי לחיצה ארוכה עליו ובחירת המספריים. לאחר מכן תוכל לנווט לתיקייה / sdcard / על ידי כניסה חזרה למחיצת "/ Device" הראשית ופתיחת התיקיה "sdcard". הדבק אותו כאן על ידי בחירת סמל ההדבקה.

עם הקובץ "su" מחוץ לפעולה, יש עוד קובץ שצריך להעביר או למחוק. חזור אל / מערכת ופתח את התיקיה "אפליקציה".

אתה הולך לחפש כאן את אפליקציית SuperUser המותקנת בטלפון שלך - אם אתה מריץ את SuperSU, הוא נמצא בתיקיה באותו שם. ייתכן שתצטרך להסתכל קצת סביב אם אתה מפעיל אפליקציית SuperUser אחרת. לאחר שאיתרת את התיקיה, פתח אותה. ראוי גם לציין שייתכן שהוא בכלל לא נמצא בתיקייה - זה יכול פשוט להיות "superuser.apk" בשורש התיקיה.

לאחר שמצאת את הקובץ הנכון, לחץ עליו לחיצה ארוכה או מחק אותו או גזור אותו כמו שעשית עם קובץ "su".

אם אתה חותך אותו, המשך והדבק אותו בחזרה בכרטיס / sd לשמירה על בטיחותו.

בשלב זה, תוכלו לבדוק פעמיים את מצב השורש של המכשיר באמצעות אפליקציה כמו בודק שורשים. אם זה חוזר כלא משורש, אז סיימת.

לאחר מכן, יהיה עליך להחליף את התאוששות המניות של Android בטלפון שלך. לשם כך יהיה עליך להוריד את תמונת היצרן עבור המכשיר שלך. עבור Nexuses, זה מסופק על ידי גוגל. תמונות של מכשירים אחרים צריכות להיות מסופקות על ידי היצרן.

לאחר שהורדת את תמונת היצרן למכשיר שלך, תחילה תצטרך לפתוח את החבילה.

בתוך החבילה ההיא, יש חבילה נוספת. זה יאכלס את תמונת האתחול, הרדיו (אם רלוונטי) ותסריטים שונים כדי להבהב את מבנה Android המלא. כל מה שאנחנו צריכים זה את הקובץ recovery.img המאוחסן בתוכו. לפתוח את החבילה.

חזרה לטלפון, ודא שאפשרויות המפתח מופעלות על ידי כניסה אל הגדרות> אודות טלפון והקשה על מספר הבניין שבע פעמים. הודעות טוסט יראו כמה ברזים עוד נותרו לפני ש"הייתם מפתחים ".

לאחר שתפריט אפשרויות המפתח הופעל, לחץ על חזרה כדי לעבור לתפריט הגדרות האב. התפריט "אפשרויות מפתח" יהיה ערך חדש ממש מעל "אודות הטלפון". הקש על "אפשרויות מפתח".

גלול מטה עד שתראה "איתור באגים ב- USB" והפעל אותו באמצעות המחוון.

אזהרה תופיע עם תיאור מה עושה איתור באגים ב- USB - לחץ על "אישור" כדי לאפשר אפשרות זו.

חבר את המכשיר למחשב באמצעות כבל USB. כל עוד מותקנים מנהלי ההתקנים הנכונים, חלון קופץ אמור להופיע במכשיר עם אפשרות לאפשר איתור באגים ב- USB במחשב המחובר. אם אתה נמצא במחשב האישי שלך, אתה יכול לסמן את האפשרות "אפשר תמיד מהמחשב הזה" כדי שתאפשר איתור באגים באופן אוטומטי בעתיד. הכה "בסדר".

חזור אל המחשב האישי שלך. אם הותקנה ADB במערכת PATH שלך, Shift + לחץ לחיצה ימנית בתיקיה בה פתחת את רוכסן כל קבצי התמונה המפעליים ובחר "פתח כאן חלון פקודה".

אם אין לך הגדרת adb במערכת PATH שלך, העתק את הקובץ boot.img והנח אותו בתיקיית adb שלך - C:\Android\platform-toolsבמקרה זה. Shift + לחץ לחיצה ימנית בכל מקום בתיקייה זו ובחר "פתח כאן חלון פקודה" לאחר סיום ההעתקה של קובץ boot.img.

לאחר מכן, הזן את הפקודה הבאה כדי לאתחל מחדש את המכשיר במאתחל האתחול:

מאתחל אתחול מחדש של adb

לאחר שהטלפון שלך מחדש לאתחול האתחול שלו, הפעל את הפקודה הבאה, שתארך רק כמה שניות לסיום:

התאוששות פלאש מהיר

זה יהבהב מחדש את התאוששות המניות. לאחר סיום, אתחל מחדש ל- Android עם הדברים הבאים:

אתחול מהיר מחדש

הטלפון אמור להפעיל מחדש באופן מיידי ואתה יכול להתחיל - גישת השורש תיעלם, ואנדרואיד תחזיר את התאוששות המניות שלה, אך שאר המערכת שלך עדיין תהיה שלמה לחלוטין. אם אתה מתכנן למכור את המכשיר או להיפטר ממנו אחרת, תוכל לבצע איפוס להגדרות היצרן כעת.

אם אתה מתכנן להיפטר מהמכשיר, מומלץ להמשיך ולאפס אותו בשלב זה.

פלאש מחדש את המכשיר שלך לבניית מלאי לחלוטין

אם אתה מפעיל ROM מותאם אישית או את מסגרת ה- Xposed, יהיה עליך לנגב את המכשיר לחלוטין ולהבהב אותו למצב שאינו מושרש מחוץ למפעל. זו גם הדרך היחידה לבטל את השורש של טלפון שאינו Nexus או Edition Edition אם שיטת SuperSU לא עובדת בשבילך.

למרבה הצער, התהליך שונה למדי עבור כל יצרן, ואף יכול להשתנות ממכשיר למכשיר. לכן, למעט מכשירי Nexus (שיש לנו מדריך עבורם), אנחנו לא יכולים לפרט את כל ההוראות כאן. במקום זאת, יהיה עליך לחטט באתר כמו פורום מפתחי XDA לקבלת ההוראות המלאות לטלפון שלך. הנה מבט מהיר ומלוכלך של מה התהליך כולל עבור כל יצרן, אם כי:

  • Nexus ומכשירים אחרים של Edition Edition : מכשירי Nexus הם די קלים. אתה רק צריך להוריד תמונת מפעל מגוגל או מהיצרן שלך (בדיוק כמו שעשינו בהוראות המדריך לפירוק ידני של מרשמלו לעיל), ואז להבהב את כל הקבצים הכלולים בטלפון שלך. עיין במדריך שלנו להבהב ידני של ה- Nexus שלך לקבלת ההוראות המלאות.
  • מכשירי סמסונג:  תזדקק לקובץ הקושחה המלא, שאמור להיות זמין עבור כל מכשיר בעצם ב- Sammobile.com. אתה תעסוק בתוכנית בשם "אודין" במחשב, והיא די פשוטה. רק וודא שמצא מדריך אמין למכשיר המדויק שלך.
  • מכשירי מוטורולה:  מוטורולה משתמשת בתוכנית בשם "RSD Lite" כדי לדחוף קבצי תמונה למכשירים, אם כי החברה אינה מנגישה את התמונות שלה למכשירים שאינם מפתחים. יש עותקים שמסתובבים שם בחוץ, אך וודא שאתה מוריד ממקור מהימן לפני שאתה צועד.
  • מכשירי LG: LG משתמשת בכלי "פלאש" ייעודי כדי לדחוף קבצי KDZ ספציפיים למכשירים לטלפונים שלה. שוב, זה יכול להיות מסובך, אז וודא שאתה משתמש במקור ובמדריך מהימנים.
  • מכשירי HTC:  HTC עשויה להיות הכי ידידותית לפלאש מבין כל מכשירי הצריכה, מכיוון שהיא משתמשת רק במה שמכונה קובץ "RUU" (ROM Update Utility) שניתן לדחוף באמצעות פקודות adb ו fastboot פשוטות. לחלופין, אתה יכול למקם את ה- RUU על מחיצת / sdcard של מרבית מכשירי HTC והוא יתגלה אוטומטית לאחר שתתחיל למאתחל. אתה רק צריך למצוא את ה- RUU עבור הטלפון הספציפי שלך.

אנו מאחלים שנוכל למסור פרטים על כל טלפון אחד שם, אך זה פשוט לא אפשרי - זו עדיין סיבה אחת מדוע אנו אוהבים את Nexus ומכשירים אחרים של Edition המהדורה. אבל עם קצת חפירות, אתה אמור להיות מסוגל לפרק כמעט כל טלפון שם בחוץ ולהחזיר אותו למצב עבודה טוב.