כיצד ליצור במהירות קובץ טקסט באמצעות שורת הפקודה בלינוקס

אם אתה איש מקלדת, אתה יכול להשיג הרבה דברים רק באמצעות שורת הפקודה של לינוקס. לדוגמא, ישנן מספר שיטות קלות לשימוש ליצירת קבצי טקסט, אם תזדקק לכך.

צור קובץ טקסט באמצעות פקודת החתול

השיטה הראשונה שלנו ליצירת קבצי טקסט משתמשת catבפקודה. זה שימושי אם אתה רוצה להוסיף מיד קצת טקסט לקובץ החדש שלך.

פשוט הקלד את הפקודה הבאה בשורת המסוף (החלף את "sample.txt" בכל מה שתרצה לתת שם לקובץ שלך), ואז לחץ על Enter:

חתול> sample.txt

לאחר לחיצה על Enter, אינך מוחזר להנחיית המסוף. במקום זאת, הסמן ממוקם בשורה הבאה ותוכל להתחיל להזין טקסט ישירות לקובץ שלך. הקלד את שורות הטקסט שלך ולחץ על Enter אחרי כל שורה. כשתסיים, לחץ על Ctrl + D כדי לצאת מהקובץ ולחזור להנחיה.

כדי לאמת שהקובץ שלך נוצר, אתה יכול להשתמש lsבפקודה כדי להציג רישום ספריות עבור הקובץ:

ls -l sample.txt

אתה יכול גם להשתמש בפקודה cat כדי להציג את תוכן הקובץ. פשוט הקלד את הפקודה הבאה בהנחיה, ואז הקש Enter:

sample.txt של חתול

צור קובץ טקסט באמצעות פקודת המגע

ניתן גם ליצור קובץ טקסט באמצעות touchהפקודה. הבדל אחד בין שימוש בפקודה זו לבין catהפקודה שסיקרנו בחלק האחרון הוא שבעוד catהפקודה מאפשרת לך להזין טקסט בקובץ באופן מיידי, אך השימוש touchבפקודה אינו עושה זאת. הבדל גדול נוסף הוא touchשהפקודה מאפשרת לך ליצור מספר קבצים חדשים עם פקודה אחת.

touchהפקודה שימושית ליצירת במהירות קבצים אתה מתכוון להשתמש מאוחר יותר.

כדי ליצור קובץ חדש, הקלד את הפקודה הבאה בשורת המסוף (החלף את "sample.txt" עם שם הקובץ שבו תרצה להשתמש), ואז לחץ על Enter:

מגע sample.txt

שימו לב שלא ניתנת לכם אינדיקציה לכך שהקובץ נוצר; אתה פשוט חזר להנחיה. אתה יכול להשתמש lsבפקודה כדי לאמת את קיומו של הקובץ החדש שלך:

ls -l sample.txt

ניתן גם ליצור מספר קבצים חדשים בו זמנית באמצעות touchהפקודה. פשוט הוסף כמה שמות קבצים נוספים (מופרדים על ידי רווחים) ככל שתרצה לסוף הפקודה:

גע ב sample1.txt sample2.txt sample3.txt

שוב, לא מוצג בפניך שום אינדיקציה לכך שהקובץ נוצר, אך הוצאת lsפקודה פשוטה מראה שהקבצים אכן קיימים:

וכשאתה מוכן להוסיף טקסט לקבצים החדשים שלך, אתה יכול פשוט להשתמש בעורך טקסט כמו Vi.

צור קובץ טקסט באמצעות סמל ההפניה הסטנדרטי (>)

ניתן גם ליצור קובץ טקסט באמצעות סמל ההפניה הסטנדרטי, המשמש בדרך כלל להפניית פלט פקודה לקובץ חדש. אם אתה משתמש בו ללא פקודה קודמת, סמל ההפניה פשוט יוצר קובץ חדש. כמו touchהפקודה, יצירת קובץ בדרך זו אינה מאפשרת לך להזין טקסט לקובץ מיד. שלא כמו touchבפקודה, יצירת קובץ באמצעות סמל ההפניה רק ​​מאפשרת לך ליצור קובץ אחד בכל פעם. אנו כוללים אותו לשם השלמות, וגם מכיוון שאם אתה רק יוצר קובץ יחיד, הוא מציע הכי מעט הקלדה.

כדי ליצור קובץ חדש, הקלד את הפקודה הבאה בשורת המסוף (החלף את "sample.txt" עם שם הקובץ שבו תרצה להשתמש), ואז לחץ על Enter:

> sample.txt

לא ניתנת לך אינדיקציה לכך שהקובץ נוצר, אך תוכל להשתמש lsבפקודה כדי לאמת את קיומו של הקובץ החדש שלך:

ls -l sample.txt

שלוש השיטות הללו אמורות לאפשר לך ליצור במהירות קבצי טקסט במסוף לינוקס, בין אם עליך להזין טקסט לתוכם באופן מיידי ובין אם לא.