כיצד לראות את השימוש בחשמל במנהל המשימות של Windows 10

מנהל המשימות של Windows 10 מציג כעת את צריכת החשמל של כל תהליך במערכת שלך. תכונה זו חדשה בעדכון אוקטובר 2018.

כיצד לראות את פרטי השימוש בחשמל בתהליך

ראשית, פתח את מנהל המשימות על ידי לחיצה ימנית על שורת המשימות ובחירת "מנהל המשימות", או על ידי לחיצה על Ctrl + Shift + Esc. אם אינך רואה את חלונית מנהל המשימות המלאה, לחץ על "פרטים נוספים" בתחתית.

מידע זה מופיע בחלונית התהליכים אך מוסתר על ידי גודל החלון הקטן. הגדל את החלון על ידי לחיצה וגרירה בפינה עד שתראה את העמודות צריכת חשמל ושימוש בחשמל, או גלול ימינה. ניתן גם לגרור ולשחרר את הכותרות כדי לסדר מחדש את רשימת העמודות.

אם אינך רואה עמודות אלה, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על הכותרות כאן והפעל את העמודות "צריכת חשמל" ו"מגמת צריכת חשמל ".

אם אפשרויות אלה אינן מופיעות ברשימה, עדיין לא שדרגת לעדכון אוקטובר 2018.

מה המשמעות של "שימוש בחשמל" ו"מגמת שימוש בחשמל "?

לכל תהליך יש ערך תחת עמודות אלה. העמודה 'שימוש בחשמל' מספרת כמה כוח התהליך משתמש ברגע המדויק הזה, ואילו העמודה מגמת צריכת חשמל מראה לך את המגמה לטווח הארוך יותר. אתה יכול ללחוץ על העמודות כדי למיין לפי סוג צריכת החשמל.

לדוגמא, ייתכן שתהליך כרגע לא משתמש בהרבה כוח ברגע זה, אך עשוי להשתמש בכוח רב באופן כללי. לחלופין, תהליך עשוי להשתמש בכוח רב כרגע, אך הוא נוטה להשתמש במעט מאוד כוח. התמקדו במגמה לקבלת מושג טוב יותר כמה כוח משתמש בתהליך.

למרבה הצער, Windows לא נותן לך מספרים מדויקים כאן. זה רק נותן לך מושג גס על צריכת החשמל, שאמור להיות "נמוך מאוד" עבור מרבית התהליכים במערכת שלך. אם תהליך משתמש ביותר כוח מזה - במיוחד אם הוא פועל ברקע - ייתכן שתרצה לעזוב את התהליך כדי לחסוך בסוללה במחשב הנייד או הטאבלט שלך.

מיקרוסופט לא הסבירה בדיוק מה המשמעות של המילים השונות כאן. איננו יודעים מה ההבדל המדויק בין "נמוך מאוד" ל"נמוך ", למשל.

כיצד לראות אילו אפליקציות השתמשו הכי הרבה

כדי לראות אילו אפליקציות השתמשו ביותר סוללות במחשב האישי שלך, עבור אל הגדרות> מערכת> סוללה. לחץ על האפשרות "ראה אילו אפליקציות משפיעות על חיי הסוללה שלך" כאן.

קטע הסוללה זמין רק כאשר אתה משתמש במחשב נייד, טאבלט או מכשיר אחר עם סוללה. אתה לא צריך לראות אילו יישומים משתמשים הכי הרבה במחשב שולחני ללא סוללה.

מסך זה מציג רשימה של אילו אפליקציות השפיעו הכי הרבה על חיי הסוללה שלך. אתה יכול לבחור לראות את צריכת החשמל בשבוע, 24 שעות או 6 שעות האחרונות.

גם אם אפליקציה נמצאת בחלק העליון של הרשימה, ייתכן שהיא לא תשתמש בכוח רב עבור מה שהיא עושה. זה אולי רק אומר שאתה משתמש באפליקציה הרבה. לדוגמה, כל דפדפן אינטרנט בו תשתמש יהיה כנראה קרוב לראש הרשימה רק בגלל שאתה משתמש בו כל כך הרבה. משתמשים בו בכוח גדול של כוח סוללה, גם אם משתמשים בו בכוח הסוללה ביעילות לאורך תקופה ארוכה.

קשורים: כיצד לראות אילו יישומים מרוקנים את הסוללה שלך ב- Windows 10

העמודות החדשות הללו ממשיכות במגמה מבורכת של הוספת מידע למנהל המשימות. בעדכון יוצרי הסתיו הוסיפה מיקרוסופט נתוני שימוש ב- GPU למנהל המשימות.