כיצד לראות כמה זיכרון RAM יש במחשב שלך (ומהירותו)

זיכרון ה- RAM של המחשב שלך הוא הזיכרון המהיר לטווח הקצר בו הוא משתמש להפעלת יישומים וקבצים פתוחים. ככל שיש יותר זיכרון RAM למחשב, כך תוכל לעשות יותר בבת אחת. כך תבדוק כמה יש למערכת שלך.

אנו נראה לך כיצד לבדוק כמה מהר גם ה- RAM שלך. כמו כמעט כל הטכנולוגיה - למעט אולי סוללות - זיכרון RAM משתפר ומהיר עם הזמן. מחשבים חדשים יותר יקבלו זיכרון RAM מהיר יותר ממחשבים ישנים יותר.

מהו זיכרון RAM?

זיכרון RAM מייצג "זיכרון גישה אקראית". זהו זיכרון העבודה הפיזי בו משתמש המחשב האישי שלך. כל היישומים, הקבצים והנתונים האחרים שלך מאוחסנים כאן לגישה מהירה. זיכרון RAM שונה מה- SSD או מהכונן הקשיח של המחשב שלך, שהם הרבה יותר איטיים מ- RAM. כשאתה מפעיל תוכנית או פותח קובץ, הוא מועבר מאחסון המערכת שלך ל- RAM.

ככל שיש לך יותר זיכרון RAM, כך תוכל לעשות יותר בבת אחת. אם אין לך מספיק זיכרון RAM ליישומים הפתוחים שלך, המערכת שלך תאט ככל ש- Windows (או מערכת הפעלה אחרת) צריכים להעביר נתונים פנימה והחוצה מקובץ הדף בכונן המערכת שלך. אתה עשוי אפילו לראות שגיאת זיכרון נמוכה אם אין מספיק זיכרון RAM.

כמה זיכרון RAM אתה צריך תלוי במה שאתה עושה. תזדקק ליותר זיכרון RAM כדי לשחק במשחקי המחשב האחרונים, להפעלת מכונות וירטואליות ולעריכת סרטוני 4K.

כיצד לבדוק כמה RAM יש לך ב- Windows

אתה יכול לבדוק כמה RAM יש לך במגוון דרכים מהירות.

ב- Windows 10, השתמש במנהל המשימות. לחץ לחיצה ימנית על שורת המשימות שלך ובחר "מנהל המשימות" או לחץ על Ctrl + Shift + Esc כדי לפתוח אותו. לחץ על הכרטיסייה "ביצועים" ובחר "זיכרון" בחלונית השמאלית. אם אינך רואה כרטיסיות כלשהן, לחץ תחילה על "פרטים נוספים".

כמות ה- RAM הכוללת שהתקנת מוצגת כאן. מנהל המשימות גם אומר לך את התקן בו הוא משתמש, את המהירות, את גורם הצורה שלו וכמה מחריצי הזיכרון הפיזיים של המערכת שלך אתה משתמש. אתה יכול להתקין יותר זיכרון RAM אם אתה יכול לפתוח את המחשב האישי שלך (לא אפשרי במחשבים ניידים מסוימים) ויש לך כמה חריצים רזרביים.

מנהל המשימות אינו מציע מידע שימושי זה ב- Windows 7. במקום זאת, תוכל לראות את כמות ה- RAM הכוללת שלך בלוח הבקרה> מערכת ואבטחה> דף המערכת. אתה יכול גם לפתוח את זה במהירות על ידי פתיחת תפריט התחל, לחיצה ימנית על "מחשב" ובחירה באפשרות "מאפיינים". הסתכל מימין ל"זיכרון מותקן "תחת המערכת.

כדי לראות מידע ספציפי יותר על תזמוני ה- RAM שלך ב- Windows 10 או 7, אנו ממליצים על CPU-Z. הורד והתקן את CPU-Z, הפעל אותו ולחץ על הכרטיסייה "זיכרון" כדי לראות מידע זה.

אם אתה בונה מחשב משלך, ייתכן שה- RAM שלך לא יפעל בתזמון המפורסם עד שתגדיר את התזמנים.

קשורים: כיצד מהירות וזמן RAM משפיעים על ביצועי המחשב שלי?

מידע זה מוצג בדרך כלל גם בקושחת UEFI או ב- BIOS של המערכת שלך. זה מועיל במיוחד אם אתה משתמש במחשב ללא מערכת הפעלה עובדת. פשוט אתחול אותו, השתמש במקשי הקיצור כדי להיכנס לקושחת ה- BIOS או ה- UEFI שלו (זה שונה בכל מחשב), וחפש מידע על זיכרון המערכת או זיכרון ה- RAM.

קשורים: מה עושה ה- BIOS של המחשב, ומתי עלי להשתמש בו?