כיצד להפחית את השימוש ב- RAM של Steam מ -400 מגה-בייט ל -60 מגה-בייט

רוצה חוויית Steam קלה יותר משלא משתמשת ב -400 מגהבייט RAM בלבד כדי להציג את ספריית המשחקים שלך? אנו נראה לך כיצד לקצץ את השימוש ב- RAM ל -60 מגניב מגניב ולקבל לקוח Steam מינימלי יותר.

מהו לקוח Steam WebHelper?

ל- Steam, כמו יישומים מודרניים רבים אחרים, יש דפדפן אינטרנט מובנה. דפדפן אינטרנט מובנה זה נקרא "Steam Client WebHelper" (steamwebhelper.exe).

כשאתה מפעיל את Steam, הוא בדרך כלל משיק מספר תהליכי WebHelper ברקע - ספרנו שבעה. אלה משמשים להצגת חנות Steam, הקהילה ואפילו ספריית המשחקים שלך.

אבל מה אם תוכלו להיפטר מתהליכי WebHelper של Steam? ובכן, אתה יכול - עם אפשרות שורת פקודה נסתרת.

השקת Steam ללא Steam WebHelper

ראשית, אם יש לך Steam פתוח, יהיה עליך לסגור אותו על ידי לחיצה על Steam> Exit.

כדי להפעיל את Steam בצורה זו, יהיה עליך לדעת את המיקום של קובץ steam.exe במחשב האישי שלך. במחשב Windows עם 64 סיביות, הוא מותקן בדרך כלל ב- C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steam.exe כברירת מחדל. אם התקנת את Steam במיקום אחר, השתמש במקום זאת בפקודה למטה במקום זאת.

כדי להפעיל את Steam ללא רכיבי דפדפן האינטרנט, תצטרך להפעיל את Steam באמצעות -no-browserאפשרות שורת הפקודה. זה גם מועיל להפעיל את Steam במצב קטן, אליו אתה יכול בדרך כלל לגשת על ידי לחיצה על תצוגה> מצב קטן ב- Steam.

כדי להפעיל את Steam עם אפשרויות אלה, לחץ על Windows + R כדי לפתוח את דו-שיח הפעלה. העתק והדבק את הטקסט הבא בתיבת הדו-שיח הפעלה (בהנחה שהתקנת Steam במיקום ברירת המחדל) ולחץ על "Enter" או לחץ על "אישור":

"C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steam.exe" - אין דפדפן + steam open: // open / minigameslist

Steam תושק במצב קטן ללא רכיבי דפדפן אינטרנט כלשהם. אם אתה מסתכל על מנהל המשימות שלך, סביר להניח שתראה שהוא משתמש ב- 60 מגהבייט RAM - או פחות.

אתה יכול ללחוץ על תצוגה> מצב גדול כדי להציג את ממשק Steam הרגיל, אך רק תראה הודעה המודיעה לך כי דפדפן Steam מושבת.

(אתה יכול ללחוץ על תצוגה> מצב קטן כדי להשתמש ב- Steam בתצוגה מינימלית יותר גם כאשר הדפדפן מופעל - עם זאת, תהליכי WebHelper של Steam עדיין יפעלו ברקע, ולא תראה חיסכון בזיכרון RAM זה).

מה עובד בלי דפדפן, ומה לא

החל מאוקטובר 2020, מצב קטן של Steam פועל היטב כאשר הדפדפן מושבת - לרוב. אתה יכול להציג את ספריית המשחקים שלך, להתקין משחקים ולהפעיל אותם. אתה יכול לגשת לכל ההגדרות הרגילות של Steam. אתה יכול אפילו להשתמש ב- Steam במצב לא מקוון.

חסרה תכונה אחת גדולה: לא ניתן להסיר ממש משחק עם דפדפן מושבת. (עם זאת, אתה יכול להתקין משחקים.)

אתה גם לא יכול להציג את ההישגים שלך, לגשת לתכונות קהילתיות אחרות או לגלוש בחנות ולקנות משחקים כשהדפדפן מושבת. אתה עדיין יכול לגשת לחנות Steam ולדפי הקהילה על ידי כניסה לאתר של Steam בדפדפן אינטרנט רגיל, עם זאת.

מקבל חזרה את הדפדפן של Steam

כדי להחזיר את הדפדפן, סגור את Steam על ידי לחיצה על Steam> יציאה ואז הפעל את Steam מקיצור דרך רגיל בשולחן העבודה. Steam תושק עם הדפדפן כל עוד לא תפעיל אותו איתו -no-browser.

יצירת קיצור דרך שמפעיל Steam ללא הדפדפן

אם אתה מעדיף מצב זה, תוכל ליצור קיצור דרך שמפעיל את Steam ללא הדפדפן.

לדוגמא, אם הוצמדת Steam לשורת המשימות שלך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל Steam בשורת המשימות שלך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על "Steamstrapper Client Client" ובחר "מאפיינים".

בתיבה היעד, הוסף רווח ואחריו הדברים הבאים:

-אין דפדפן + קיטור פתוח: // רשימת משחקים / מיני-משחקים

בהנחה שהתקנת Steam את תיקיית ברירת המחדל במערכת שלך, זה אמור להיראות כמו הפקודה שבה השתמשת בתיבה הפעלה:

"C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steam.exe" - אין דפדפן + steam open: // open / minigameslist

כעת, כאשר אתה מפעיל את Steam משורת המשימות שלך, תקבל חוויה מינימלית יותר וקלת משקל. אם עליך להסיר את ההתקנה של משחק או להשתמש בתכונות אחרות של דפדפן Steam, תוכל לצאת מ- Steam (Steam> Quit) ואז להפעיל את Steam עם קיצור דרך אחר - כמו קיצור הדרך ל- Steam בתפריט התחל.

כדי לבטל את השינוי, פשוט פתח את חלון מאפייני קיצור הדרך של Steam והסר את הטקסט שהוספת לתיבת היעד. זה צריך להיראות כך:

"C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steam.exe"

בטח, כמה מאות מגה-בייט של זיכרון RAM אינו עניין גדול במחשב גיימינג מודרני. אבל אם אתה מחפש דרך לפנות קצת זיכרון RAM בזמן המשחק, זה קל.