כיצד לשמור את תמונות הזרקור של מסך הנעילה של Windows בכונן הקשיח

כברירת מחדל, Windows 10 מציג תמונות רקע על מסך הנעילה שלך שאוצרו במיוחד לשימוש זה - אך לא ברור מיד היכן הן מאוחסנות. Windows מחליף את התמונות הללו באופן קבוע, אך אם ברצונך להשתמש בהן כטפטים רגילים, האחרונות האחרונות בדרך כלל נמצאות במטמון זה ולא קשה מדי לשמור אם תופס אותן בזמן.

ייתכן שרבים מכם השביתו תמונות זרקור על מסכי הנעילה מכיוון שמיקרוסופט תעביר לשם את המודעה המזדמנת, אך אם לא עשיתם זאת, תשימו לב שהמודעות די נדירות ותמונות הזרקור לעיתים קרובות ממש נחמדות. שים לב גם שאנחנו מדברים כאן על תמונות רקע למסך הנעילה - על אותו דף אתה צריך ללחוץ או להחליק מהדרך כדי להגיע למסך הכניסה. אתה יכול למעשה להגדיר תמונות רקע למסך הכניסה שלך בנפרד.

קשורים: כיצד להשבית מודעות במסך הנעילה של Windows 10

ראשית: הפעל תמונות זרקור במסך הנעילה

אם כיבית את תמונות הזרקור (או שאתה פשוט לא בטוח), קל להפעיל אותן שוב. פשוט לחץ על התחל ואז בחר הגדרות (או לחץ על Windows + I). במסך ההגדרות, לחץ על התאמה אישית.

בחלון ההתאמה האישית בחר בלשונית "מסך נעילה" ואז בתפריט הנפתח רקע בחר "זרקור של Windows".

כאשר אתה מפעיל לראשונה את Spotlight, יידרשו מספר הפעלות מחדש (או יחזור למסך הנעילה) כדי לבנות כמה תמונות במטמון שלך. במסך הנעילה תוכלו לדחוף את זרקור לעבר סוגי התמונות שאתם נהנים מהם. כאשר אתה רואה משהו שאתה אוהב, פשוט לחץ על "אהב את מה שאתה רואה?" ואז לחץ על "אני רוצה עוד!" לראות תמונות נוספות כמו הנוכחית בעתיד.

כיצד לשמור תמונות זרקור

לאחר ש- Windows הספיק לשמור כמה תמונות זרקור, תוכל למצוא אותן קבורות בתיקיית המשתמש שלך. ראשית, יהיה עליך לוודא שאתה רואה תיקיות נסתרות. בסייר הקבצים, עבור לכרטיסיה תצוגה, לחץ על "הצג / הסתר" ולאחר מכן הפעל את תיבת הסימון "פריטים מוסתרים".

לאחר מכן, נווט לתיקיה הבאה (או פשוט העתק את הנתיב למטה והדבק אותו בשורת הכתובת של סייר הקבצים):

% userprofile% \ AppData \ Local \ Packages \ Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy \ LocalState \ Assets

שים לב %userprofile%שהחלק של נתיב זה קופץ אותך אוטומטית לתיקיית המשתמש עבור המשתמש המחובר כעת (כברירת מחדל בשעה C:\Users\). בתיקיה תראה חבורה שלמה של קבצים עם שמות קבצים ארוכים וחסרי משמעות וללא סיומות. חלקם הם קבצי התמונה שאתה מחפש; רבים אינם.

במקום לעבוד עם קבצים אלה ישירות בתיקיית הנכסים, תעתיק אותם למקום אחר. פשוט צור תיקיה חדשה בכל מקום שתרצה, בחר את כל הקבצים בתיקיית הנכסים (Ctrl + A היא הדרך המהירה ביותר), ואז העתק אותם לתיקיה החדשה. כשתעשה זאת, Windows יזהיר אותך שחלק מהקבצים עלולים להזיק למחשב שלך. זה רק בגלל שאתה מעביר אותם מתיקיית מערכת ו- Windows אינו מזהה את סוגי הקבצים (מכיוון שלא הוקצו סיומות). לחץ על אישור כדי לסיים את העתקת הקבצים.

בתיקיה החדשה עם הקבצים המועתקים, אתה הולך לשנות את שם כל הקבצים כך שיכלול סיומת JPG. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות שורת הפקודה. בחלון סייר הקבצים, כאשר התיקיה החדשה שלך מוצגת, לחץ על קובץ> פתח את שורת הפקודה, ואז בחר "פתח את שורת הפקודה כמנהל" כדי לפתוח את שורת הפקודה במיקום הנוכחי שלך.

בשורת הפקודה, הקלד (או העתק והדבק) את הפקודה הבאה ולחץ על Enter:

ren *. * * .jpg

פקודה זו משנה את שם כל הקבצים בספריה לשמם הנוכחי בתוספת סיומת .jpg. צא משורת הפקודה ורענן את התיקיה איתה אתה עובד (F5). כפי שאתה יכול לראות, לחלק מהקבצים יש כעת תמונות ממוזערות. אלה קבצי התמונה בפועל. אתה יכול להמשיך ולמחוק את כל מה שאין בו תמונה ממוזערת כדי להפריע לו.

מתוך קבצי התמונה בפועל שנותרו, תראה כמה סוגים. חלק מהקבצים הקטנים ביותר הם רק נכסי תמונה שעשויים לשמש לדברים כמו אייקוני אפליקציות או תצוגות. אתה יכול פשוט להיפטר גם מאלה. התמונות מונחות הדיוקן עשויות להיות מעניינות עבורך לשימוש בסמארטפון. ותמונות המסך הרחב הן תמונות מסך הנעילה בפועל שאתה מחפש. הכנס אותם לתיקייה עם טפטים אחרים שלך ואתה יכול ללכת!