מה זה Miracast ולמה אכפת לי?

Miracast הוא תקן תצוגה אלחוטי המיועד לשיקוף מסך טלפון חכם, טאבלט או מחשב לטלוויזיה ללא צורך בכבלי HDMI פיזיים. זה הופך להיות נפוץ יותר בכל יום שעובר.

ה- Roku 3 ו- Roku Streaming Stick זכו לאחרונה לתמיכה ב- Miracast. טלוויזיה האש של אמזון ומקל הטלוויזיה האש גם עושים את Miracast. מיקרוסופט היא אפילו מכרה שני דונגלים של Miracast משלה, משום מה.

Miracast הוא כמו כבל HDMI אלחוטי

קשורים: הסברים על תקני תצוגה אלחוטיים: AirPlay, Miracast, WiDi, Chromecast ו- DLNA

Miracast הוא תקן המקווה יום אחד לגרש את הצורך בכבלי HDMI. במקום לחבר פיזית את המחשב הנייד, הטלפון החכם או הטאבלט לטלוויזיה כמו עם כבל HDMI, Miracast מספק תקן אלחוטי המאפשר למכשירים לגלות אחד את השני, להתחבר זה לזה ולשקף את תוכן המסך שלהם באופן אלחוטי.

בניגוד לפרוטוקולים כמו AirPlay של אפל (ב- Apple TV) ו- Chromecast של גוגל (במכשירי Chromecast ו- Android TV), Miracast נועד להיות תקן חוצה פלטפורמות. בדוק את ההשוואה שלנו בין AirPlay, Miracast, WiDi, Chromecast ו- DLNA כדי להבין את ההבדלים בין כל הפרוטוקולים השונים האלה.

Miracast מתפקד אך ורק כפרוטוקול "שיקוף מסך". לכן, אם אתה רוצה להפעיל סרטון נטפליקס בטלפון שלך ולהשמיע אותו באמצעות Miracast, תצטרך לעזוב את מסך הטלפון שלך כל הזמן. כל מה שמופיע על מסך הטלפון שלך ישתקף בטלוויזיה.

מכיוון שהכל קשור לשיקוף מסך ואין את ה"חכמות "שאתה רואה בפרוטוקולים כמו AirPlay ו- Chromecast, שיכולים להעביר את הזרמתם למכשיר אחר ולהציג ממשק אחר על גבי מסך מכשיר אחד, אפשר לחשוב בצורה הטובה ביותר על Miracast כמו כבל HDMI אלחוטי.

אילו מערכות הפעלה והתקנים תומכים ב- Miracast

מחשבים שמריצים את Windows 8.1 וטלפונים שמריצים את Windows Phone 8.1 יכולים להזרים למכשירי Miracast. טלפונים וטאבלטים של Android עם Android 4.2 ומעלה יכולים גם להזרים למכשירי Miracast. מערכת ההפעלה Fire של אמזון בנויה על גבי אנדרואיד, כך שהיא תומכת גם ב- Miracast.

מחשבי לינוקס ידרשו איזושהי פריצה לא נתמכת בכדי לעשות זאת, למחשבי Chromebook אין תמיכה מקומית של Miracast, ומכשירי ה- Mac והתקני ה- iOS של אפל תומכים ב- AIrPlay ולא בסטנדרט הפתוח הזה. זה בעצם Windows ו- Android בלבד, לעת עתה.

כפי שהזכרנו לעיל, ה- Roku 3 ו- Roku Streaming Stick תואמים כעת ל- Miracast. מיקרוסופט מוכרת שניים ממקלטי Miracast משלהם, המכונים שיתוף המסכים של מיקרוסופט לטלפוני Lumia (HD-10) ומתאם התצוגה האלחוטי של מיקרוסופט. ה- Fire TV של אמזון משולב ב- Miracast, וכך גם ה- Fire TV Stick החדש שלהם - מכשיר של 39 $ עם תמיכה מובנית ב- Miracast. ישנם גם מקלטים ייעודיים נוספים של Miracast שתוכלו לקנות.

בתיאוריה, Miracast אמור להיות נפוץ יותר ויותר, ואפילו להיות משולב בטלוויזיות עצמן, כך שתוכל בקלות להזרים אליהם באופן אלחוטי.

Miracast בעיה 1: זה רק שיקוף מסך

Miracast הוא רעיון נהדר בתיאוריה. זה צריך להיות סטנדרטי פתוח להזרמת תצוגה אלחוטית שכל יצרן יכול ליישם, ומאפשר להתקנים פשוט לעבוד זה עם זה. זה יהיה נהדר להיות מסוגל להיכנס לחדר במלון ולשקף בקלות את מסך המכשיר בטלוויזיה שלו, או להיכנס למשרד ולהתחבר באופן אלחוטי לטלוויזיה, כך שתוכל לתת מצגת מבלי להתעסק בכבלים. Miracast מבטיח לגרש את כבל ה- HDMI.

בפועל, גם אם Miracast יעבוד בצורה מושלמת, עיצוב הליבה עדיין יהיה בעיה. גירוש כבל ה- HDMI נחמד, אך ל- Miracast אין את הפרוטוקולים המתחרים "חכמים". גם ה- AirPlay של אפל וגם ה- Chromecast של גוגל יכולים לשקף את מסך המכשיר - כן, Chromecast יכול אפילו לשקף את שולחן העבודה של Windows ואת כל היישומים הרצים שלך. עם זאת, הם יכולים גם להיות חכמים יותר.

לדוגמה, תוכל לפתוח את אפליקציית Netflix בטלפון שלך, לאתר סרט שברצונך לצפות בו וללחוץ על כפתור Chromecast. הטלפון שלך היה אומר ל- Chromecast להשמיע את הווידאו, ו- Chromecast יתחבר לאינטרנט ויזרם אותו ישירות. לאחר מכן תוכל להניח את הטלפון שלך והוא ילך לישון. עם Miracast, מסך הטלפון שלך יצטרך להישאר מופעל ולהזרם את הווידאו לכל אורך הסרט נטפליקס, ולרוקן את הסוללה שלו.

פרוטוקולים אלה מאפשרים לך גם להציג משהו אחר על מסך המכשיר ועל הטלוויזיה שלך. אז אתה יכול לראות סרטון של נטפליקס ולראות את פקדי ההפעלה רק בטלפון שלך, כך שהם לא יפריעו לטלוויזיה. לחלופין, תוכל לשחק במשחק וידאו ולהציג רק את עולם המשחק על המסך, עם קבוצה נפרדת של פקדים בטלפון שלך. עם Miracast, לא יכולים להיות לך בקרות נפרדות בטלפון שלך - הטלוויזיה שלך פשוט משקפת את כל מה שמופיע בתצוגה של הטלפון שלך.

Miracast יכול להיות פיתרון טוב להחלפת כבלי HDMI בפרוטוקול אלחוטי, אך זה לא נוח עבור רבים מהדברים שאנשים משתמשים בהם ב- Chromecast וב- AirPlay בסלון.

Miracast בעיה 2: זה לא אמין ולעתים קרובות לא עובד

אבל הנה הבעיה הגדולה ביותר עם Miracast. זהו תקן פתוח ומכשירים המאושרים על ידי Miracast אמורים לתקשר בסדר גמור עם מכשירים אחרים המאושרים על ידי Miracast. עם זאת, הם לעתים קרובות לא. אם אתה מסתכל על דפי עזרה למכשירים כמו ה- Roku 3, לעתים קרובות תראה רשימה של מכשירים שנבדקו לעבוד עם המקלט. זה לא צריך להיות נחוץ אם זה היה תקן מתאים - בכל זאת אתה לא צריך לבדוק אם דגם הטלפון או המחשב הנייד שלך תואם לנתב ה- Wi-Fi שלך.

קשורים: מהו Wi-Fi ישיר, ואיך זה עובד?

פעם אחר פעם, גם מבחנים מתואמים וגם אנשים שמנסים להשתמש ב- Miracast בעולם האמיתי התקשו לגרום לזה לעבוד. ניסינו לגרום ל- Miracast לעבוד על Roku 3 לאחר שהפעלנו את התכונה החדשה לשיתוף מסך ולא הצלחנו, שניהם עם Nexus 4 שמריץ אנדרואיד 4.4.4 וגם Surface Pro 2 שמריץ Windows 8.1. שניהם מכשירים שאושרו רשמית שלדברי רוקו יעבדו, אך כולם תלויים בהודעת "מתחבר" לפני שהם מתוזמנים ללא הודעות סטטוס מועילות.

זה לא אמור להיות בגלל בעיה ברשת ה- Wi-Fi שלנו, מכיוון שמיראקסט אמורה להשתמש ב- Wi-Fi Direct. המשמעות היא שמכשירי Miracast יכולים אפילו לעבוד במקום בו אין רשת Wi-Fi - ההתקנים מתחברים ישירות זה לזה ועוקפים את רשת ה- Wi-Fi הסטנדרטית והנתב האלחוטי.

תיאורטית MIracast נחמד, אבל זה גם רק כבל HDMI אלחוטי. במצבים רבים, לעתים קרובות עדיף לך לחבר כבל HDMI במקום להתמודד עם בעיות חיבור אפשריות ותקלות זורמות.

דור חדש של מקלטים של Miracast ומערכות הפעלה התומכות ב- Miracast יכול לפתור בעיות אלה ולהפוך את MIracast לתקן שעובד היטב. אנחנו רק יכולים לקוות שזה יקרה.

קרדיט תמונה: סם צ'רצ'יל בפליקר, ג'ון ביהלר בפליקר