כיצד לשתף את קבצי המחשב במכונה וירטואלית

מכונות וירטואליות הן מכולות מבודדות, כך שלמערכת ההפעלה האורחת במכונה הווירטואלית אין גישה למערכת הקבצים של המחשב. יהיה עליך להגדיר תיקיות משותפות בתוכנית כמו VirtualBox או VMware כדי לשתף קבצים.

כברירת מחדל, למכונות וירטואליות אין גישה לקבצים במחשב המארח או במחשבים וירטואליים אחרים. אם ברצונך לספק גישה זו, עליך להגדיר תיקיות משותפות באפליקציית המחשב הווירטואלי שלך. כדי לעזור למערכת ההפעלה האורחת במכונה הווירטואלית להבין מה קורה, יישומי מכונות וירטואליות מציגים את התיקיות המשותפות האלה כשיתופי קבצי רשת. מערכת ההפעלה האורחת ניגשת לתיקייה במחשב האישי שלך בדיוק כמו בתיקיה משותפת ברשת.

אנו נבחן כיצד ליצור תיקיות משותפות בשתי מיישומי המחשב הווירטואלי הפופולאריים ביותר - VirtualBox ו- VMware Workstation Player - אך התהליך דומה ביישומי מכונות וירטואליות אחרות.

קשורים: חנון מתחיל: כיצד ליצור ולהשתמש במכונות וירטואליות

VirtualBox

תכונת התיקיות המשותפות של VirtualBox עובדת עם מערכות הפעלה אורחות של Windows ו- Linux. כדי להשתמש בתכונה, ראשית עליך להתקין את תוספות האורח של VirtualBox במכונה הווירטואלית האורחת.

כשהמכונה הווירטואלית פועלת, לחץ על תפריט "התקנים" ובחר באפשרות "הוסף תמונת תקליטור תוספות אורח". זה מכניס תקליטור וירטואלי שתוכל להשתמש בו במערכת ההפעלה האורחת להתקנת תוספות האורח.

לאחר התקנת תוספות האורחים, פתח את תפריט "מכונה" ולחץ על האפשרות "הגדרות".

בחלון "הגדרות", עבור לכרטיסייה "תיקיות משותפות". כאן תוכל לראות את כל התיקיות המשותפות שהגדרת. ישנם שני סוגים של תיקיות משותפות. תיקיות מכונות הן תיקיות קבועות המשותפות עד שתסיר אותן. תיקיות חולפות הן זמניות ומוסרות אוטומטית בעת הפעלה מחדש או כיבוי של המכונה הווירטואלית.

לחץ על כפתור "הוסף" (התיקיה עם פלוס עליה) כדי ליצור תיקיה משותפת חדשה.

בחלון "הוסף שיתוף" תוכל לציין את הדברים הבאים:

  • נתיב תיקייה:  זהו המיקום של התיקיה המשותפת במערכת ההפעלה המארחת שלך (המחשב האמיתי שלך).
  • שם התיקיה:  כך התיקיה המשותפת תופיע בתוך מערכת ההפעלה האורחת.
  • לקריאה בלבד:  כברירת מחדל, למכונה הווירטואלית יש גישה מלאה לקריאה-כתיבה לתיקיה המשותפת. הפעל את תיבת הסימון "קריאה בלבד" אם ברצונך שהמכונה הווירטואלית תוכל לקרוא קבצים מהתיקיה המשותפת, אך לא לשנות אותם.
  • הרכבה אוטומטית:  אפשרות זו גורמת למערכת ההפעלה האורחת לנסות לטעון אוטומטית את התיקיה כשהיא מתחילה.
  • הפוך קבוע:  אפשרות זו הופכת את התיקיה המשותפת לתיקיית מכונה. אם לא תבחר באפשרות זו, היא הופכת לתיקיה חולפת שמוסרת עם הפעלת המחשב הווירטואלי מחדש.

בחר את כל הבחירות שלך ואז לחץ על כפתור "אישור".

כעת אתה אמור לראות את התיקיות המשותפות מופיעות כשיתופי קבצי רשת. אם אתה משתמש במערכת הפעלה אורחת Windows, פתח את סייר הקבצים, בחר "רשת" ואז הסתכל מתחת למחשב "VBOXSRV".

נגן תחנת העבודה של VMware

התיקיות המשותפות של VMware עובדות עם מערכות הפעלה אורחות של Windows ו- Linux. כדי להשתמש בתכונה, ראשית עליך להתקין את כלי VMware במכונה הווירטואלית האורחת. פתח את תפריט "נגן", הצבע על תפריט "נהל", ואז בחר באפשרות "התקן כלי VMware". פעולה זו פותחת דו-שיח המבקש ממך להוריד את הכלים, ובסיום מכניס תקליטור וירטואלי שבו תוכל להשתמש במערכת ההפעלה האורחת להתקנת כלי VMWare.

לאחר התקנת כלי ה- VMware, פתח את תפריט "נגן", הצבע על תפריט "נהל" ולאחר מכן בחר באפשרות "הגדרות מכונה וירטואלית".

בחלון "הגדרות מכונה וירטואלית", עברו ללשונית "אפשרויות" ובחרו את ההגדרה "תיקיות משותפות" בצד שמאל. תיקיות משותפות מושבתות כברירת מחדל, ותוכל להפעיל אותן באחת משתי דרכים. בחר באפשרות "מופעל תמיד" אם תרצה שתכונת התיקיות המשותפות תישאר פעילה גם כאשר אתה מפעיל מחדש את המחשב הווירטואלי. בחר באפשרות "מופעלת עד לכיבוי או השעיה הבא" אם אתה מעדיף להפעיל מחדש את התכונה באופן ידני לאחר הפעלה מחדש.

לחלופין, באפשרותך לבחור באפשרות "מפה ככונן רשת באורחי Windows" אם ברצונך למפות את השיתוף לאות כונן במערכת ההפעלה האורחת שלך במקום שתצטרך לחפור בתיקיות משותפות ברשת.

לאחר הפעלת התכונה, לחץ על כפתור "הוסף" כדי להוסיף תיקיה משותפת חדשה.

בחלון "הוסף אשף תיקיות משותפות", לחץ על "הבא" כדי לדלג על מסך הפתיחה. במסך "תן שם לתיקיה המשותפת", השתמש בתיבה "נתיב מארח" כדי לציין את מיקום התיקיה המשותפת במערכת ההפעלה המארחת שלך (המחשב האמיתי שלך). השתמש בתיבה "שם" כדי להקליד את שם התיקיה כפי שהיא אמורה להופיע בתוך המכונה הווירטואלית. כשתסיים, לחץ על כפתור "הבא".

במסך "ציין מאפייני תיקיות משותפות" בחרו באפשרות "אפשר שיתוף זה". אם לא, המניה עדיין מתווספת לרשימת המניות שלך ותוכל להפעיל אותה מאוחר יותר על פי הצורך. כברירת מחדל, למכונה הווירטואלית תהיה גישה מלאה לקריאה-כתיבה לתיקיה. בחר באפשרות "לקריאה בלבד" אם ברצונך שהמכונה הווירטואלית תוכל לקרוא רק קבצים מהתיקיה המשותפת, אך לא לשנות אותם. כשתסיים, לחץ על כפתור "סיום".

כעת אתה אמור לראות את התיקיות המשותפות מופיעות כשיתופי קבצי רשת. אם אתה משתמש במערכת הפעלה אורחת Windows, פתח את סייר הקבצים, בחר "רשת" ואז הסתכל מתחת למחשב "vmware-host".

קשורים: מבנה הספריות של לינוקס, הוסבר

במערכת אורחים של לינוקס, עליך למצוא תיקיות משותפות של VMware  /mnt/hgfs בספריית השורש. אם אינך בטוח כיצד למצוא זאת, עיין במדריך שלנו להבנת מבנה ספריות לינוקס.

אם יש לך מספר מכונות וירטואליות, יהיה עליך להגדיר שיתוף קבצים בנפרד בכל אחת מהן, אם כי אתה יכול להשתמש באותן תיקיות משותפות במספר מכונות וירטואליות. היזהר בעת שימוש בתיקיות משותפות. אחד הדברים הנהדרים במכונות וירטואליות הוא שהם פועלים בארגז החול שלהם - מבודדים מהמחשב האמיתי שלך. אם המכונה הווירטואלית שלך נפגעת, התוכנה הזדונית עלולה להימלט מהמחשב הווירטואלי שלך על ידי הדבקת קבצים בתיקיות המשותפות שלך.