כיצד להשתמש ב- Google Drive בלינוקס

כאשר גוגל הציגה את גוגל דרייב ב- 24 באפריל 2012, הם הבטיחו שתמיכה בלינוקס "תגיע בקרוב" זה היה לפני כמעט חמש שנים. גוגל עדיין לא פרסמה גרסה רשמית של גוגל דרייב עבור לינוקס, אך ישנם כלים אחרים למילוי הפער.

יש גם אתר גוגל דרייב, שיעבוד בכל דפדפן מודרני. גוגל ממליצה רשמית להשתמש באתר בלינוקס, אך אם אתה רוצה משהו על שולחן העבודה, הנה האפשרויות שלך.

באובונטו 16.04 LTS

פרויקט GNOME הוסיף את תמיכת Google Drive לגרסה 3.18 של סביבת שולחן העבודה של GNOME. עם זאת, שולחן העבודה של אחדות אובונטו כולל את Nautilus 3.14, שהוא חלק מ- GNOME 3.14. יידרש מעט עבודה נוספת בכדי להשיג את שילוב Google Drive באובונטו 16.04 LTS.

כדי לקבל תכונה זו באובונטו, יהיה עליך להתקין את חבילות מרכז הבקרה של GNOME וחבילות GNOME Online. לשם כך, פתח חלון מסוף והפעל את הפקודה הבאה:

sudo apt להתקין gnome-control-center gnome-online-accounts

ספק את הסיסמה שלך והקלד "y" כדי להתקין את התוכנה כשתתבקש.

לאחר שתעשה זאת, פתח את מקף Dash וחפש "מרכז הבקרה של GNOME". הפעל את היישום "הגדרות" שמופיע.

לחץ על האפשרות "חשבונות מקוונים" בחלון מרכז הבקרה של GNOME.

לחץ על כפתור "הוסף חשבון", בחר "Google" והיכנס לחשבון Google שלך. תן לשולחן העבודה של GNOME גישה לחשבונך כשתתבקש לעשות זאת. ודא שהאפשרות "קבצים" מופעלת כאן.

פתח את Manger File ותראה את כתובת הדוא"ל של חשבון Google שלך ​​כאפשרות תחת "מחשב" בסרגל הצד. לחץ עליו כדי להציג את קבצי Google Drive שלך.

קבצים אלה אינם מסונכרנים במצב לא מקוון לשולחן העבודה שלך. עם זאת, תוכלו לדפדף בקבצים, לפתוח אותם ולשמור אותם. המערכת תעלה אוטומטית את העותק שהשתנה. כל הקבצים שתוסיף או מוחק מסונכרנים באופן מיידי בחזרה גם לחשבון Google שלך.

כדי לאפשר תצוגה מקדימה של תמונות ממוזערות, לחץ על ערוך> העדפות> תצוגה מקדימה, לחץ על התיבה "הצג תמונה ממוזערת" ובחר "תמיד".

בשולחן העבודה של GNOME

בהפצת לינוקס הכוללת את GNOME 3.18 ואילך, תוכלו לעשות זאת ללא כל תוכנה נוספת. פשוט פתח את יישום מרכז הבקרה של GNOME (או "הגדרות"), לחץ על "חשבונות מקוונים" והוסף את חשבון Google שלך. הוא יופיע ביישום מנהל הקבצים.

בדיוק כמו באובונטו, הקבצים שלך לא ממש "יסונכרנו" לשולחן העבודה שלך, מה שאומר שלא תקבל עותק לא מקוון לחלוטין. זו פשוט דרך נוחה לנהל, לפתוח ולשנות קבצים מבלי להשתמש בדפדפן האינטרנט שלך. באפשרותך לפתוח ולשנות קבצים בצורה חלקה והשינויים יועלו מיד לחשבון Google Drive שלך ​​באופן מקוון.

overGrive: לקוח Google Drive ב- $ 5

עדכון : שמענו כמה דיווחים אחרונים על באגים עם overGrive מקוראים. אנו ממליצים לך לנסות משהו אחר.

היה בעבר כלי שורת פקודה של קוד פתוח בשם Grive ומקביל גרפי בשם Grive Tools. עם זאת, Grive ננטשה ואינה פועלת עוד עקב שינויים בממשק ה- API של Google Drive.

במקום לעדכן את האפליקציה הישנה הפתוחה, המפתחים יצרו אפליקציה חדשה בשם overGrive ומוכרים אותה תמורת 5 דולר. עם זאת, יש ניסיון חינם למשך 14 יום.

overGrive תוכנן להיות לקוח Google Drive עבור לינוקס. הוא פועל באזור ההודעות שלך ומסנכרן אוטומטית עותקים לא מקוונים של הקבצים שלך, בדיוק כמו הכלי של Google Drive ב- Windows ו- MacOS. פשוט הורד את תוכנית ההתקנה להפצת הלינוקס שלך ותוכל לפעול.

InSync: לקוח Google Drive ב- $ 30

InSync הוא יישום מסחרי של Google Drive הפועל על לינוקס, Windows ו- MacOS. יישום זה הוא גם תוכנה בתשלום ויעלה לכם 30 דולר לאחר ניסיון חינם למשך 15 יום. יש לו כמה תכונות נוספות שלקוח Google Drive הרשמי אינו מציע ב- Windows ו- MacOS, כולל תמיכה במספר חשבונות Google.

InSync ו- OverGrive פועלים באופן דומה, אך InSync קיים זמן רב יותר ומבוצע על ידי חברה מבוססת יותר. שניהם מציעים ניסיונות בחינם, כך שתוכלו לנסות אותם.

דמי 30 $ עשויים להיות כדור קשה לבליעה כאשר אתה יכול פשוט לעבור לשירות אחר כמו Dropbox, המציע לקוח לינוקס רשמי בחינם. אבל הכלי עשוי להיות שווה את המחיר אם תזדקק לו.

drive: כלי שורת פקודה של מפתח Google Drive

אם אתה יותר חנון של טרמינל, הכונן הוא תוכנית שורת פקודה קטנה הפועלת גם בלינוקס וגם ב- macOS. קוד פתוח ונכתב בשפת התכנות "Go" של גוגל. תוכנית זו נכתבה במקור על ידי Burcu Dogan, המכונה rakyll, עובד גוגל שעבד עבור צוות הפלטפורמה של Google Drive. זה אפילו מוגן בזכויות יוצרים על ידי גוגל.

כלי זה אינו מיועד לרוב האנשים, אך הוא מספק דרך נתמכת היטב לתקשר עם מערכת הקבצים של Google Drive מהטרמינל.

דף הפרויקט מפרט את כל הסיבות לכך שדוגן מאמין שלקוח Google Drive שמסנכרן רקע - סוג הלקוח הרשמי הזמין עבור Windows ו- Mac - הוא "טיפש" ו"לא שווה ליישם. " כדי להיות ברור, המפתחת הזו אומרת שהיא לא מדברת בשם גוגל בכללותה. אך לקוח זה תוכנן בצורה שונה מעט מהלקוח הרשמי עבור Windows ו- MacOS כתוצאה מכך.

מסיבות פילוסופיות אלה, "כונן" אינו יושב ברקע ומסנכרן קבצים קדימה ואחורה. זו פקודה שאתה מפעיל כאשר אתה צריך לדחוף קובץ לחשבון Google Drive שלך, או לשלוף קובץ ממנו למחשב המקומי שלך. הפקודה "דחיפת כונן" דוחפת קובץ לגוגל דרייב, והפקודה "משיכת כונן" מושכת קובץ מגוגל דרייב. המפתח מציין מצבים שבהם זה יכול להיות שימושי במיוחד - אם אתה מאחסן מכונה וירטואלית בכונן Google שלך, ייתכן שתרצה לסנכרן מיד קובץ טקסט זעיר במקום לסנכרן תחילה את קובץ המכונה הווירטואלית הגדולה.

עיין בדף הפרויקט הרשמי לקבלת הוראות ההתקנה האחרונות ופרטי סייג הפקודה.